خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ الثلاثاء ٢ ذو الحجّة ١٤٣٩ Tuesday, August 14, 2018
 
کد خبر: 851325
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۹ - ۰۶:۴۵
قدردانی دبیرکل سازمان بدر عراق از ایران
هادی العامری دبیرکل سازمان بدر عراق حمایت‌های ایران را عامل جلوگیری از سقوط بغداد دانست و بر ضرورت خروج نیرو‌ها و مستشاران آمریکایی از عراق تاکید کرد.
العامری قدردانی دبیرکل سازمان بدر عراق از ایران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، هادی العامری تاکید کرد اگر حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران نبود، بغداد سقوط کرده بود. آن‌ها با هماهنگی حیدر العبادی نخست وزیر عراق به عنوان مستشار در کنار ما ماندند.»
او تاکید کرد نیرو‌های آمریکایی باید خاک عراق را ترک کنند.

 

او در ادامه با اشاره به موضوع مبارزه با داعش گفت: «وقتی بر اساس فتوای مرجعیت به جهاد ملحق شدیم، نبرد با داعش نبردی وجودی بود. اگر این فتوا و هجوم عراقی‌ها به جبهه‌ها نبود، ارتش نمی‌توانست روحیه مبارزاتی را بار دیگر به دست آورد. تحقق پیروزی نتیجه این فتوا و پاسخ ملت عراق به آن بود، اما دشمنان و افراد خبیث توجه خود را بر حضور نیرو‌های ایرانی و مرجعیت متمرکز کردند، اما برنامه‌های آن‌ها با شکست روبرو شد.»

 

العامری ادامه داد: «وظیفه نیروهای مردمی آن است که بدون موافقت فرمانده کل نیرو‌های مسلح در خارج از عراق وارد جنگ نشوند و ما بدون موافقت فرمانده کل نیرو‌های مسلح در هیچ نبردی شرکت نکردیم. مسئله اصلی ما پایان عملیات نظامی است که به معنای پایان عمر داعش نیست. هنوز هسته‌های خاموش و پنهانی در عراق هستند که باید آن‌ها را نابود کنیم. ماموریت ما پس از عملیات نظامی، اجرای عملیات اطلاعاتی برای تعقیب عناصر داعش و تعقیب و نابودی آن‌ها در مناطقی است که در آنجا زندگی می‌کنند.»

 

او در خصوص مصوبه کنگره آمریکا درباره تروریستی دانستن برخی گروه‌های مردمی گفت: «این مصوبه به هیچ وجه برای ما نگران کننده نیست، زیرا ما از عزت و کرامت عراق دفاع می‌کنیم و برای آن می‌جنگیم. این مصوبه کاملا صهیونیستی است. این مصوبه نشان دهنده بی اطلاعی از حوادث عراق است. نیرو‌های آمریکایی و همه مستشاران باید عراق را ترک کنند.»

 

العامری به موضوع شرکت نیرو‌های مردمی در انتخابات اشاره کرد و گفت: «سازمان‌های امنیتی از جمله نیروهای مردمی نباید در انتخابات شرکت کنند (نامزد شوند) و فقط می‌توانند در انتخابات رای بدهند. رهبران نیروهای مردمی یا فقط در انتخابات رای می‌دهند یا برای نامزد شدن استعفا می‌کنند.»

 

هادی العامری همچنین از تصمیم خود برای تشکیل فهرستی برای شرکت در انتخابات ماه مه آینده خبر داد.

 

افکار خبر

111

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top