خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ الأربعاء ٤ رجب ١٤٣٩ Wednesday, March 21, 2018
 
کد خبر: 846968
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۸/۲۷ - ۲۲:۵۲
هشدار به یک «دوست»
امیدواریم دولت مردان فرانسه در پی عقلانیت سیاسی بوده و در این چاه سقوط نکرده و خاطره خوب با ملت ایران را همچنان نگه دارند...
ترامپ هشدار به یک «دوست»
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، فرانسه کشوری است که برای ایرانیان کمابیش با خاطره ای خوب همراه بوده و در بحبوحه انقلاب خدمات ارزنده ای را به انقلابیون انجام داد. این کشور با پذیرش امامِ بزرگ نقشی بزرگ و تحولی عظیم در جهان ایفا کرد. هرچند که این کشور هر از گاهی سیاست های خصمانه ای را علیه ملت ایران در پیش گرفته است و با پیروی از سیاست های آمریکا و اسرائیل از جاده اعتماد و عقلانیت منحرف شده است.

رهبر انقلاب در سخنرانی اول فروردین 92 در حرم رضوی درباره فرانسه فرمودند: جمهوری اسلامی ایران با دولت و ملت فرانسه مشکلی نداشته است اما دولت فرانسه در سالهای اخیر و بویژه از زمان سارکوزی، سیاست دشمنی آشکار با ملت ایران را در پیش گرفته است که این سیاست غلط همچنان ادامه دارد و این کار، غیرمدبرانه و ناهوشمندانه است.

ایشان همچنین در دیدار مسئولین نظام در 25 خرداد 95 فرمودند: ما شروع نکردیم، آنها (آمریکایی ها) شروع کردند؛ آنها از همان اوّل شروع کردند. با بدگویی، با تحریم، با طلبکاری، با پناه دادن به دشمن ملّت ایران؛ شروع‌کننده آنها بودند .وانگهی فقط آمریکا که نیست، کشورهای دیگر [هم هستند]؛ حالا مثلاً فرض بفرمایید جمهوری اسلامی نسبت به فرانسه چه ستیزه‌گری‌ای کرده؟ کشور فرانسه چون امام مدّتی در آنجا بود، حتّی مورد تمجید نیروهای انقلابی هم بود امّا خب می‌بینید که چه‌کار میکنند.

 

دیدید در قضیّه‌ی هسته‌ای که فرانسوی‌ها نقش پلیس بد را اجرا کردند -البتّه مدیریّت برنامه با آمریکایی‌ها بود، معلوم بود لکن در قضیّه‌ی هسته‌ای بدترین موضع را فرانسوی‌ها [گرفتند]- ما با فرانسوی‌ها چه‌کار کرده بودیم؟ ستیزه‌گری کرده بودیم؟

اکنون که بحث بهانه جویی غرب به ویژه آمریکا درباره توان موشکی ایران پیش آمده، باز این فرانسه است که در چاله آمریکا افتاده است و امیدواریم به چاه نیفتد.

 
علی اکبر ولایتی در واکنش به دخالت رئیس جمهور فرانسه در موضوع موشکی ایران این موضوع را به نفع مکرون و این کشور ندانست و با هشدار جدی درخصوص مداخله در امور داخلی کشورمان به او توصیه کرد، سعی کند مانند مارشال دوگل، حداقل نیمه مستقل باشد.
 
وی صراحتا اعلام کرد: به نفع آقای مکرون و فرانسه نیست که در موضوع موشکی و امور راهبردی جمهوری اسلامی ایران که در آن حساسیت بسیار داریم، دخالت کند؛ این دخالت ها جز کاستن از اعتبار دولت فرانسه نزد جمهوری اسلامی ایران خاصیت دیگری ندارد.

این در حالی است که پیشتر رهبر انقلاب با ذکر واقعه ای تاریخی چاره کار را مشخص کرده بودند. ایشان در 28 آذر 92 در دیدار پنجاه هزار فرمانده بسیج سراسر کشور فرمودند: در اروپا ملّت فرانسه یک روزی اعتبار سیاسی به دست آورد بهخاطرِ اینکه رئیس جمهور آن روز فرانسه، به دلیل اینکه انگلیس وابستهی به آمریکا است، اجازه نداد که انگلیس وارد بازار مشترک اروپا بشود؛ این مایهی اعتبار فرانسه شد.
 
آن روز در دنیا اعتبار دولت فرانسه زیاد شد بهخاطرِ اینکه در مقابل آمریکا ایستاد و اجازه نداد انگلیس - که متّصل به آمریکا بود - وارد بازار مشترک اروپا بشود؛ اعتبار یک ملّت اینجور بهوجود میآید. [اینکه] حالا دولتمردان همان کشور نه فقط در مقابل آمریکا، [بلکه] بروند در مقابل صهیونیستهای نحسِ نجس اظهار کوچکی و تواضع بکنند، مایهی سرشکستگی ملّت فرانسه است که البتّه خودشان باید علاج کنند.
 
امیدواریم دولت مردان فرانسه در پی عقلانیت سیاسی بوده و در این چاه سقوط نکرده و خاطره خوب با ملت ایران را همچنان نگه دارند.

 

آخرین خبر

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top