خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ الاثنين ٢٣ المحرّم ١٤٤١ Monday, September 23, 2019
کد خبر: 856473
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ - ۱۹:۰۵
رونق بازار مسکن همراه با گرانی!
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: سرمایه های سرگردان در بازار سکه ودلار قیمت مسکن را تا 50 درصد گران تر می کند.
مسکن1 رونق بازار مسکن همراه با گرانی!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، سید هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس از افزایش قیمت مسکن استقبال نمی کنیم گفت: هم اکنون بسیاری از متقاضیان مسکن، خواهان ثبات قیمت در این بازار هستند و امیدواریم به زودی این بازار از رکود خارج شود.

 

وی در ادامه افزود: خروج بازار مسکن از رکود، نیازمند چند عامل از جمله تعادل بین اعضا و تقاضا، تحریک سرمایه گذاران و ارائه تسهیلات مناسب است.

 

بهادری تصریح کرد: بسیاری از بازار ها از جمله طلا وسکه باعث هدایت سرمایه های سرمایه گذاران در این بخش شده، چرا که باعث افزایش نرخ تورم تا 50 درصد خواهد شد .

 

عضو کمیسیون عمران مجلس، اظهار کرد: هم اکنون بازار مسکن، با افزایش قیمت 10 تا 12 درصدی برابر با نرخ تورم رو به رو شده است که در صورت هدایت سرمایه ها به بازار طلا و سکه شاهد جهش قیمتی تا 50 درصدی خواهیم بود.

 

وی با بیان اینکه پول های سرگردان در بازار بسیار زیاد است گفت: با وجود این میزان سرمایه سرگردان بازار ساخت وساز متاسفانه هیچ جذابیتی برای سرمایه گذاران ندارد و مسوولان، باید فضای خوبی برای جذب بیشتر متقاضیان ایجاد کنند.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: کاهش سود بانکی می تواند جذابیت بسیاری برای سرمایه گذاران داشته باشد و در این بخش دولت باید از این فرصت برای رشد ساخت وساز در کشور ایجاد کند.

 

بهادری یادآورشد: در بازار مسکن تقاضا بر عرضه پیشی گرفته و همین امر، باعث رشد نسبی قیمت شده است.

 

عضو کمسیون عمران مجلس اظهار کرد: تسهیلات خرید مسکن، تنها برخی از دهک های جامعه را پاسخگو است در صورتی که تسیهلات باید به گونه ای باشد که تمامی دهک های جامعه از جمله دهک های ضعیف را باید تحت تاثیر خود قرار دهد.

 

وی درپایان، با بیان اینکه رونق بدون افزایش قیمت امکان پذیر نیست افزود: این افزایش قیمت در ابتدا برابر با نرخ تورم بین 10 تا 15 درصد است اما اگر درست هدایت نشود به بیش از 40 درصد خواهد رسید.

باشگاه

110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top