خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١ Wednesday, September 18, 2019
کد خبر: 818356
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ - ۱۷:۲۸
پایگاه آمریکایی؛
سکوت مرگبار مقابل آل‌سعود/ باید سیاستمان را عوض کنیم!
«در واقع مقامات سعودی در مصاحبه با رسانه های آمریکایی، تریبونی مهم و برجسته برای انعکاس اطلاعات غلط خود پیدا می کنند؛ بدون آنکه هیچ پاسخگویی واقعی داشته باشند و رفتارهای وحشتناک آن ها مانند حمله به یمن نیز بی پاسخ باقی خواهد ماند.»
خالد بن سلمان سکوت مرگبار مقابل آل‌سعود/ باید سیاستمان را عوض کنیم!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، پایگاه آمریکایی "امریکن کانسروتیو" (American Conservative) با انتشار گزارشی به انتقاد از رویکرد جانبدارانه رسانه های آمریکایی در قبال عربستان سعودی و سرپوش گذاشتن بر جنایات آل سعود پرداخته است.


در این گزارش آمده است:
«مصاحبه اخیر روزنامه واشنگتن پست با شاهزاده "خالد بن سلمان" سفیر جدید عربستان سعودی در آمریکا، نمونه ای ناامید کننده از  رویکرد رسانه های غربی در قبال سعودی ها است که از نقد و بررسی جدی علمکرد آن ها خودداری می کنند.


در این مصاحبه سفیر عربستان طبق معمول شروع به بیان نقطه نظرات دولت متبوع خود کرد و مصاحبه‌گر واشنگتن پست نیز هیچ مخالفتی با مغالطه های او نکرد. چنین چیزی هرگز رخ نداد و مخاطبان واشنگتن پست نیز پس از این مصاحبه اطلاعاتی چندانی به دست نیاوردند.

 

زمانی که سفیر عربستان به صورت مکرر از توسعه طلبی ایران سخن به میان می آورد، کسی سؤالی در مورد نمونه توسعه طلبی ایران نمی کرد و یا هیچ کس به سفیر عربستان نگفت که کشور او به صورت آشکار جنگی را علیه یکی از همسایگان خود به راه انداخته است تا حاکم دست نشانده خود را در این کشور بر تخت حکومت بنشاند.

 

خالد بن سلمان از حمایت ایران از تروریسم سخن به میان آورد اما کسی از او در رابطه با نقش عربستان در حمله به یمن که موجب تقویت تروریست های القاعده در این کشور شده است و یا همکاری نیروهای ائتلاف عربی با القاعده در این جنگ، سؤالی نپرسید.


البته در مصاحبه با این مقام سعودی، اشاره مختصری به جنگ یمن نیز شد اما گفتگو در این رابطه به صورتی بود که شاهزاده سعودی بتواند بدون هیچ چالشی، تبلیغات و سروصداهای رسانه ای سعودی درباره این جنگ را تکرار نماید.

سفیر عربستان مدعی شد که "حوثی ها باید بخشی از یمن باشند نه بخشی از ایران..." و مصاحبه گر واشنگتن پست به جای آنکه در پاسخ به او عنوان کند که نقش ایرانیان در این جنگ بسیار کم رنگ بوده است و این جنگ در واقع تهاجم عربستان به یمن است، به سؤال بعدی پرداخت و محاصره یمن توسط عربستان و متحدانش و فاجعه عظیم انسانی که دولت مطبوع آقای سفیر آن را رقم زده است، به طور کامل نادیده گرفته شد.

 

در گفتگو با سفیر عربستان، واژه هایی مانند قحطی و یا وبا هیچ جایگاهی نداشت و بمباران مردم یمن نیز آنقدر اهمیت نداشت که سؤالی از آن پرسیده شود. تا زمانی که رویکرد رسانه های آمریکایی در قبال مقامات سعودی اینچنین مسامحه کارانه باشد، آن ها مجبور نخواهند بود نسبت به سیاست های ظالمانه کشورشان پاسخگو باشند.

 

در واقع مقامات سعودی در مصاحبه با رسانه های آمریکایی، تریبونی مهم و برجسته برای انعکاس اطلاعات غلط خود پیدا می کنند؛ بدون آنکه هیچ پاسخگویی واقعی داشته باشند و رفتارهای وحشتناک آن ها مانند حمله به یمن نیز بی پاسخ باقی خواهد ماند.»

 

506

کلیدواژه ها:
مشاهده نظرات

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top