خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ الجمعة ١٣ شعبان ١٤٤٠ Friday, April 19, 2019
 
کد خبر: 867903
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ - ۰۰:۱۲
داماد از قتل نوعروس خائن فیلم گرفته بود که ..! / دادگاه تهران ادعای این مرد را پذیرفت + عکس
مرد عراقی که به اتهام قتل همسر ایرانی‌اش در بازداشت به سر می‌برد با فاصله گرفتن از طناب دار مدعی است که توان پرداخت دیه را ندارد.
دادگاه1 داماد از قتل نوعروس خائن فیلم گرفته بود که ..! / دادگاه تهران ادعای این مرد را پذیرفت + عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، مرد عراقی که به اتهام قتل همسر ایرانی‌اش در بازداشت به سر می‌برد با فاصله گرفتن از طناب دار مدعی است که توان پرداخت دیه را ندارد.

 

هفدهم دی‌ماه سال 92، مأموران پلیس تهران، جسد مثله شده زنی را از داخل چند کارتن در نهر فیروز بهرام کشف کردند. با انتقال تکه‌های جسد به پزشکی قانونی، پرونده برای تحقیقات بیشتر و یافتن عامل یا عاملان قتل در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. مأموران با شناسایی هویت مقتول دریافتند جسد متعلق به زن 32‌ ساله‌ای به نام اکرم است که مدتی قبل با مرد 45‌ساله عراقی به نام رحمان ازدواج کرده بود. به این ترتیب رحمان بازداشت شد، اما جرمش را انکار کرد و گفت از ماجرای قتل همسرش بی‌خبر است. ادعای مرد عراقی اما خیلی زود رنگ باخت؛ چراکه مأموران پلیس در بررسی گوشی تلفن همراه او فیلم صحنه جنایت را کشف کردند. رحمان بعد از قتل همسرش و مثله کردن جسد از بقایای جسد فیلم گرفته و آن را در گوشی تلفن همراهش ذخیره کرده بود. 

 


او که چاره‌ای جز اعتراف نداشت، گفت: «مدتی قبل از حادثه متوجه شدم که همسرم با دوستم رابطه دارد به همین دلیل احتمال دادم که مهدورالدم است بنابراین او را به قتل رساندم.‌» متهم در شرح حادثه گفت: «سال‌70 برای کار به ایران آمدم و به عنوان نظافتچی در خانه‌های مردم کار می‌کردم. درآمد بدی نداشتم تا اینکه تصمیم به ازدواج گرفتم. جاسم دوستم بود و وقتی فهمید قصد ازدواج دارم اکرم را معرفی کرد. قبول کردم اما شناسنامه نداشتم به همین دلیل نتوانستم ازدواجم را با اکرم ثبت کنم و فقط او را به عقد دائم درآوردم.‌»


او در ادامه گفت: «‌دو روز از ازدواجمان گذشت تا اینکه فهمیدم جاسم پنج‌سال با اکرم دوست بوده و رابطه داشته است. آنجا بود تصمیم گرفتم او را طلاق دهم، اما به خاطر التماس‌های اکرم دلم برایش سوخت. یک‌سال و نیم از زندگی ما گذشت تا اینکه دوباره متوجه رابطه پنهانی‌اش با جاسم شدم به همین دلیل به کلانتری رفتم و از آنها شکایت کردم اما آنها دست بردار نبودند و همچنان با هم رابطه داشتند. به این دلیل نقشه قتل را کشیدم.‌»متهم در خصوص قتل گفت: «روز حادثه به بهانه هدیه تولد از همسرم خواستم اجازه دهد چشم و دست‌هایش را ببندم. با قبول این پیشنهاد وقتی چشمان اکرم را بستم طناب را دور گردنش انداختم و او را خفه کردم، جسدش را مثله کردم و هر تکه را داخل کارتنی گذاشتم. سپس در حالیکه سیگار می‌کشیدم یک صحنه فیلم از خودم و کارتن‌ها گرفتم.‌» 


با اقرارهای متهم، پرونده به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه رسیدگی به پرونده بعد از آخرین دفاع متهم، هیئت قضایی با توجه به مدارک موجود در پرونده و اعتقاد متهم به مهدورالدم بودن مقتول، او را از اتهام قتل عمد تبرئه و وی را به اتهام قتل شبه عمد به 10‌سال حبس و پرداخت دیه محکوم کرد. حکم صادره در دیوان عالی کشور تأیید شد تا اینکه بعد از گذشت چهار سال از حادثه متهم با نوشتن نامه‌ای درخواست اعسار (تقسیط دیه) کرد. 


به این ترتیب متهم روز گذشته در همان شعبه به ریاست قاضی زالی پای میز محاکمه قرار گرفت و در آخرین دفاعش گفت: «مقتول را به خاطر خیانتی که کرده بود به قتل رساندم چون فکر می‌کردم مهدورالدم است. حالا نزدیک چهار‌سال است که در زندانم و توان پرداخت دیه را ندارم. از هیئت قضایی درخواست می‌کنم با تقسیط دیه موافقت کند تا زودتر آزاد شوم و بتوانم با کار کردن دیه را بپردازم.‌» در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.

ایران

110

0 نظر
کلیدواژه ها:
مرد عراقی  |  پرداخت  |  ایرانی  |  جوان  |  اتهام  |  دیه  |  قتل  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top