خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ الثلاثاء ٢٨ ربيع الثاني ١٤٣٩ Tuesday, January 16, 2018
 
کد خبر: 831439
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۶/۲۸ - ۱۷:۵۶
قلعه‌نویی: فردوسی‌پور برای نابودی فوتبال آمده است
سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در آستانه بازی با استقلال تهران بار دیگر علیه مجری برنامه 90 موضع گیری کرد.
امیر قلعه نویی قلعه‌نویی: فردوسی‌پور برای نابودی فوتبال آمده است
به این مطلب امتیاز دهید
33.3% 66.7% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ذوب‌آهن اصفهان در نشست خبری پیش از بازی فردای تیمش مقابل استقلال اظهارداشت: هفته دفاع مقدس را تبریک می‌گویم، جوان‌های ما رفتند و جان خودشان را فدا کردند ولی حیف از آن جوانها که رفتند ولی مملکت ما به این روز افتاده است. جوان‌های ما در دفاع مقدس جانانه جنگیدند و با خدا معامله کردند در ضمن در گذشت ایرج باباحاجی خبرنگار فقید ورزشی را هم تسلیت می‌گویم.

 

به گزارش نامه نیوز، وی در مورد بازی با استقلال گفت: یکسری بازی‌ها هیچ ارتباطی به آمار و ارقام و جدول ندارد، دربی پارسال هم شرایط جدول متفاوت بود اما استقلال برنده شد، من در مورد تیم خودم صحبت می‌کنم، ما ۶ گلی که به استقلال خوزستان زدیم تمام شد و رفت و جزء تاریخ است و آن هم مثل آمارهای بازی‌های دیگر می‌شود، به بازیکنانم هم بعد از پیروزی گفتم تا فردا فرصت شادی دارید زیرا نسبت به تیم صدرنشین ۷ امتیاز کم داریم و باید تلاش کنیم. از نظر اخلاقی و حرفه‌ای درست نیست که من در مورد استقلال حرفی بزنم، امیدوارم بازی خوبی باشد، بیشتر بازی‌های ذوب‌آهن و استقلال بازی‌های خوبی بوده.

 

قلعه‌نویی در پاسخ به این سوال که در اکثر بازی‌هایی که شما مقابل استقلال داشتید انگیزه بیشتری برای پیروزی در شما دیده می‌شد، گفت: من در مقابل همه تیم‌ها انگیزه دارم، در بازی‌هایی که باختیم یا پیروز شدیم من همیشه لب خط زمین حضور داشتم. حالا اینکه چرا این بازی اینقدر حساس است من دلیلش را نمی‌دانم و از دوستان دیگر می‌توانید بپرسید، البته این بازی کمی متفاوت از بازی‌های دیگر است ولی من به بچه‌هایمان گفته‌ام که فقط به بازی فردا فکر کنند.

 

وی در خصوص شرایط بحرانی استقلال اذعان داشت: اصول حرفه‌ای و اخلاقی می‌گوید من جایی که مسئولیت ندارم صحبت نکنم و الان هم فقط در جایی که هستم و مسئولیت دارم صحبت می‌کنم. همیشه وجدان کاری داشتم و من مربی پروازی نیستم و سعی کردم همیشه اخلاقاً و شرعاً به نحوی برای تیمم مثمرثمر باشم که پولی که از آنجا دریافت می‌کنم حلال باشد. اگر اجازه بدهید در خصوص تیم دیگری صحبت نکنم.

 

سرمربی تیم ذوب‌آهن اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه سعید آذری گفته همه بسیج شدند تا استقلال از بحران خارج شود، گفت: من این مصاحبه را نخواندم اما از خود آذری باید این مسئله را بپرسید. فردا امیدوارم بازی خوبی باشد، شاید هم منظورش تلاش درون تیمی باشد که طبیعی است ما هم درون تیم خودمان تلاش می‌کنیم تا موفقیت به دست آوریم اما اگر منظور ایشان مطلب دیگری بوده بادی از خود آذری بپرسید.

 

قلعه‌نویی در مورد اینکه فردا شاهد نبرد مربیان آبی خواهیم بود، گفت: نبرد آبی‌ها نیست، من اکنون مسئولیت ذوب‌آهن را دارم و تمام فکر و ذکرم ذوب‌آهن است. البته وقتی ۲ نفر از خانواده استقلال هستند ممکن است حساسیت ایجاد شود اما زمانی که منصوریان در تیم نفت بود فکر و ذکرش در مورد همین تیم نفت بود تا خوب نتیجه بگیرد من هم خوشحالم که یک بار دیگر به ورزشگاه آزادی می‌آیم و خوشحالم که طرفداران را می‌بینم، با آنها خاطره زیاد دارم و دیدن آنها برایم لذت‌بخش است.

 

قلعه‌نویی در مورد اینکه شما از هواداران استقلال دلخورید و یکبار وقتی آنها شما را تشویق می‌کردند واکنشی نشان نمی‌دادید، گفت: من از استقلالی‌ها دلخور نیستم، اگر یک روزی دکتر عسگری ریاست محترم صدا و سیما وقت بدهند به طور کامل می‌آیم و در مورد تمام مسائل استقلال صحبت می‌کنم. از زمانی که این تیم در دسته ۳ بود تا زمانی که سیزدهم و نهم بود و اولین بار که فتح‌الله زاده مدیرعامل شد، من در مورد همه چیز صحبت می‌کنم، از دکتر عسگری خواهش می‌کنم در شرایطی مناسب که لیگ تعطیل است وقتی در اختیار من بگذارد تا در مورد کلیات استقلال صحبت کنم و تمام مسائل چند سال اخیر را روشن کنم بعد قضاوت با خود مردم. الان من به تیم دیگری مسئولیت دارم و صحبتی در مورد تیم دیگری نمی‌کنم، اما من هیچوقت از استقلال و استقلالی‌ها ناراحت نبوده‌ام.

 

وی افزود: با فرهنگ استقلال بازی شده است، من چند سال پیش چنین حرفی را زدم، یادتان هست؟! اما من دیشب برنامه را ندیدم زیرا شبها زود می‌خوابم اما باید یک نکته را بگویم ظاهراً مجری محترم گفته اسرار درون خانوادگی را بیان نکنید، آیا او چنین حرفی زده است؟ (قلعه‌نویی از خبرنگاران چنین سوالی کرد و از آنها خواست که بدون ترس پاسخ بدهند) 

 

قلعه‌نویی تصریح کرد: درست است که او هزار دستان است و خیلی‌ها از او حساب می‌برند اما از هیچکس جز خدا حساب نبرید. روزی که من سرمربی سپاهان بودم و او مرا به برنامه‌اش دعوت کرد چرا فیلم داخل رختکن را منتشر کرد؟ آیا آن موقع این فیلم اسرار خانوادگی نبود؟ از هزاردستان نترسید من هم نترسیدم و هیچ چیز هم نشد. البته هزینه و ضرر زیادی دادم. ۴-۵ سال پیش فیلم رختکن اسرار خانواده نبود با اینحال من می‌گویم کل آن فیلم را پخش کند نه فقط بخش هایی از آن را و روی آن صدا بگذارد.

 

وی افزود: زمانی که من سرمربی تیم ملی بودم گفتم بازیکنان تیم ملی خوب می‌دوند گفت می‌رفتید دونده می‌آوردید اما چند سال بعد وقتی کی‌روش این حرف را زد گفت به به؛ اکنون هم در زمان ما فیلم رختکن اسرار خانواده محسوب نمی‌شود، او هزار دستان است و آمده تا فوتبال را نابود کند. مدیران مملکت هم از او می‌ترسند اما ما به زندگی آمده‌ایم تا قیمت پیدا کنیم نه اینکه با هر قیمتی زندگی کنیم. مجری عزیز! رختکن من اسرار خانوادگی نبود ولی اکنون برخی مسائل اسرار خانوادگی شده؟! اکنون هم می‌گویم کل آن فیلم را پخش کند، اتقاقاً در جاهایی که صدای من را قطع کرده ببیند من در مورد مردم چه چیزهایی گفته‌ام، او چقدر برنامه ریزی کرد تا فیلم داخل رختکن را به دست بیاورد اما پس از آن فیلمبرداری که در آن حضور داشتند از من عذرخواهی کردند. خداوند دست‌ها را یکی یکی رو می‌کند. خیلی زجر کشیدم که در این چند سال از این اتفاقات نیفتد و روزی تمام مشکلات زمان خودم را با کد در تلویزیون خواهم گفت. من الان در ذوب‌آهن هستم و در این تیم هم از این مشکلات وجود دارد ولی نباید آنها را عنوان کرد.

 

وی در ادامه افزود: ذوب‌آهن را با مطالعه انتخاب کردم و خاطرات خوبی از این شهر دارم. ذوب‌آهن دارای ساختار خوبی است و چشم‌انداز خوبی برایش در نظر داریم ، این تیم ، تیم اخلاق مداری است و سال قبل هم تیم اخلاق انتخاب شد. ما برای ذوب‌آهن برنامه‌ریزی خوبی انجام داده‌ایم همان کاری که برای استقلال و تراکتورسازی انجام داده‌ام. من سعی می‌کنم جایی که هستم تیمی درست کنم که اگر روزی در آنجا حضور نداشتم آن تیم نتیجه بگیرد. شما می‌توانید تیم مس و سپاهان را بعد از من ببینید، مس سهمیه آسیا را گرفت و سپاهان قهرمان لیگ شد. من به ساکت گفتم که نیامده‌ام توپ زدن را به بازیکنان آموزش دهم و به اصفهان آمدم تا اثرگذار باشم. شما می‌توانید تیم منچستریونایتد انگلستان را ببینید، این تیم همه چیز دارد و جزء تیم‌های پولدار دنیاست ولی ببینید بعد از رفتن فرگوسن از این تیم، این تیم نتوانست نتیجه خوبی بگیرد، ما هم اگر مصدومیت‌های بازیکنانمان نبود و اگر اشتباهات داوری نبود الان شرایط خیلی بهتری داشتیم. هدف ما اول این است که گل نخوریم و سپس گل بزنیم ، من هرجایی که بودم آمار بازی‌هایمان را در بیاورید متوجه می‌شوید که گل زده زیاد، گل خورده کم و آقای گلی در تیم من بوده است، من به دنبال تیم هجومی هستم و فردا هم به دنبال رسیدن به گل خواهم بود.

 

قلعه‌نویی در خصوص بازیکن جدید برزیلی که برای تیم آورده است، گفت: برزیل لیگ سراسری دارد و سفارت این کشور در جابجایی بازیکن است، این بازیکنی که ما آورده‌ایم بازیکن خوبی است ولی منتظر هستیم تا جواب نامه ما بیاید.

 

وی در پاسخ به این سوال که این بازیکن از چه کیفیتی برخوردار است، گفت: البته بازیکن باکیفیت حدود ۲ میلیون دلار پول می‌خواهد و اینجا هم از این پول‌ها به کسی نمی‌دهند ولی نسبت به پولی که داده‌ایم بازیکن خوبی است.

 

قلعه نویی در مورد صعود پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا گفت: به پرسپولیس هم تبریک می‌گویم در صفحه شخصی خودم هم صعود پرسپولیس را تبریک گفتم. من با برانکو در زمان تیم ملی آشنا شدم، ۳ روز در برلین با او بودم و شأن و شخصیت او را شناختم. به تیم بزرگ پرسپولیس تبریک می گویم که با بازی تاکتیکی خوب توانست صعود کند، آنها با افتخار صعود کردند و امیدوارم که پرسپولیس ایران قهرمان آسیا شود زیرا از نظر فنی، تاکتیکی و اخلاقی حقش است.

 

نامه

450

2 نظر
نمایش نظرات

اساس نابودی فوتبال خودتی اقای ویران کننده تراکتور

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top