خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ الاثنين ٣ جمادى الثانية ١٤٣٩ Monday, February 19, 2018
 
کد خبر: 810686
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۱۶:۳۰
افزایش قیمت پیاز اشک مصرف کنندگان را درآورد
افزایش ناگهانی قیمت پیاز و رسیدن آن به کیلویی50 هزار ریال مصرف کنندگان این محصول را شگفت زده و اشک آنها را درآورد.
پیاز افزایش قیمت پیاز اشک مصرف کنندگان را درآورد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، افزایش ناگهانی قیمت پیاز در زنجان موجب بهت و حیرت مصرف کنندگان شده است، این محصول در پخت بیشتر غذاها و یا در کنار آن سرو می شود و کمتر سفره ای می توان یافت که در غذاهای چیده شده در آن از پیاز استفاده نشده باشد.

** صادرات و کمبود تولید افزایش قیمت پیاز را رقم زد
رئیس اتحادیه میوه فروشان شهرستان زنجان، علت افزایش قیمت این محصول را صادرات آن به کشورهای قطر، عراق و از سوی دیگر کمبود در تولید اعلام می کند.
سیدمرتضی رحمانی می گوید: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم پیاز به صورت عمده در بازار میوه و تره بار زنجان 40 و 30 هزار ریال است.

** پایان عرضه پیاز استان های جنوبی و واسطه ها افزایش قیمت پیاز را رقم زده است
مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: قیمت محصولات کشاورزی از جمله پیاز تابع بازار عرضه و تقاضاست.


به گفته عبدالله جعفری، تعدد واسطه ها، دلالان و از سوی دیگر پایان عرضه پیاز از سوی استان های جنوبی در شدت افزایش قیمت این محصول موثر است.


وی ادامه داد: وقوع سیل در استان های جنوبی در گذشته، کاهش عرضه نشاء پیاز و پایین بودن قیمت آن در سال 94، کاهش انگیزه تولید کشاورزان از دیگر دلایل اصلی افزایش قیمت پیاز به شمار می رود.


مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: تیر سال 94 قیمت پیاز سر مزرعه بین سه هزار تا پنج هزار ریال و قیمت میانگین برای مصرف کننده در استان زنجان حدود 12 هزار ریال بود که موجب زیان پیازکاران در سال گذشته شد.


جعفری، میانگین قیمت پیاز در خرداد امسال را حدود 18 هزار ریال اعلام کرد و افزود: این قیمت تیر ماه جاری افزایش یافت که این رشد قیمت مقطعی محسوب می شود.


وی خاطرنشان کرد: استان های مرکزی و شمالی کشور نیز کشت پیاز را با حجم کمتری آغاز کرده اند و هنوز برداشت آن انجام نشده است.


مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: برداشت محصول پیاز تولیدی این استان در شهرستان طارم از اواخر تیر امسال آغاز می شود.

 

جعفری خاطرنشان کرد: با عرضه پیاز استان زنجان و افزایش عرضه پیاز سایر استان ها قیمت آن در روزهای آینده تعدیل خواهد شد.


وی، از مصرف کنندگان خواست پیاز مورد نیاز خود را از میدان میوه و تره بار با قیمت مناسب تهیه و از خرید بیش از مصرف خودداری کنند.


مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده امسال بیش از 180 هزار تن پیاز وارد بازار مصرف این استان خواهد شد که این مقدار مازاد بر نیاز استان است.

ایرنا

110

1 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top