خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ الخميس ٦ جمادى الثانية ١٤٣٩ Thursday, February 22, 2018
 
کد خبر: 823058
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۵/۳۱ - ۱۲:۵۲
پورمحمدی: نمره خوبی به خودم نمی‌دهم
وزیر سابق دادگستری با انتقاد از کمرنگ شدن توجه به حقوق مردم در دادرسی‌ها گفت: با آنچه در قانون اساسی تصویب کردیم فاصله زیادی داریم.
پورمحمدی پورمحمدی: نمره خوبی به خودم نمی‌دهم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وزیر سابق دادگستری با انتقاد از کمرنگ شدن توجه به حقوق مردم در دادرسی ها گفت: با آنچه در قانون اساسی تصویب کردیم فاصله زیادی داریم.
 

 

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی در مراسم معارفه وزیر جدید دادگستری گفت: در این چند سال سعی شد اقدامات جدیدی ارائه شود و وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات با تاثیرگذاری در حد و اندازه ای که ظرفیت قانونی داشت، وظایف خود را انجام داد.
 

 

وی افزود: سعی شد از همه ظرفیت های موجود استفاده شود تا وزارت دادگستری در دولت و قوه قضائیه و همچنین سازمان تعزیرات مفید فایده باشد و شهادت عموم هم این مسئله را گواهی می دهند.
 

 

وی در خصوص اقدامات ضد فساد در وزارت دادگستری گفت: در این بخش کارهای زیاد انجام شد و در مجموع یک سامان دهی جدیدی ارائه شد.
 

 

پورمحمدی به موضوع حقوق کودک اشاره کرد و گفت: در ایران ۲۳ میلیون جمعیت زیر ۱۸ سال داریم که مشکلات و آسیب های خاص خودشان را دارند و باتوجه به اینکه آینده را کودکان می سازند به موضوع حقوق کودک توجه کردیم و سندی در این رابطه تدوین شد.
 

 

وزیر سابق دادگستری به رویکرد این وزارت در عرصه بین الملل اشاره و تصریح کرد: اقدامات بسیار زیادی هم در این عرصه انجام شد.
 

 

پورمحمدی با اشاره به اظهارات روحانی و همچنین بیانات رهبری در هفته قوه قضائیه گفت: رهبری مهم ترین مسئله را احیای حقوق مردم دانستند و در همه ارکان به ویژه قوه قضاییه این موضوع دیده شده است. رئیس جمهور هم متعهد به اجرای منشور حقوق شهروندی شدند.
 

 

وی افزود: آموزه های دینی بیش از هر چیزی به رعایت حقوق مردم تاکید کرده است و امروز تابلوی اصلی نظام اسلامی باید رعایت حقوق مردم باشد و حقوق بشر غرب باید از ما بیاموزد و از فضای شعاری و ابزاری خود خارج شود و به یک اصل اساسی انسانی در جامعه تبدیل شود.
 

 

پورمحمدی افزود: باید بیش از هر نهاد و نظامی موضوع حقوق بشر را رعایت کنیم و دیگران حق ندارند بخواهند ما را ارزیابی کنند. همه اینها در گروی عمل ما است اما ما با آنچه که تصویب و تدوین کردیم و در قانون اساسی فاصله داریم.
 

 

وی افزود : در دادرسی ها توجه به حقوق مردم کمرنگ شده است که باید به این موضوع توجه شود.
 

 

وی درباره نمره دادن به عملکرد خودش گفت: نمره خوبی به خودم نمی دهم.
 

 

پورمحمدی با یاداوری یکی از جملات آقای آوایی گفت: ایشان در ابتدای انتصاب آیت الله آملی لاریجانی در قوه قضاییه، در جلسه ای به رییس قوه قضاییه گفتند که آبروی ما را حفظ کنید و سالم سازی و پاک سازی را اعمال کنید تا حیثیت و آبروی ما در جامعه باقی بماند. این موضوع، نکته بسیار اساسی است؛ در دستگاه قضا و تعزیرات، وحود یک قاضی و کارمند مشکل ساز هم، برایش مسله ساز است.
 

 

وی افزود:به آقای آوایی می گویم که آن روز حرف خوبی زدید و این حرف برای همه دستگاه ها لازم الاجراست. ما ناچاریم برای سلامت دستگاه اداری و قضایی نسبت به همکاران خودمان با وسواس برخورد کنیم. فساد نگرانی های فراوانی را در جامعه تولید می کند.

 

مهر

202

1 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top