خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ الخميس ١٩ المحرّم ١٤٤١ Thursday, September 19, 2019
کد خبر: 886823
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ - ۱۹:۴۶
پشت پرده قدردانی وهابیون از جریان شیرازی
کارشناس مسائل غرب آسیا و شمال آفریقا گفت: بزرگان وهابی بابت نشر یک کتاب از فرقه شیرازی تشکر کردند و عنوان داشتند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران جوانان وهابی در حال گرویدن به تشیع بودند اما نشر این کتاب موج شیعه‌گرایی را میان وهابیون خاموش کرد.
اتحاد وهابی و شیرازی پشت پرده قدردانی وهابیون از جریان شیرازی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حجت‌الاسلام علیرضا ایمانی با اشاره به علل شکل‌گیری فرقه شیرازی موسوم به شیعیان انگلیسی اظهار کرد: دشمنان نظام اسلامی از پس از پیروزی انقلاب با توسل به هر روشی از جمله راه‌اندازی هشت سال جنگ تحمیلی، عملیات منافقین، کودتاهای متعدد و ... قصد ریشه‌کن کردن نظام اسلامی را داشته‌اند اما با عنایت الهی و بیداری مردم، تلاش آنها بی‌ثمر مانده است از این رو قصد دارند با اختلاف‌افکنی به واسطه فرقه‌هایی همچون فرقه شیرازی این سیاست خود را پیش ببرد.

وی با تأکید بر اینکه گروهک شیرازی موسوم به «شیعه انگلیسی» ساخته صهیونیسم بین الملل در راستای تفرقه‌افکنی میان مسلمانان است، افزود : دشمن دو سیاست کلی را در اختلاف‌افکنی‌ها دنبال می‌کند، نخست اینکه شیعه و سنی را از هم جدا کند و دوم اینکه جمعیت شیعیان را دسته دسته کند تا اتحاد آنان از میان برود و راه تسلط بر آنان گشوده شود.

کارشناس مسائل غرب آسیا و شمال آفریقا عنوان کرد: «یاسرالحبیب» یکی از مهره‌های فرقه شیرازی است که مدتی در کویت فعالیت می‌کرد، وی در مداحی‌هایش به صورت علنی به مقدسات اهل سنت جسارت می‌کند تا عواطف اهل سنت را علیه شیعیان تحریک ‌کند.

ایمانی ادامه داد: «یاسرالحبیب» توسط دولت کویت دستگیر و مدتی زندانی شد ولی پس از آزادی دوباره همان مسیر را ادامه داد و این سبب شد طی حکم جدید به حبس ابد محکوم شود اما پس از چندی دولت انگلیس برای آزادی و در اختیار گرفتن وی چندین هزار دینار به عنوان قید ضمانت به کویت پرداخت و وی را تحت‌الحفظ به لندن منتقل ‌کرد. وقتی «یاسر» به لندن رسید عمامه‌ای را بر سرش گذاشتند و او را «شیخ یاسرالحبیب» نامیدند.

وی اضافه کرد: یاسرالحبیب به خاطر نسبت نزدیکی که با سرکرده فرقه شیرازی مقیم لندن دارد مورد حمایت قرار گرفته و ساختمانی چهار طبقه به صورت مجانی با تمام امکانات و ظرفیت‌ها در اختیار وی قرار گرفته است که یک طبقه آن حوزه، یک طبقه آن مسجد، طبقه دیگر حسینیه و یک طبقه دیگر آن نیز شبکه ماهواره‌ای فدک شده است که در آن انواع توهین‌ها و جسارت‌ها به مقدسات اهل سنت و مراجع شیعه صورت می‌گیرد.

عضو هیأت‌علمی دانشگاه ادیان و مذاهب بیان کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای هزینه‌های زیادی را برای تداوم حیات خود می‌طلبند که بخشی از این هزینه‌ها با پخش تبلیغات تأمین می‌شود ولی شبکه ماهواره‌ای فدک هیچ تبلیغی ندارد و تمام این هزینه‌ها توسط دولت انگلیس پرداخت می‌شود تا گردانندگان این شبکه به خوبی مزدوری این دولت را انجام دهند.

ایمانی با بیان اینکه دولت انگلستان برای رضای خدا از گروهک شیرازی حمایت نمی‌کند و تنها برای تداوم تفرقه‌افکنی میان مسلمانان توسط این فرقه از آنها حمایت می‌کند، گفت: کسانی که زیر چتر حمایتی دشمنان اسلام قرار دارند نمی‌توانند ادعای حمایت از اسلام داشته باشند.

ایمانی عنوان کرد: بزرگان وهابی بابت نشر یک کتاب درباره توهین به مقدسات اهل سنت از یاسرالحبیب به صورت ویژه تشکر کردند و عنوان داشتند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران جوانان وهابی گروه گروه در حال گرویدن به تشیع بودند ولی نشر این کتاب پلیدی‌های باطنی شیعه را به همه شناساند و این موج شیعه‌گرایی را خاموش کرد.
 

فارس

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top