خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ الخميس ١٩ شعبان ١٤٤٠ Thursday, April 25, 2019
 
کد خبر: 850877
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۸ - ۰۱:۴۲
هتل های عظیمی که تاکنون حتی یک مهمان هم نداشتند!
هتل عظیم هتل های عظیمی که تاکنون حتی یک مهمان هم نداشتند!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز، prora نام مجموعه ای است تفریحی کنار دریا که توانایی گنجایش ۲۰۰۰۰ مسافر را در آن واحد داراست، این مجموعه تفریحی توسط نازی ها ساخته شده و شامل ۸ ساختمان عظیم است که چیزی حدود ۳ مایل از ساحل دریای بالتیک را به خود اختصاص داده است. هرچند که حدود ۸۰ سال از احداث این مجموعه می گذرد اما هنوز هیچ مسافری در آن ها ساکن نشده است !

 عملیات ساخت این مجتمع تفریحی از سال ۱۹۳۶ آغاز شد. مسلما هر کسی که کمترین اطلاعاتی از تاریخ دارد وقتی اسم نازی ها برای احداث اینچنین مقری به میان می آید می تواند حدس برند که دستور احداث این مجتمع با خود شخص آدولف هیتلر بوده است. هدف اصلی از آماده سازی چنین مجتمع های تفریحی تنها در جهت برنامه “قدرت بخشیدن از طریق شادی” بوده است. مجتمع های اینچنینی برای رفع خستگی کارگران احزاب سوسیالیستی طراحی شده بود و تنها یکی از آنها که Prora باشد ساخته شد.

 این مجموعه ساختمان ها در طول دوران جنگ برای نیرو های نظامی به کار گرفته شد اما هرگز جلوه ای از تفریح در آن مشاهده نشد. بعد از جنگ با خروج نظامی ها، این محوطه به طور کامل رها شد و خالی از سکنه و پرسنل شد.
در چند سال گذشته برنامه هایی برای باز سازی و سرمایه گذاری مجدد در این منطقه در دستور کار قرار گرفته است. اطلاعات بیشتر راجع به نحوه ساخت این پروژه را اینجا بخوانید.

 

نت نوشت

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top