خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ الأحد ٢ جمادى الثانية ١٤٣٩ Sunday, February 18, 2018
 
کد خبر: 821205
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۲۶ - ۱۵:۱۲
یادداشت منتشره در جروزالم پست؛
انتقاد روزنامه اسرائیلی از تکاپوی ترامپ برای «یک برجام دیگر»
«حقیقت واضح این است که منافع آمریکا از این رهگذر تأمین شده و عجالتا ضرورتی برای مقابله نظامی با تهران وجود ندارد.»
ترامپ جروزالم پست انتقاد روزنامه اسرائیلی از تکاپوی ترامپ برای «یک برجام دیگر»
به این مطلب امتیاز دهید
33.3% 66.7% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست در گزارشی با عنوان "آقای ترامپ؛ بازی سیاسی با برجام را متوقف کن" نوشت: «اختلافات و دشمنی‌ها میان ایران و آمریکا زوایای زیادی دارد و این اختلافات شامل سوریه، یمن و همچنین کمک‌رسانی مالی به تروریست‌ها می‌شود؛ اما در حال حاضر اصلی‌ترین تهدید، برنامه هسته‌ای ایران است.»

 

این روزنامه صهیونیستی ادامه داد: «پیش از توافق هسته‌ای، آمریکا و اسرائیل روی امکان حمله نظامی به ایران تمرکز داشتند که این شعارها اگر به مرحله اقدام رسیده بود، می‌توانست تنش زیادی در پی داشته باشد؛ اما اکنون دیگر برنامه هسته‌ای ایران در صدر فهرست اولویت‌های تحلیلگران امنیتی اسرائیل قرار ندارد و شاهدیم که آمریکا و سازمان بین المللی انرژی اتمی دائم از صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران و پایبندی این کشور به تعهداتش مطابق برجام خبر می‌دهند.»

 

جروزالم پست افزود: «در صورت ادامه روند فعلی، برجام می‌تواند برای آمریکا، اروپا و اسرائیل منافع امنیتی زیادی به همراه داشته باشد. حقیقت واضح این است که حتی خود ترامپ هم از حجم انتقادات تند خود از برجام کاسته و مشخص است که منافع آمریکا از این رهگذر تأمین شده و عجالتا ضرورتی برای مقابله نظامی با تهران وجود ندارد.»

 

این منبع در ادامه نوشت: «گزینه دومی نیز وجود دارد که همچنان فشارها به‌خاطر برنامه موشکی ایران ادامه پیدا کنند و تحریم‌های مضاعف مانع از تجارت بسیاری از شرکت‌های آمریکایی و اروپایی با تهران شوند. البته این گزینه نیز می‌تواند هزینه زیاد و عواقب نامشخصی برای آمریکا در پی داشته باشد.

به‌هرحال به خطر انداختن برجام می‌تواند آینده نامعلومی را رقم بزند. ترامپ خواهان یک توافق بهتر و "یک برجام دیگر" است تا بتواند امتیازات بیشتری از ایران بگیرد که این خواسته، بسیاری از دستاوردهای دیپلماتیک آمریکا را به خطر می‌اندازد.»

 

جروزالم پست در پایان خاطرنشان کرد: «ادامه تکاپوی ترامپ برای متهم کردن ایران به زیر پا نهادن برجام، آن‌هم بدون مدرک و دلیل، اشتباهی بسیار خطرناک است. در مقطع کنونی، خروج از برجام و یا تهدید به آن، چهره مقتدر آمریکا را مخدوش می‌سازد؛ ضمن اینکه ایران را نیز به اقدامات تلافی‌جویانه در سطح منطقه تحریک خواهد نمود.»


 

501

1 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین خبر
Top