خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ السبت ٦ ذو الحجّة ١٤٣٩ Saturday, August 18, 2018
 
کد خبر: 851564
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۹ - ۱۶:۰۰
رویترز؛
«حزب الله» برنده بزرگ تحولات اخیر منطقه
«اسرائیل هراسناک است که ایران و حزب الله، پادگان هایی دائمی در سوریه راه اندازی نمایند و در همین راستا خواستار اقدام علیه "تجاوز ایرانیان" شده است[!]...»
حزب الله «حزب الله» برنده بزرگ تحولات اخیر منطقه
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، خبرگزاری رویترز (Reuters) با انتشار گزارشی تحت عنوان "حزب الله یک گروه پیروز در آشفتگی های خاورمیانه است" به تحلیل این موضوع پرداخته است.


در این گزارش می خوانیم:
«در نامه ژنرال ایرانی [سردار سلیمانی] برای رهبر عالی ایران [آیت الله خامنه ای] در ماه نوامبر، بر نقش ویژه حزب الله لبنان در میان  دیگر گروه های شیعی منطقه که تحت حمایت ایران قرار دارند تاکید شده بود.

 

حزب الله به عنوان یک برنده بزرگ در آشفتگی هایی که جهان عرب را از سال 2011 در برگرفته و به سرنگونی دولت های در چندین کشور انجامیده، ظاهر شده است.

 

حزب الله در سوریه و عراق مبارزه کرده و دیگر گروه ها را در این کشورها آموزش داده است و برای دیگر گروه ها مانند حوثی های یمن الهام بخش بوده است.

 

در این میان، قدرت رو به افزایش حزب الله، هشداری برای اسرائیل و آمریکا است. از سوی دیگر این موضوع تهدیدی برای عربستان سعودی -رقیب منطقه ای ایران- است که حزب الله را به ایفای نقش نظامی در یمن متهم کرده است.


اسرائیل نیز از این موضوع هراسناک است که ایران و  حزب الله، پادگان هایی دائمی در سوریه راه اندازی نمایند و در همین راستا خواستار اقدام علیه "تجاوز ایرانیان" شده است[!]

 

یکی از فرماندهانی که کشورش در جنگ سوریه حضور داشته با اشاره به قدرت حزب الله می گوید: "حزب الله تجارب زیادی از همکاری با ارتش ها به دست آورده و به طور همزمان سیستم های تسلیحاتی زیادی را در اختیار خود در آورده است؛ قدرت هوایی، خودروهای زرهی، اطلاعات، پهپادها: تمامی تخصص هایی که ارتش ها در اختیار دارند.

 

حزب الله اکنون یک ارتش پویا است که جنگجویان چریکی و تسلیحات متعارف را در اختیار دارد."»

 

 

506

1 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top