خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ الأربعاء ١٤ ذو القعدة ١٤٤٠ Wednesday, July 17, 2019
 
کد خبر: 805618
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۴/۹ - ۲۱:۲۹
داودآبادی از قول حجت‌الاسلام خسروشاهی نقل کرد؛
خاطره/ دورانی که تاج‌زاده برچسب «ضدولایت‌فقیه» می‌زد!
تاج‌زاده را بردم جلو و به امام عرض کردم: «حضرت امام، برخی آقایان ما را به‌خاطر اینکه روی جلد مجله العالم تصویر شما را چاپ نمی‌کنیم، ضد ولایت فقیه می‌دانند.»
تاج زاده خاطره/ دورانی که تاج‌زاده برچسب «ضدولایت‌فقیه» می‌زد!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حمید داودآبادی نوشت: چند سال پیش مهمان حجت الاسلام سیدهادی خسروشاهی در منزلشان بودیم. ایشان که سال‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی مسؤولیت‌های مهمی داشته است، درباره روحیه افراطی "مصطفی تاج زاده" گفت:


آن اوایل تاج زاده که از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب بود، مدیرکل مطبوعات و نشریات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد. او روحیه ای بسیار افراطی داشت و خود را شدیدا مقلد امام خمینی (ره) می‌دانست.

آن زمان عربستان سعودی در لندن پایتخت انگلستان نشریات عرب زبان بسیاری منتشر می کرد که همه مروج تفکرات وهابی‌های ضدشیعه بودند؛ به‌خصوص علیه انقلاب اسلامی ایران شدیدا فعال بودند. با توجه به این مسأله، قصد کردیم مجله‌ای به زبان عربی در لندن منتشر کنیم.

هنگامی که خدمت حضرت امام خمینی (ره) رسیدم، قضیه را گفتم که ایشان خیلی خوششان آمد وفرمود: "کار بسیار خوبی است، انجام دهید."
به ایشان گفتم: بنده آمده ام تا از شما یک اجازه بگیرم. امام با تعجب فرمود: "چه اجازه ای؟"

گفتم با توجه به اینکه این مجله در انگلستان و برای مسلمانان ساکن آنجا منتشر می شود، ما می خواهیم از شما اجازه بگیریم تا در زمان انتشار این مجله، تصویر شما را روی جلد آن منتشر نکنیم.

حضرت امام با تعجب بیشتر فرمود: "مگر قرار است در هر شماره عکس بنده را روی مجله تان چاپ کنید؟ نخیر. به هیچ وجه حتی در داخل مجله عکس مرا چاپ نکنید."

با این توصیه امام، مجله "العالم" را به زبان عربی در لندن منتشر کردیم. چند شماره العالم چاپ شده بود که نامه ای از مصطفی تاج زاده مدیرکل مطبوعات وزارت ارشاد به دستم رسید که شدیدا از کار ما اظهار نارضایتی کرده بود.

یک روز در تهران بودم که تاج زاده مرا دید، جلو آمد و با عصبانیت گفت: "آقای خسروشاهی، شما ضد ولایت فقیه هستید!"
اول فکر کردم شوخی می‌کند، ولی قیافه اش خیلی جدی بود و به شوخی نمی‌خورد. آن هم این شوخی مهم و سنگین!
با تعجب گفتم: ببخشید آقای تاج زاده، منظورتون بنده است؟ که گفت: بله.

وقتی علت را جویا شدم، جواب داد: "شما به چه حقی روی جلد مجله العالم عکس حضرت امام خمینی را منتشر نمی‌کنید؟"
پرسیدم: برای چی باید این کار بشود؟ گفت: "همین نشان می دهد که شما با امام خمینی مخالفید و ضد ولایت فقیه هستید."
وقتی جریان توصیه شخص امام (ره) را گفتم، تاج زاده باز نپذیرفت!

چندروز بعد امام خمینی با مسئولان مملکتی دیدار داشتند که اتفاقا بنده و تاج زاده هم آنجا بودیم. بعد از دیدار، تاج زاده را بردم جلو و به امام عرض کردم: «حضرت امام، برخی آقایان ما را به‌خاطر اینکه روی جلد مجله العالم تصویر شما را چاپ نمی‌کنیم، ضد ولایت فقیه می‌دانند.»

امام خندیدند و فرمودند: "قبلا هم گفتم که به هیچ وجه حتی توی صفحات داخلی مجلاتتان عکسی از بنده چاپ نکنید؛ چه برسد روی جلد!"


از امام تشکر کردم، نگاهی به قیافه گرفته تاج زاده انداختم و رفتم.

 

598

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top