خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ الخميس ٦ جمادى الثانية ١٤٣٩ Thursday, February 22, 2018
 
کد خبر: 829930
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۱۹:۲۹
مخصوص پرسپولیسی ها؛ تركمنچای‌تر از بليت‌فروشی ليگ برتر
پرسپوليس بايد چيزي حدود 10 ميليارد تومان به مانوئل ژوزه، سرمربي سابق خود پرداخت كند.
مانوئل ژوزه مخصوص پرسپولیسی ها؛ تركمنچای‌تر از بليت‌فروشی ليگ برتر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، اين سنگين‌ترين پرونده مالي يك باشگاه ايراني در تاريخ فوتبال است. ژوزه تنها 5 ماه در پرسپوليس بود و خيلي زود، از كار بركنار شد. ژوزه كه كاركشته بود، از ممانعت بوقچي‌ها براي حضورش در اردو، فيلم گرفت و اين فيلم شد بلاي جان پرسپوليس اما در اين ماجرا، ابعاد تازه‌اي از اين قرارداد فاش شد كه نشان از يك تركمنچاي واقعي دارد‌؛ چيزي فراتر از قرارداد تركمنچاي بليت‌فروشي ليگ برتر!

 

سه قرارداد ژوزه

در همه جاي دنيا رسم است بازيكن يا مربي يك قرارداد امضا مي‌كنند ولي مانوئل ژوزه سه قرارداد با پرسپوليس داشت! طبق اسناد منتشر شده، قرارداد اصلي او 480 ميليون (به اندازه سقف قرارداد) بود كه به سازمان ليگ ارائه شد. قرارداد متمم او يك ميليون و 80 هزار يورو بود. عجيب‌تر اينجاست كه قرارداد اصلي، بعد از قرارداد متمم بسته شد! اتفاقي باورنكردني و تاريخي. قرارداد سوم هم به ارزش 720 هزار يورو بود و آن هم فقط براي امضا كردن قرارداد. يعني پرسپوليسي‌ها براي ژوزه شرط گذاشتند كه اگر قرارداد را امضا كند، 720 هزار يورو پول مي‌گيرد! اين اتفاق در تاريخ فوتبال ايران بي‌سابقه بوده و به همين دليل سؤالات زيادي در اين زمينه وجود دارد.

 

به ما ربطي نداشت!

ديروز تلاش‌هاي ما براي يافتن رويانيان بي‌نتيجه ماند ولي يكي از افراد نزديك به ژوزه در زمان عقد قرارداد، به خبرورزشي توضيحاتي در اين‌باره داد. او كه نخواست نامش فاش شود، در اين‌باره گفت: «پيشنهاد پرسپوليس به ژوزه يك ميليون و 800 هزار يورو بود. يعني آقاي رويانيان به مانوئل گفت اين پول را مي‌دهد و او هم قبول كرد و آمد.» اين ‌فرد آگاه ادامه مي‌دهد: «قرارداد 480 ميليوني براي رعايت سقف قرارداد بود اما قرارداد اصلي ايشان يك ميليون و 800 هزار يورو بود. قرار شد ايشان 40 درصد از پول‌شان را در زمان امضا بگيرند كه شد همان 720 هزار يورو. مابقي را هم قرار شد باشگاه هر ماه به او پرداخت كند. به ازاي هر ماه 90 هزار يورو.» پس چرا باشگاه بايد چنين قراردادهايي امضا كند؟ اين ‌فرد آگاه توضيح مي‌دهد: «اين ديگر به خود پرسپوليس مربوط بود و به ما ارتباطي نداشت. آنها اين شكلي قرارداد بستند در حالي كه از ابتدا قرار بود يك ميليون و 800 هزار يورو قرارداد ببنديم.»

 

حواله‌هاي تابلوي سعيد شيريني

مسئولان وقت سازمان ليگ هم با تعجب درباره قرارداد ژوزه حرف مي‌زنند. در سال 91 غلامرضا بهروان رئيس سازمان ليگ بود و وقتي ديروز در اين‌باره از او پرسيديم، پاسخ داد: «متأسفانه در آن زمان رقم قراردادها صوري بود و به بازيكن‌شان حواله ماشين مي‌دادند كه اثري از آنها در قراردادهاي سازمان ليگ نبود. همان‌موقع ما قراردادها را به سازمان‌هاي نظارتي هم نشان داديم و واقعاً چيزي نبود كه قابل بررسي باشد. آن باشگاه هم زير ميز چيزهاي ديگري به بازيكنان مي‌داد. بعضي باشگاه‌ها ديگر هم چيزهايي مثل آپارتمان و ميلگرد و اين‌طور چيزها مي‌دادند‌؛ منتها آقاي شيريني خيلي تابلو حواله به بازيكنان مي‌دادند!» بهروان درباره قرارداد ژوزه گفت: «به نظرم قرارداد ايشان يك خسارت بزرگ براي فوتبال ايران بود. بستن چنين قراردادي در ايران بي‌سابقه بود.»

 

فرصت يك‌ماهه فيفا

هرچه بود، حالا پرسپوليس بايد پول قرارداد اين مربي را بدهد. فرصتي كه فيفا به اين باشگاه داده، فرصت يك‌ماهه است. اگر در اين مهلت پول پرداخت نشود، احتمالاً كسر امتياز در انتظار پرسپوليسي‌ها خواهد بود و اگر دوباره پول پرداخت نشود، سقوط به ليگ پايين‌تر. البته ديروز يك منبع آگاه گفت باشگاه پرسپوليس پول مانوئل ژوزه را جور كرده و به زودي كار ترانسفر آن را به حساب اين مربي آغاز مي‌كند. قرمزها اميدوارند بتوانند بزرگترين پرونده مالي تاريخ فوتبال ايران را به سلامت حل و فصل كنند. هرچند كه طاهري دوشنبه‌شب گفته بود رأي عليه ماست!

خبرورزشی

110

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top