خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ الجمعة ٢ جمادى الأولى ١٤٣٩ Friday, January 19, 2018
 
کد خبر: 819140
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ - ۱۰:۵۵
فیلمی که به دل زائری نشست +عکس
حجت الاسلام محمدرضا زائری تازه ترین طلب صفحه شخصی خود را به لذت از تماشای یک فیلم اختصاص داد.
زائری فیلمی که به دل زائری نشست +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
60% 40% بازدید

 

به گزارش جام نیوز، حجت الاسلام محمدرضا زائری با انتشار پستی صفحه اینستاگرام خود را به روز کرد.

 

حجت الاسلام محمدرضا زائری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: دیشب بعد از مدتها یک فیلم بسیار خوب دیدم، سیاه و سفید تولید هشتاد و پنج سال قبل! (محصول ١٩٣٢) و بسیار عمیق از حسن انتخاب برنامه سینمایی شبکه یک و دکتر سید محسن فاطمی.

 

فیلم "من یک فراری از یک گروه زنجیره ای هستم" به کارگردانی ماروین لِ روی داستان جوانی است که از جنگ جهانی اول بازگشته و دیگر نمی خواهد به کارخانه محل کار سابق خود برگردد و در مقابل اصرار اطرافیان مقاومت می کند و می گوید چرا می خواهید افراد را در قالب و خط کشی خود محدود کنید و آنها را به زور و اجبار به شکل دلخواه خود درآورید؟ من می خواهم خلاقیت و استعداد خودم را کشف کنم و "خودم" باشم و برای بافتن کاری در زمینه ساختمان به راه می افتد و بعد از مدتها کاری پیدا می کند اما به طور تصادفی متهم می شود و تقریبا بی گناه به زندانی سخت و ظالمانه می افتد.

 

فیلم نظام قضایی کور و کر آمریکا را به تصویر می کشد که نه تنها برای تامین عدالت کارآمد نیست بلکه بر عکس زمینه ساز ظلم و تباهی است. مرد جوان از زندان می گریزد و در ایالت دیگری به طور ناشناس زندگی تازه ای را پی می ریزد و بسیار ترقی و رشد می کند و موفقیت های درخشان به دست می آورد اما ناگهان مسؤولان زندان ایالت قبلی او را پیدا می کنند.

 

در ایالت جدید روزنامه ها و فعالان اجتماعی تلاش می کنند مانع از بازداشت او شوند اما مسؤولان قضایی به او پیشنهاد می کنند مدتی کوتاه به زندان بازگردد تا عفو رسمی او را صادر کنند. او به زندان بازمی گردد ولی در دام می افتد و به او وعده سه ماهه می دهند و سپس به گذشت یکسال واگذار می کنند و علیرغم بردباری و همراهی صادقانه اش مورد ستم قرار می گیرد و در نتیجه وقتی می بیند که همکاری و تحمل و صداقتش حاصلی ندارد مجددا می گریزد و به صورت ناشناس در جامعه زندگی می کند.

 

آخرین صحنه فیلم بسیار تکان دهنده است. وقتی از او پرسیده می شود که چگونه زندگی می کنی؟ پاسخ می دهد : دزدی می کنم! یعنی کسی که نمی خواست تسلیم قالب بندی های جامعه بشود و می کوشید خودش باشد سرانجام به خاطر ظلم و بی عدالتی مجبور شد که در قالب الزام و اجبار اجتماعی به فردی بیکار و هرزه تبدیل شود! فیلم به خوبی اثر بی عدالتی را در گسترش آسیب های اجتماعی و فروپاشی فرهنگی تبیین می کرد و نشان می دادکه ریشه همه صلاح ها و فسادها قوه قضاییه است.

 

 

115

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top