خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ الثلاثاء ٣ رجب ١٤٣٩ Tuesday, March 20, 2018
 
کد خبر: 847682
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ - ۱۹:۵۰
توضیح خباز درباره نصب کاشی ماندگار بر سر در منزل پدر روحانی
استاندار سمنان در دولت یازدهم درباره نصب کاشی ماندگار از سوی سازمان میراث فرهنگی بر سردر خانه پدری حسن روحانی توضیحاتی ارائه کرد.
استاندار سمنان توضیح خباز درباره نصب کاشی ماندگار بر سر در منزل پدر روحانی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، در سفر علی‌اصغر مونسان رئیس جدید سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به سمنان، در مراسمی که با حضور استاندار سمنان برگزار شد، کاشی ماندگار بر سردر منزل پدری حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور نصب شد. این اقدام واکنش‌های منفی زیادی در جامعه داشت و بسیاری آن را اقدامی متملقانه و چاپلوسی در حد مدیران ارشد دانستند. اکنون که بیش از 20 روز از این اقدام می‌گذرد گفت‌وگویی با محمدرضا خباز استاندار سمنان داشتیم که دلایل این اقدام را جویا شویم.

خباز در این باره گفت: مدتی است که یک حرکت بسیار خوب فرهنگی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری در کشور به وجود آمده است و اجرا می‌شود و آن نصب کاشی ماندگار بر سر در منازل سیاستمداران، اندیشمندان، هنرمندان و نخبگان کشور است اگر این افراد خانه‌های خود را وقف کنند و در اختیار عموم قرار دهند این خانه‌ها از سوی سازمان میراث فرهنگی پلاک‌گذاری می‌شود و این موضوع منحصر به شهرستان سرخه و منزل جناب آقای روحانی نیست.

وی ادامه داد: روزی که کاشی ماندگار را بر منزل پدری رئیس‌جمهور نصب کردیم در جای دیگری در شاهرود هم پلاک دیگری به نام هنرمند برجسته ایرانی به نام آقای میرباقری داشتیم اما به این موضوع هیچ‌کس ایرادی نگرفت! اما متاسفانه عده‌ای به نصب کاشی بر خانه پدری آقای روحانی ایراد گرفتند و این کار را تملق جلوه دادند در صورتی‌که نیت و هدف ما تملق نبود.
استاندار سمنان تاکید کرد: هدف ما از نصب این کاشی بر منزل پدری رئیس‌جمهور این بود که افرادی که حاضرند ملک خود را یا میراثی که به آنها رسیده است، وقف کنند و در اختیار عموم قرار بدهند، گرامی بداریم تا تشویقی برای یگران بشود.

خباز با ذکر خاطره‌ای از وقف گفت: بنده به یاد دارم زمان کودکی‌ام شخصی از روستای وقف کرده بود که روز ۱۵ شعبان از ثروتمندترین افراد مشهد مقدس دعوت کند و عالی‌ترین غذا را به مهمانان بدهد، آن زمان من احساس خوبی به این فرد نداشتم و از او بدم می‌آمد اما بعدها متوجه شدم که هدف او این بود که این افراد پولدار را با سنت حسنه وقف آشنا کند.

وی با بیان این مطلب افزود: منزل پدری آقای رئیس‌جمهور آقای "عزیزالله فریدون" که از شخصیت‌های مهم آن منطقه بود، از سوی ورثه در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار گرفته تا تبدیل به موزه بشود، در ازای این کار سازمان میراث فرهنگی تصمیم به نصب این کاشی گرفت.

استاندار سمنان اظهار کرد: کسانی‌که می‌گویند کار ما تملق بوده اگر ما به عنوان مثال میدانی را به نام حسن روحانی می‌کردیم که با پول دولت بود ممکن بود این برچسب بچسبد اما این ملک از سوی ورثه آن برای راه‌اندازی موزه وقف شده بود تا بتوان در این ملک آثار نفیسی را جمع‌آوری کرد تا مورد بازدید مردم قرار بگیرد.

خباز گفت: خانواده روحانی و فریدون ملک خود را وقف کردند، رسم است زمانی که یک مدرسه را وقف می‌کنند نام واقف را روی مدرسه می‌گذارند، گاهی فرد درصدی از پول ساخت مدرسه را می‌دهد اما باز هم نام او بر مدرسه گذاشته می‌شود ما هم بر سر در منزل پدری رئیس‌جمهور نوشتیم: "دکتر حسن روحانی" و حتی کلمه رئیس‌جمهور هم ندارد اما کسانی‌که منتظرند ایراد بگیرند به این موضوع ایراد وارد کردند در صورتی‌که نیت ما تملق نبود بلکه ترویج فرهنگ وقف و ایثار و ایثارگری بوده است.

 

آنا

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین خبر
Top