خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ الخميس ٤ ذو الحجّة ١٤٣٩ Thursday, August 16, 2018
 
کد خبر: 851385
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۹ - ۱۰:۴۶
زحمات فراوان شهید ضیایی برای مقاومت/ مانوس با قرآن و بسیجی مخلص
همرزم شهید حمیدرضا ضیایی می‌گوید: با توجه به اینکه یکی از پاهای حمیدرضا در دوران دفاع مقدس قطع شده بود, خیلی مصیبت کشید تا به جمع مدافعان حرم بپیوندد.
شهید ضیایی زحمات فراوان شهید ضیایی برای مقاومت/ مانوس با قرآن و بسیجی مخلص
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

 

به گزارش جام نیوز، زهیر یکی از همرزمان شهید حمیدرضا ضیایی، با اشاره به دوستی 43 ساله با شهید ضیایی گفت: حمیدرضا در دوران دفاع مقدس در سن 15 سالگی به جبهه آمد  و در گردان ادوات لشکر 10 سید الشهدا(ع) به جهاد پرداخت و با حضور در عملیاتهای مختلف  آبدیده شد و تجربیات گرانسنگی را کسب کرد و از شهدا الگو گرفت.

 

وی ادامه داد:  حمیدرضا در سن 17سالگی در عملیات والفجر 10 در کردستان عراق از ناحیه دو پا مجروح شد و سرانجام از ناحیه پای چپ به درجه جانبازی نائل شد اما ذره ای خلل در انگیزه و  رشادتش برای مقابله با دشمن  ایجاد نشد. پس از خاتمه جنگ و شروع سازندگی و فعالیت های فرهنگی, فعالیت های گسترده ای را در جبهه سازندگی و فرهنگی انجام داد و در این مسیر من شاهد بودم که تنفس در فضای دوری از فراغ همرزمان شهدیش به مانند دیگر رزمندگان برایش سخت و سنگین بود.

 

همرزم شهید ضیایی با اشاره به اینکه حمید 6 بار به سوریه اعزام شد, می گوید: حمید چشمش به اشاره حضرت آقا بود و می دانست اصلی ترین وظیفه اش حفظ قرآن, اسلام و انقلاب است. با توجه به اینکه یکی پاهایش قطع بود, خیلی مصیبت کشید تا به جمع مدافعان حرم بپیوندد و من به عینه شاهد تاولها در روی پا و زانویش بودم اما حمیدرضا اندکی گله یا احساس خستگی نمی‌کرد و عاشورا را در نبرد سوریه می دید.

  

زهیر بیان کرد: او مدتی فرمانده تیپ پیاده بود و پس از آن مسئول اطلاعات تیپ و اواخر هم مسئول ادوات تیپ زینبیون بود. حمیدرضا فرمانده ای مدبر، حرفه ای، مجرب و کار آزموده، نیرویی کار بلد، شجاع, ولایی و بدون حاشیه و بسیجی مخلص بود و انس زیادی با قرآن داشت و در فراغ همرزمانش خیلی می سوخت و چند سال و بی قرار بود و پایش روی زمین بود. امسال زیارت حج تمتع را رفت و بعد از آن به زیارت عتبات عالیات رفت و برات شهادتش را از امام حسین(ع) گرفت و در این مسیر برای رسیدن به شهادت  بسیار تلاش کرد و سرانجام به آرزویش رسید.

 

او در خصوص نحوه شهادت شهید ضیایی می‌گوید: حمیدرضا در انهدام آخرین پایگاه داعش در شهر بوکمال سوریه، هدف تک تیر انداز داعشی قرار می گیرد و به شهادت می رسد و حمیدرضا جزو آخرین شهدای آزادسازی سوریه از سیطره داعش است.

 

تسنیم

115

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
داعش  |  مدافع حرم  |  بسیج  |  بسیج  |  شهید  |  قرآن  |  سوریه  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top