خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ الخميس ٤ ذو الحجّة ١٤٣٩ Thursday, August 16, 2018
 
کد خبر: 820555
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ - ۰۹:۰۰
رتبه نخست کهگیلویه و بویراحمد در خشونت
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد افزود: باالفاظ نمی شود بازی کرد و بایستی واقعیات را گفت اگرچه راهها هنوز بسته نشده و برخی راهها باز است.
نزاع، درگیری، دعوا، دعوای خیابانی رتبه نخست کهگیلویه و بویراحمد در خشونت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

  به گزارش سرویس حوادث جام نیـوز، کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست خشونت در کشور مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس گفته های مدیران بهزیستی، متاسفانه این استان رتبه اول خشونت را در کشور دارا است.

" عیسی گرجی زاده " در نشست رسانه ای در یاسوج گفت: از سویی فرهنگ در کشور و کهگیلویه و بویراحمد بسیار مظلوم واقع شده و از سویی بنابگفته مسوولان بهزیستی , اکنون این استان رتبه نخست خشونت را در کشور دارد.

 

وی باتاکید براینکه فرهنگ در کشور و کهگیلویه و بویراحمد مغفول مانده است یادآور شد: مباحث فرهنگی در کشور و استان ما مظلوم واقع شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد افزود: باالفاظ نمی شود بازی کرد و بایستی واقعیات را گفت اگرچه راهها هنوز بسته نشده و برخی راهها باز است.

 

گرجی زاده با اشاره به اینکه براساس برخی آمارها تعداد طلاق ها از هر هشت ازدواج به پنج طلاق ختم می شود ادامه داد: متاسفانه توجهی به مسائل کودکان و نوجوانان نمی‌شود و برخی ها یادشان رفته که کودکان و نوجوانان آینده سازان این مملکت هستند.

وی با اشاره به برخی آسیب های اجتماعی در مقاطع سنی پایین, تصریح کرد: متاسفانه تعداد کودکان کار در استان بویژه یاسوج مرکز استان روبه گسترش است.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی کارشناسان از سیگار کشیدن دختران دانش آموز در برخی مدارس استان خبر می دهد که بسیار نگران کننده است.

گرجی زاده با تاکید برانجام امور فرهنگی و توجه به کودکان و نوجوانان, اظهارداشت: آسیب های اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد روبه افزایش بوده و توجهی به مقوله کودک و نوجوان نیز نمی‌شود.

 

وی گفت: اگر اقدامات در حوزه فرهنگی صورت نگیرد بدون شک آسیب های اجتماعی  چند برابر  می شود و ما معتقدیم در حوزه کودک و نوجوان باید توجه ها چندین برابر بشود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد به برخی فعالیت های صورت گرفته در سه ساله اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: پنج مرکز سیار کتابخانه ای وجود داشت و بزودی 2 مرکز سیار دیگر در شهرهای مارگون و پاتاوه بزودی راه اندازی می شود.

 

گرجی زاده گفت: کتابخانه سیار بهمئی در سال آینده راه اندازی و زمین برای کتابخانه های چرام و سوق به متراژ هزار و 700 مترمربع آماده که قرار است ساختمان کانون در آنها احداث بشود.

وی از پیشرفت فیزیکی 40 درصدی کانون پرورشی در مادوان یاسوج خبر داد و تصریح کرد: 170 میلیون تومان هزینه شده برای این کتابخانه و 500 میلیون تومان دیگر نیاز هست.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد افزود: 11 سالن سینمای کودک در 11 مرکز فرهنگی هنری ویژه کودک و نوجوان این استان راه اندازی و فیلم های مختلفی اکران شده و می‌شود.

گرجی زاده گفت: برخی آمارها در حوزه آسیب های اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد نگران کننده و باید از رشد کودکان کار در استان جلوگیری کرد.

 

وی مهمترین راهکار برای آینده سالم کشور و کهگیلویه و بویراحمد را توجه به مقوله کودک و نوجوان عنوان و تصریح کرد: متاسفانه بسیاری به این مقوله توجهی ندارند که نگران کننده است.

ایلنا

110

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top