خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ الثلاثاء ١٧ شعبان ١٤٤٠ Tuesday, April 23, 2019
 
کد خبر: 869777
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۲۳:۳۲
با ثبت ٨۵۰ هزار سند؛
راه‌اندازی «سامانه دیجیتالی اسکن اسناد موقوفات کشور»
مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف به تشریح فرآیند اسکن اسناد در سازمان اوقاف پرداخت و گفت: تاکنون ٨۵۰ هزار سند در سازمان اوقاف اسکن و در سامانه دیجیتال ثبت شده است.
بایگانی
 راه‌اندازی «سامانه دیجیتالی اسکن اسناد موقوفات کشور»
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، حجت‌الاسلام حسین اژدری، درباره فرآیند اسکن اسناد در سازمان اوقاف اظهار کرد: اسناد بایگانی‌ شده و راکد باعث شد پس از تاکیدات ریاست سازمان بحث اسکن اسناد شروع شود بطوریکه هشتم شهریور شیوه‌نامه‌ای به تمامی استانها ابلاغ شد و نوزدهم همان ماه تمامی استانها فعالیتهای خودشان در زمینه اسکن اسناد را شروع کردند.

 

اسکن روزانه 45 هزار سند

وی با بیان اینکه آمار اسکن اسناد از 2 هزار اسکن سند در روز به 45 هزار رسیده است، تصریح کرد: تاکنون ٨50 هزار برگ سند اسکن شده است.

 

پیش‌بینی اسکن 150 میلیون برگ سند

مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی‌های انجام شده 120 تا 150 میلیون برگ سند در کشور وجود دارد که باید اسکن شود، تاکید کرد: فعالیت مهمتر از اسکن این است که باید این اسکن‌ها در کنار رقبه یا موقوفه با دسته‌بندی خاصی در سامانه بارگذاری شوند.

 

اژدری دسترسی آسان به اسناد، بایگانی الکترونیکی و حفظ اطلاعات اسناد در هر شرایطی را از مزیت‌های اسکن اسناد دانست و گفت: اسکن اسناد اسکن اسناد جزو برنامه‌های اصلی ادارات کل اوقاف استانها در سال 97 است.

 

وی با بیان اینکه در این چند ماهه یک نوع آزمون و خطا را در زمینه اسکن اسناد داریم، تصریح کرد: سال 97 روند پرسرعتی در فرآیند اسکن اسناد خواهیم داشت.

 

مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف درباره فعالیت‌های قرارگاه قدر معاونت حقوقی و اوقافی سازمان اوقاف خاطرنشان کرد: تایید اطلاعات موقوفات، سند دار کردن املاک وقفی، تبدیل اسناد دفترچه‌ای به تک برگی، اسکن اسناد، تثبیت مالکیت و احصای نیات واقفان از فعالیتهای این مجموعه است.

 

تسنیم

115

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
اوقاف  |  وقف  |  سند  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top