خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ السبت ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠ Saturday, February 23, 2019
 
کد خبر: 869705
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۳:۳۰
چه کسی حضرت عیسی را دفن کرد؟
دو حواری بزرگ حضرت عیسی(ع) در این مساله که چه کسی آن حضرت را دفن کرده است، اختلاف دارند.
چه کسی حضرت عیسی را دفن کرد؟ چه کسی حضرت عیسی را دفن کرد؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از پایگاه جامع فرق، ادیان و مذاهب، بر طبق آموزه‌های مسیحیت تحریفی، عیسی مسیح بر روی صلیب کشته‌شده و پس از دفن شدن، از خاک برخاسته و به آسمان عروج کرده است. اگرچه اسلام به‌شدت این آموزه‌ را رد کرده و به صلیب کشیده شدن و کشته شدن عیسی مسیح را منکر می‌شود: «وَ قَوْلِهِمْ إِنَّا قَتَلْنَا الْمَسیحَ عیسَى ابْنَ مَرْیَمَ رَسُولَ اللَّهِ وَ ما قَتَلُوهُ وَ ما صَلَبُوهُ وَ لکِنْ شُبِّهَ لَهُم… [نساء/ ۱۵۷] و به سبب گفتارشان که: ما عیسى بن مریم فرستاده خدا را کشتیم. درصورتی‌که او را نکشتند و به دار نیاویختند، بلکه بر آنان مُشتبه شد»؛ اما مسیحیان همچنان به این اعتقاد پوچ خود اصرار دارند.

 

تناقض‌گویی و اختلاف آرا در روایت ماجرای صلیب، ساختگی و بی‌اساس بودن کشته شدن عیسی مسیح را بیش‌ازپیش ثابت کرده و اثبات می‌کند که همان‌گونه که قرآن می‌فرماید، امر بر مسیحیان مشتبه شده است.

 

لوقا صاحب یکی از اناجیل معتبر جامعه‌ی مسیحیت، معتقد است که پس از کشته شدن ادعایی عیسی مسیح، شخص صالحی از حاکم وقت اجازه گرفته و جسد عیسی مسیح را دفن می‌کند: «و اینک، یوسف نامی از اهل شورا که مرد نیکو و صالح بود، که در رأی و عمل ایشان مشارکت نداشت و از اهل رامه، بلدی از بلاد یهود بود و انتظار ملکوت خدا را میکشید، نزدیک پیلاطُس آمده، جسد عیسی را طلب نمود. پس آن را پایین آورده، در کتان پیچید و در قبری که از سنگ تراشیده بود و هیچکس ابداً در آن دفن نشده بود سپرد.»[۱] در این روایت از کتاب مقدس به‌تصریح آمده است که فردی صالح به نام یوسف عیسی مسیح را به خاک سپرد و وی را دفن کرد.

 

برخلاف جناب لوقا، یوحنا دیگر حواری بزرگ مسیح معتقد است که عیسی مسیح نه‌تنها اینکه عیسی مسیح به دست مرد صالح، دفن نشد، بلکه عیسی مسیح پس از کشته شدن بر روی صلیب توسط همان یهودیان به خاک سپرده شد: «زیرا سَکَنَه اورشلیم و روسای ایشان، چون‌که نه او را شناختند و نه آوازهای انبیا را که هر سَبَّت خوانده می‌شود، بر وی فتوا دادند و آن‌ها را به اتمام رسانیدند؛ و هرچند هیچ علّت قتل در وی نیافتند، از پیلاطس خواهش کردند که او کشته شود. پس چون آنچه را که درباره وی نوشته‌شده بود تمام کردند، او را از صلیب پایین آورده، به قبر سپردند.»[۲] همان‌طور که واضح است، یوحنا در این روایت خود معتقد است ساکنان اورشلیم و رؤسای آن‌ها، عیسی مسیح را بی‌دلیل کشتند و سپس او را از صلیب پایین آورده و به قبر سپردند.

 

حال سؤال ما از مسیحیان این است که اگر برفرض درستی حرف شما، عیسی مسیح به صلیب کشیده شده و کشته‌شده باشد، آیا این موضوع قابل‌قبول است که دو حواری بزرگ عیسی مسیح، در اینکه چه کسی او را دفن کرد تا به این اندازه اختلاف داشته باشند که یکی بگوید قاتلان مسیح او را دفن کردند و دیگری بگوید فرد صالحی به نام یوسف او را دفن کرده است؟ آیا بهتر نیست کلام راسخ قرآن را پذیرفته و اعتراف کنند که امر بر ما مشتبه شده و شاید حرف قرآن مسلمانان درست باشد؟

 

پی‌نوشت:

[۱]. ترجمه‌ی قدیم کتاب مقدس، لوقا ۲۳: ۵۰_۵۳.

[۲]. همان، اعمال رسولان ۱۳: ۲۷_۲۹.

2 نظر
کلیدواژه ها:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top