خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ الاثنين ٨ ذو الحجّة ١٤٣٩ Monday, August 20, 2018
 
کد خبر: 872739
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۹ - ۱۱:۵۴
رویکرد خطرناک درقبال ایران/ درخواست نشریه آمریکایی از قانون‌گذاران
«قانون‌گذاران و سیاستگذاران جدی و واقع نگر باید میانجی شوند و نسبت به مسیری که ترامپ و پادوهایش در کنگره آمریکا در پیش گرفته اند هشدار دهند ...»
کنگره رویکرد خطرناک درقبال ایران/ درخواست نشریه آمریکایی از قانون‌گذاران
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، درخواست های غیر منطقی دولت ترامپ درباره توافق هسته ای ایران صدای برخی رسانه های آمریکایی را هم درآرده است.

 

 

در همین راستا نشریه نشنال اینترست (Nationalinterest) نسبت به این رویه نامعقول هشدار داده و از خردمندان کنگره آمریکا خواسته برای مقابله با آن کاری بکنند.

 

 

در ابتدای این یادداشت که زیر عنوان "ترامپ و متحدانش آماده تخریب توافق هسته ای ایران هستند" منتشر شده می خوانیم: "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا، سرنوشت توافق هسته ای ایران را به کنگره واگذار کرده و وعده داده است اگر تا نیمه ماه می درخواست های غیرواقع بینانه اش عملی نشود به این توافق چندجانبه خاتمه خواهد داد.

 

 

نشنال اینترست افزود: ترامپ با مطرح کردن اولتیماتوم از سوی کاخ سفید از یک سو و سپردن کار به کنگره از سوی دیگر، پروسه ای را آغاز کرده که به نظر می رسد نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت.

 

 

آمریکا نمی تواند به سادگی درخواست های جدید خود را به توافقی بین المللی ضمیمه کند و کنگره فعلی نیز فاقد توان سیاسی لازم برای رسیدگی جدی به این موضوع است.

 

 

آنچه می تواند ادعای بالا را ثابت کند و نیازی برای دلایل بیشتر باقی نگذارد، نگاهی به "لایحه ایران" است که در راستای خواست های ترامپ و توسط "پیتر روسکام" و "لیز چنی" ارائه شد. این لایحه مورد حمایت گروهی از مخالفان برجام در "بنیاد دفاع از دموکراسی" قرار گرفته است.

 

در ادامه این نوشتار می خوانیم: این لایحه چنان غیرواقع بینانه تنظیم شده که تنها راه منطقی توضیح آن این است که بخشی از رویکرد گسترده تر برای اطمینان از خاتمه دادن به توافق هسته ای می باشد.

 

 

این واقعیت که ترامپ در کاخ سفید است نباید موجب باز شدن چنین مسیرهای بی پروایانه ای شود به ویژه در زمانیکه باید به مسائلی چون جنگ و صلح و عدم اشاعه در خاورمیانه پرداخته شود.

 

 

نشنال اینترست در ادامه دست به دامان نمایندگان کنگره شده و می نویسد: قانون‌گذاران و سیاستگذاران جدی و واقع نگر باید میانجی شوند و نسبت به مسیری که ترامپ و پادوهایش در کنگره آمریکا در پیش گرفته اند هشدار دهند. آن ها در عین حال باید اقدامات در دسترس و ممکن را جهت تلاش برای حفظ توافق انجام دهند.

 

 

در ادامه این یادداشت به مفاد سخت گیرانه لایحه روسکام-چنی درباره "اجرای فوری پروتکل الحاقی"، "میزان آب سنگین در اختیار ایران" و "بحث موشک های بالستیک تهران" اشاره شده و تهدیدهای مکرر درباره بازگرداندن تحریم های هسته ای ذکر شده است.

 

 

یادداشت نویس نشال اینترست بر این باور است که چنین شروط غیرواقع بینانه ای در حقیقت توافق هسته ای را از بین می برد و آن را نابود خواهد ساخت.

 

 

 

 

111

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top