خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ الثلاثاء ٤ جمادى الثانية ١٤٣٩ Tuesday, February 20, 2018
 
کد خبر: 822909
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۲۳:۵۳
امام علی(ع): قرآن شفای دلها است
تدبر و تفکر در معانی قرآن باعث شفای سینه ها و اخلاقیات زشت است. البته ممکن است محض تلاوت قرآن هم باعث شفای سینه ها گردد.
قرآن کریم امام علی(ع): قرآن شفای دلها است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، امام علی (ع) فرمودند: قرآن یاد بگیرید چرا که قرآن بهار قلب هاست و به نور قرآن شفا بگیرید به درستی که آن شفای سینه هاست.


آیت الله مجتهدی تهرانی (ره) در شرح این حدیث می گوید: بهار شدن دل به واسطه قرآن به اعتبار است همانطور که در فصل بهار طبیعت تازه و شاداب و خرم می شود، خواندن قرآن هم باعث شگفتی و خرمی دل می شود.در بهار چطور باران می آید و گل ها همه رویش می کنند، قرآن هم باعث دگرگونی دل می شود و شفای سینه ها در اوست.


ایشان در ادامه می گوید: در واقع تدبر و تفکر در معانی قرآن باعث شفای سینه ها و اخلاقیات زشت از سینه اش پاک می شود.پس قرآن که می خوانیم این آیات وعد و وعید می رسیم این آیات در ما اثر می کند.البته ممکن است که محض تلاوت قرآن هم باعث شفای سینه ها گردد؛ یعنی اگر کسی در معانی قرآن تامل نکند و یا اصلا آن را نفهمد، بازهم خواندن قرآن اثر دارد.


مرحوم مجتهدی در ادامه با ذکر خاطره ای از استاد خود می گوید: استاد ما شیخ علی اکبر برهان (ره) می گفت: در دوران قدیم یکی از شیعیان در بیمارستان شوروی بستری بود دکتر می بیند که این شخص در حال خواندن قرآن است.به او می گوید:این قرآن عربی است توهم که نمی فهمی چرا می خوانی؟ مریض پاسخ می دهد:آقای دکتر شما نسخه ای که به ما می دهید ما خوب می شویم.دین ما و اولیای ما هم فرموده اند این قرآن را ولو عربی است هم بخوانید.البته اگر انسان بفهمد خیلی بهتر است.


ایشان در انتهای این بحث می گوید:پاسخ بیمار بسیار زیبا بود.لذا صبح ها مقید باشید به خواندن قرآن.قرآن بخوانید تا زنگ دلتان برطرف شود./ منبع: کتاب احسن الحدیث، ص۲۷۷

 

ایکنا

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top