خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ الجمعة ٧ جمادى الثانية ١٤٣٩ Friday, February 23, 2018
 
کد خبر: 847665
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۱۹:۰۴
خطرات ازدواج با مردان خودشیفته!
رفتار مردان خودشیفته شبیه به یکدیگر است. البته آن‌ها آزار و اذیت فیزیکی ندارند و در بیشتر مواقع به صورت کلامی آزار دهنده هستند.
خودشیفتگی خطرات ازدواج با مردان خودشیفته!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس  گوناگون  جام نیوز، مرد خودشیفته حرف و حدیث‌های زیادی در خانه به وجود می‌آورد، هر برنامه و تفریحی در خانواده از علاقه مندی‌های شخص مغرور و خودشیفته اوست و گویی دنیا بوجود آمده تا او روی آن قدم بردارد. در این مطلب به شما می‌گوییم که بعد از ازدواج با مرد خودشیفته چه آسیب‌ها و مسائلی در کمین شماست!

 

 

او به افکار، سلایق و احساسات اطرافیان خود توجهی نمی‌کند. هر حرفی که بزنید و به خودتان هم ارتباط داشته باشد، از جانب او قابل پذیرش نیست. هر چیزی باید درباره مرد خودشیفته و برای او باشد. خواسته‌ها و نیازهایش در هر شرایطی اولویت دارد و تمام برنامه ریزی‌ها و کار‌های خانواده باید حول محور خواسته‌ها و امیال او باشد و حتی تمام مکالمات نیز باید درباره شخص شخیص این مرد خودشیفته باشد.

 


مرد خودشیفته می‌خواهد هرکاری که انجام می‌دهد درنظر دیگران مهم و منحصر به فرد جلوه کند. البته اغواگری او کاملا سطحی است. مرد خودشیفته همسرش را تحقیر می‌کند تا خود رابالا ببرد.اوهیچ گاه همسرش را درموقعیت بالاتر یا مساوی خود نمی‌بیند وهمیشه به دنبال زنی است که بتواند به او زور بگوید و کنترلش کند.

 


وقتی درمورد مشکلات و مسائل زندگی تان با مرد خودشیفته صحبت می‌کنید، به شدت عصبانی و بی حوصله می‌شود. خصوصا زمانی که رفتار او با این مشکلات ارتباط داشته باشد. او چنان قاطعانه به سمت شما حمله ور می‌شود که در نهایت شما باید عذرخواهی کنید.

 


مرد خودشیفته توجهی به قوانین دیگران ندارد. او خود را بالاتر از هر قانونی می‌داند و خود را ملزم به تبعیت از آن‌ها نمی‌کند.مرد خودشیفته به دنبال توجه است. او همیشه باید در مرکز توجه دیگران باشد و هر کاری که انجام می‌دهد از جانب همسرش تایید و تشویق شود و مورد توجه قرار گیرد.

 


مرد خودشیفته وقتی احساس می‌کند کنترل زندگی همسرش را از دست داده، واکنش خشمانه زیادی نشان می‌دهد؛ زیرا او با کنترل‌های همیشگی و محسوس خود را در موضع قدرت قرار می‌دهد.

 


رفتار مردان خودشیفته شبیه به یکدیگر است. البته آن‌ها آزار و اذیت فیزیکی ندارند و در بیشتر مواقع به صورت کلامی آزار دهنده هستند. آن‌ها می‌توانند پزشکی متخصص یا یک مدیر برجسته شوند، اما رفتار‌های‌شان در محیط خانه آزار دهنده است. شاید عجیب باشد وقتی می‌بینید همسر خودشیفته شما، محبوب دیگران است و کسی به اندازه شما از دست او عصبانی نیست! علتش این است که آن‌ها همسر خود را آزار می‌دهند و در شرایط سخت عاطفی و روحی تنها می‌گذارند.

 

 

مردان خودشیفته دائما همسرشان را متهم می‌کنند که دچار اشتباه شده یا بزرگ نمایی می‌کند. این مساله سبب می‌شود تا همسرشان نسبت به افکار و رفتار‌های خود دچار شک و تردید شود.

 

 

 

آزار‌های کلامی مرد خودشیفته


وقتی با یک مرد خودشیفته ازدواج می‌کنید که از نظر شغلی و مالی موفق است، باید بدانید که برای شما آزار و اذیت کلامی ندارد، زیرا ممکن است آبرو و اعتبار اجتماعی‌اش خدشه دار شود و هر آن چه که به دست آورده، از دست بدهد. چنین فردی برای آزار دادن همسرش از بعضی کلمات و رفتار‌های به خصوص استفاده می‌کند تا هیچ ردی از او به جای نماند.

 

 

 

چرا مردان خودشیفته همسرشان را آزار می‌دهند؟


چرا او با استفاده از کلمات می‌تواند چنین تاثیری را روی شما بگذارد؟ زیرا او همسرش را به خوبی می‌شناسد و ارزش‌های شما و چیز‌هایی که درباره خودتان دوست دارید را می‌داند و از این آگاهی استفاده می‌کند تا به شما آسیب بزند.

 


وقتی مرد خودشیفته و آزاردهنده به صورت کلامی و احساسی به نقاط قوت شما حمله ور می‌شود، علتش این است که آن چیزی که در وجود شما هست و شما را خاص و منحصر به فرد می‌کند، به او آسیب می‌زند. او شما را به خاطر کسی که هستید سرزنش می‌کند. زندگی کردن با مرد خودشیفته اعتماد به نفس شما را از بین می‌برد و سبب می‌شود نسبت به خودتان و تمام تصمیماتی که در زندگی می‌گیرید، شک کنید.

 


مردان خودشیفته از این روش‌ها استفاده می‌کنند، زیرا خوب جواب می‌دهد و برای آن‌ها تاثیر گذار است. آن‌ها فقط می‌خواهند بالا باشند و چیزی از همدلی و پشت گرمی همسرشان نمی‌دانند.

 

 

چطور خود را از آسیب مرد خودشیفته حفظ کنیم؟


مرد خودشیفته فکر می‌کند حرف او درست است و به خودش حق می‌دهد که هر کاری را انجام دهد. برای مقابله با رفتار‌های آزاردهنده مرد خودشیفته، باید رفتار‌های آسیب زای او را شناسایی کنید و بدانید چگونه با این رفتار می‌خواهد شما را تخریب کند.

 

شاید صحبت کردن درباره احساسات تان با مرد خودشیفته روش خوبی باشد، اما مرد خودشیفته یاد گرفته به هیچ کسی جز خودش اهمیت ندهد؛ پس به یک روان شناس مراجعه کنید. البته افراد خودشیفته به آسانی نزد روان شناس نمی‌روند، اما شما این کار را بکنید تا کمتر از زندگی با او آسیب ببینید.

 

فردا

2025

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top