خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ الخميس ١٤ رجب ١٤٤٠ Thursday, March 21, 2019
 
کد خبر: 886430
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۸
عربستان خانه دوم نظامیان پاکستان
مجلس ملی پاکستان گزارش داد، ۱۶۷۱ پرسنل ارتش این کشور در عربستان مستقر هستند و پس از عربستان، بیشترین تعداد نیروهای مسلح پاکستانی در قطر حضور دارند.
نیروهای پاکستان عربستان خانه دوم نظامیان پاکستان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از پایگاه نیشن،‌ خرم دستگیر خان، وزیر دفاع پاکستان در پاسخی کتبی اعلام کرد ۹۱۲ پرسنل به درخواست وزارت دفاع عربستان و ۷۵۹ سرباز به خواست وزارت کشور آل سعود در آنجا مستقر شده‌اند. از مجموع ۹۱۲ نیرو، ۷۴۲ تن متعلق به نیروی زمینی ارتش، هشت تن از نیروی دریایی و ۶۲ تن دیگر از نیروی هوایی پاکستان هستند. نیروهای پاکستانی که در خدمت وزارت کشور عربستان هستند، شامل ۶۵۳ نیروی ارتش، ۵۶ تن از نیروی دریایی و ۵۰ تن از نیروی هوایی هستند.

پس از عربستان، بیشترین تعداد نیروهای مسلح پاکستانی در قطر مستقر شده‌اند با ۶۲۹ نفر. یک نظامی پاکستانی هم در استرالیا، ۱۵ نظامی در بحرین، چهار نظامی در بروئنی و شش تن هم در اردن مستقرند، ۶۳ نظامی هم در عمان و ۶۶ نظامی در امارات حضور دارند.

استقرار این نیروها طبق یادداشت‌های تفاهم مختلف و توافقات با کشورهای متبوع است. وزیر دفاع پاکستان گفت کشورش هیچگونه بار مالی بابت استقرار این نیروها متحمل نمی‌شود. به گفته او، ۶۱۱۸ نیروی پاکستانی هم در عملیات‌های سازمان ملل متحد حضور دارند.

در دسامبر ۲۰۱۳ مجموعا ۷۶۸۴ نیرو در عملیات‌های صلحبانی سازمان ملل مستقر شدند. در سال ۲۰۱۴، ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ مجموع نیروهای مستقر شده در خارج به ترتیب ۷۴۹۰، ۷۳۸۹ و ۶۸۹۳ نظامی بوده است. بالاترین تعداد نیروهای پاکستانی مستقر شده در کنگو است و اکنون ۳۴۹۱ تن در آنجا مشغول فعالیت هستند. دومین مقصد جمهوری آفریقای مرکزی است که ۱۱۳۹ پاکستانی در آنجا حضور دارند.
 

ایسنا

506

1 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات

چیزی جز این از پاکستان توقع نمیره

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top