خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ الخميس ١٤ رجب ١٤٤٠ Thursday, March 21, 2019
 
کد خبر: 879023
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۱/۲۷ - ۱۶:۵۶
حال و روز قیمت مسکن در سال آینده
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه معاون وزیر راه و شهرسازی، رشد قیمت مسکن در سال آینده 2 درصد بیشتر از نرخ تورم را قبول دارد، گفت: ارز، طلا، بورس و حامل‌های انرژی موجب تأثیر گذاشتن بر بازار و رشد قیمت مسکن می‌شود.
برج میلاد،مسکن1 حال و روز قیمت مسکن در سال آینده
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، مصطفی قلی‌خسروی در مورد اینکه آیا رشد روزهای اخیر قیمت مسکن حباب است، گفت: کارشناسی که عنوان می‌کند افزایش قیمت مسکن حباب است، قصد منحرف کردن اذهان و بازار و مطرح کردن نام خود را دارد.


وی افزود: قطعاً وقتی قیمت مسکن افزایش می‌یابد، رکود از بازار مسکن خارج می‌شود، پس ما طالب رشد قیمت مسکن نیستیم، اما رشد قیمت مسکن واقعیت است.

خسروی با تأکید بر اینکه قیمت مسکن در بازار را چندین مؤلفه افزایش می‌دهد، تصریح کرد: ارز، طلا، بورس و حامل‌های انرژی موجب تأثیر گذاشتن بر بازار و رشد قیمت مسکن می‌شود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: وقتی تحلیل‌گران و نایب رئیس کمیسیون عمران اعلام می‌کنند که نیازمند تولید مسکن هستیم، احداث مسکن برای دهک‌های پایین جامعه باید انجام شود، چرا که ساخت‌وساز به طور مستقیم بر 174 شغل کلیدی تأثیر می‌گذارد.

وی افزود: رونق ساخت‌وساز موجب رونق اشتغال و صنایع وابسته به صنعت ساختمان می‌شود، پس رونق ساخت‌وساز موجب رونق سایر مشاغل که آمار آن بسیار بالاتر از عدد هزار شغل است، خواهد شد.

*رشد قیمت مسکن در سال آینده از شاخص تورم عبور خواهد کرد

وی در مورد رشد قیمت مسکن در حد نرخ تورم و 2 درصد هم بالاتر از آن توسط معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: رشد قیمت مسکن در سال آینده از شاخص تورم هم عبور خواهد کرد.

خسروی افزود: پس اگر می‌خواهیم جلوی رشد جهش‌گونه قیمت مسکن را بگیریم، تنها باید با عرضه مناسب پاسخگوی بخش تقاضا باشیم و اینکه بگوییم قیمت مسکن کاهش می‌یابد و افزایش قیمت حباب است، گمراه کردن مردم است.

*رشد قیمت مسکن در حد نرخ تورم هم به نفع متقاضیان و هم به نفع سازندگان

وی تأکید کرد: قطعاً رشد قیمت مسکن در حد نرخ تورم هم به نفع متقاضیان و هم به نفع سازندگان خواهد بود، چرا که رشد قیمت مسکن در حد معقول هم از افزایش جهشی قیمت جلوگیری می‌کند و هم سازندگان را برای ساخت مسکن ترغیب می‌کند.

به گفته وی، میزان معاملات مسکن در بهمن ماه جاری حدود 5 درصد رشد داشته است.

فارس

110

3 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top