خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ الاثنين ٨ ذو الحجّة ١٤٣٩ Monday, August 20, 2018
 
کد خبر: 872511
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۸ - ۱۶:۲۱
ورود کتاب قاچاق به بازار ویران کننده است؛
خانواده‌ها به جای فضای مجازی کودکان را با کتاب آشنا کنند
مدیر امور محتوایی انتشارات جمکران گفت: در این آشفته بازار وجود کتاب‌های ضاله و قاچاق، خانواده‌ ها برای انتخاب کتاب مناسب دچار سردرگمی می‌کند.
کتاب خانواده‌ها به جای فضای مجازی کودکان را با کتاب آشنا کنند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

حجت السلام امیر صمدی مدیر امور محتوایی انتشارات جمکران، درخصوص تهاجم فرهنگی و قاچاق در بخش نشر و چاپ را یکی از دلایل اقبال کم خانواده ها به کتاب خوانی دانست و گفت: متاسفانه این روز‌ها کتاب های سطحی با تیراژ بالا منتشر می شوند. انتشار کتاب با مضامین غربی یکی دیگر از مشکلات بسیار آزار دهنده در مقوله چاپ و نشر بوده که اعتماد را از خانواده‌ها سلب کرده است.

 

وی چاپ کتب قاچاق را ویرانگر توصیف کرده و افزود: در این آشفته بازار وجود کتاب‌های ضاله و قاچاق، خانواده‌ ها برای انتخاب کتاب مناسب دچار سردرگمی می‌کند.
 

 
این فعال عرصه کتاب در همین راستا ادامه داد: به عنوان مثال فردی کتابی را با بهایی بالا خریداری کرده و بعد از چند ساعت یا روز مطالعه می‌بیند هیچ ارزشی برای او نداشته و چیزی به دانش وی اضافه نکرده است بلکه وی را به راهی نادرست هدایت می‌کند.
 

مدیر امور محتوایی انتشارات جمکران در همین راستا ادامه داد: همین عامل خوانندگان کتاب را به عرصه نشر بی‌اعتماد کرده و باید هرچه سریعتر و تا قبل از اینکه سرانه مطالعه پایین‌تر از وضع فعلی برسد به این وضع رسیدگی شود. باید نظارت بر چاپ کتاب بالا رفته و نگذاریم هر کتابی چاپ شود. حتی در حوزه کتاب‌های دینی هم باید نظارت شود تا مبادا در کتابی تصویر غلطی از دین ارائه شود. در حوزه کتاب‌های دینی باید آثاری فاخر به جامعه ارائه دهیم تا آنها با رغبت به سمت آثار مذهبی بیایند.
 

ورود کتاب قاچاق به بازار ویران کننده است/خانواده‌ها به جای فضای مجازی کودکان را با کتاب آشنا کنند
 

وی خانواده را یکی از اصول اساسی در ایجاد فرهنگ مطالعه دانست و خاطرنشان کرد: خانواده‌ها یکی از ارکان اصلی و اساسی در ایجاد فرهنگ کتاب و کتابخوانی هستند. خانواده‌ها باید به جای رجوع به فضاهای مجازی و یا رسانه‌های دیگر، کودکان خود را به مطالعه کتاب‌های خوب داخلی تشویق کنند.

 

میزان

115

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
فرهنگ  |  کتاب  |  خانواده  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top