خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ الأحد ٧ ذو الحجّة ١٤٣٩ Sunday, August 19, 2018
 
کد خبر: 851268
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۸ - ۲۳:۳۰
دلیل عدم افزایش قیمت نان اعلام شد
وزیر اقتصاد گفت: ضریب برخی از کالاها در سنجش تورم بالا است به طور مثال قیمت نان با توجه به ارزش بالا در سبد غذایی خانوار تاثیر بسزایی در نرخ تورم دارد لذا افزایش قیمتی در نان نخواهیم داشت.
نان1 دلیل عدم افزایش قیمت نان اعلام شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، مسعود کرباسیان در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص محسوس بودن گرانی کالا با وجود کاهش نرخ تورم در کشور بیان کرد: نرخ تورم یک روش علمی دارد و روش علمی را نمی‌توان تغییر داد و باید با یک زبان ثابت با دنیا صحبت کنیم.

وی در ادامه افزود: ممکن است نرخ تورم در میان مردم با توجه به افزایش و کاهش یک رقم کالا اتفاق بیفتد که این در اصل ملاک سنجش تورم محسوب نمی‌شود. وزیر اقتصاد تصریح کرد: در سنجش نرخ تورم واقعی باید نرخ تور شهری و روستایی تعیین و تفکیک شود که با یکسان‌سازی و در نظر گرفتن معیار‌های جهانی، اقتصادانان نرخ تورم را تعیین خواهند کرد.

کرباسیان تاکید کرد: در سنجش نرخ تورم باید به شاخص‌های متفاوتی در سبد کالای خانوار، چون خوراک پوشاک تفریح نیز توجه کرد، زیرا هر یک از معیار‌ها ضریب خاصی را تعیین می‌کند.

وی یادآور شد: ضریب برخی از کالا‌های در سنجش تورم بالا است به طور مثال قیمت نان با توجه به ارزش بالا در سبد غذایی خانوار و اقشار کم درآمد، تاثیر بسزایی در نرخ تورم خواهد داشت لذا بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا افزایش قیمتی در نان صورت نگیرد.

وزیر اقتصاد خاطر نشان کرد: نرخ تورم نرخ صحیحی است و با توجه به صحبت‌های ریاست جمهوری افزایش قیمت ۷ درصدی کالا‌ها نسبت به سال گذشته تعیین می‌شود و این اعداد از دیدی مصرف کننده خودر متفاوت خواهد بود، ولی آمار اعداد و ارقام اقتصادی براساس معیار خاصی سنجیده می‌شود.

میزان

110

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top