خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ الخميس ١٩ المحرّم ١٤٤١ Thursday, September 19, 2019
کد خبر: 871791
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۶ - ۱۷:۰۰
تعرفه واردات خودرو تغییر خواهد کرد؟
رئیس انجمن صنفی کارفرمایی واردکنندگان خودرو با اشاره به اینکه تعیین تکلیف خودروهای در گمرک مانده به توازن قیمتی کمک می کند، گفت: تغییر تعرفه واردات خودرو در انتظار تصمیم مجلس شورای اسلامی است.

واردات خودرو1 تعرفه واردات خودرو تغییر خواهد کرد؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، میثم رضایی با اشاره به تعیین تکلیف خودرو‌های در گمرک مانده، اظهارداشت: دستور وزیر صنعت در خصوص تعیین تکلیف خودرو‌های در گمرک مانده که محصولاتی نظیر خودرو‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ و موارد خاص دیگری را شامل می‌شد بدون شک موجب افزایش میزان عرضه به بازار و همچنین اصلاح قیمتی خواهد شد.

وی افزود: در نامه وزیر صنعت ذکر شده تا برای کلیه خودرو‌های موجود در گمرک رعایت حقوق ورودی جدید در نظر گرفته شود که به طور طبیعی این امر موجب ساماندهی بازار و از بین رفتن حباب قیمتی شکل گرفته طی ماه‌های گذشته خواهد شد، البته نیاز است که در ورود این خودرو‌ها و افزایش عرضه به بازار تسریع صورت گیرد.

رضایی در پاسخ به پرسشی در خصوص تصمیمات اخیر دولت و مجلس در رابطه با تغییرات تعرفه واردات خودرو و همچنین اصلاح دستورالعمل ساماندهی واردات خودرو گفت: تا زمانی که این موضوع در مجلس طرح نشود نمی‌توان انتظار تغییر خاص و یا گمانه زنی در این رابطه داشت؛ چرا که افزایش تعرفه واردات خودرو رفتاری بر مبنای سیاست‌های کلی نظام است و نیاز است تا مجلس و دولت در فضای به دور از جنجال و حاشیه بهترین تصمیم را برای آن بگیرند.

به گفته وی، واردکنندگان تابع سیاست‌های کلی نظام در موضوع واردات خودرو هستند چراکه در شرایط فعلی باید منفعت اکثریت مردم جامعه ملاک تصمیم گیری‌ها باشد، در نتیجه باید واردات هدفمند و البته منطقی پیاده و اجرا شود.
تصمیم نهایی برای مشاوره خودرویی به کمیسیون اصل ۹۰ با مجلس است

رییس کمیسیون تخصصی خودرو اتاق اصناف کشور در بخش دیگری از سخنان خود دلیل حضور در برخی جلسات کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی را موضوع مغایرت حذف گری مارکت از حوزه واردات خودرو اعلام و اظهار کرد: بنده به عنوان نماینده واردکنندگان خودرو کشور و پیرو شکایت در این خصوص به عنوان حامی و مطلع از موضوع در این جلسات حضور یافتم و نه تنها در مجلس بلکه ما اطلاعات این حوزه را به منظور استیفای حقوق مردم و اعضای خود در اختیار سایر سازمان‌های دیگر از جمله سازمان بازرسی کل کشور قرار می‌دهیم.

رضایی در واکنش به خبری مبنی بر ابلاغ حکم مشاور خودرویی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس نیز خاطرنشان کرد: در این رابطه بحث جایگاه مشاور خودرویی مطرح نیست و اخبار در این رابطه مورد قبول نیست، در حالی که کمیسیون اصل ۹۰ همواره از فعالان اقتصادی مشورت می‌گیرد و اگر انتصابی در این راستا باشدباید از سوی مجلس تایید و اطلاع رسانی شود.

دانشجو

110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top