خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ الأحد ٧ ذو الحجّة ١٤٣٩ Sunday, August 19, 2018
 
کد خبر: 851370
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۹ - ۱۰:۱۰
شجاعی طباطبایی:
چرا فضای هنری کشور رنگ‌وبوی ونیزی گرفته/ نمایشگاه‌ها ما حکم قبرستان آثار هنری
مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری گفت: چرا فضای هنری کشور رنگ‌وبوی ونیزی گرفته است؟ اگر مجموعه‌های دغدغه‌مند مثل حوزه هنری و بنیاد روایت فتح به این مسائل واکنش نشان ندهند کدام ارگان چنین حساسیتی دارد؟ ما موظف و متعهد به انعکاس مسائل ارزشی هستیم.
سیدمسعود شجاعی طباطبایی چرا فضای هنری  کشور رنگ‌وبوی ونیزی گرفته/ نمایشگاه‌ها ما حکم قبرستان آثار هنری
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش جام نیوز، سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری در نشست خبری مسابقه «پایان یک داعش» گفت: به‌طور جدی به‌دنبال این هستیم که آثار هنری‌ای را که طی جشنواره‌ها و مسابقه‌ها دریافت می‌کنیم به فضاهای نمایشگاهی و گالری‌ها محدود نکنیم و همچنین نمایش آثار متمرکز بر تهران نباشد و مدتی است که پیگیر هستیم تا آثار در سراسر ایران و همچنین در فضای مجازی به‌شکل گسترده منتشر شود.

 

شجاعی افزود: از تمام ظرفیتمان برای هرچه بیشتر دیده‌شدن این آثار استفاده می‌کنیم؛ بشخصه معتقدم که نمایشگاه‌هایی که ما برگزار می‌کنیم در حکم قبرستان این آثار هستند و این آثار باید میان مردم رود تا دیده شود. مسائل ارزشی دغدغه مشترک حوزه هنری و بنیاد روایت فتح است.

 

وی با اشاره به انتشار دوهفته‌نامه «هور» گفت: به‌عنوان یک اتفاق جدی در حوزه نشریات تجسمی پیگیر انتشار این دوهفته‌نامه هستیم. در پیش‌شماره «هور» یک کارت قرمز به وزارت ارشاد دادیم و درباره وجود جریان اگزوتیک در گالری‌های هنری کشور هشدار دادیم.

 

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری تصریح کرد: بعضاً ما را به‌خاطر پرداختن به مسائل ارزشی مورد اتهام قرار می‌دهند در حالی که این ما هستیم که از وزارت ارشاد مطالبه داریم که چرا به مسائل ارزشی ورود نمی‌کند؟ در جشنواره هنرهای تجسمی فجر در سال گذشته دو اثر ارزشی وجود داشت.

 

وی تأکید کرد: چرا فضای هنری کشور رنگ‌وبوی ونیزی گرفته است؟ اگر مجموعه‌های دغدغه‌مند مثل حوزه هنری و بنیاد روایت فتح  به این مسائل واکنش نشان ندهند کدام ارگان چنین حساسیتی دارد؟ ما موظف و متعهد به انعکاس مسائل ارزشی هستیم.

 

شجاعی با بیان این‌که شب گذشته تصویری از مادر یکی از شهدای فاطمیون کنار تابوت فرزندش منتشر شد؛ یادآور شد: چه‌کسی می‌خواهد این ندای مظلومیت را انعکاس دهد؟ اگر مسائل ارزشی از حوزه کاریکاتور گرفته شود این هنر، فرمالیستی می‌شود.

 

تسنیم

115

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
داعش  |  فضای مجازی  |  شهید  |  تهران  |  هنر  |  حوزه  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top