خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ السبت ١٦ رجب ١٤٤٠ Saturday, March 23, 2019
 
کد خبر: 888332
نظرات: 2
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۱/۱ - ۱۴:۰۱
سیلی که سپاه پاسداران به داعش زد
«ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذاریم و برای حفاظت از جان مردم لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد»؛ این مهم‌ترین بخش از بیانیه سپاه در پاسخ به اقدام کور تروریستی داعشی‌ها در پایتخت ایران اسلامی بود.
موشک سیلی که سپاه پاسداران به داعش زد
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، پس از اتفاق تروریستی روز چهارشنبه ۱۷ خردادماه ۹۶ در تهران توسط عناصر وابسته به داعش که بنا بر اسناد موجود نقش رژیم سعودی در آن مشهود بود، مقامات و مسئولان سیاسی و نظامی کشورمان از پاسخ کوبنده و عبرت آموز به این «ترقه بازی» خبر دادند.

انتقام خون‌های پاک
«ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذاریم و برای حفاظت از جان مردم لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد»؛ این مهم‌ترین بخش از بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به اقدام کور تروریستی داعشی‌های تکفیری وابسته به سعودی در پایتخت ایران اسلامی بود.

در این بیانیه که ساعاتی پس از حملات ۱۲ رمضان منتشر شد، آمده بود: «افکار عمومی مردم جهان بویژه ملت ایران این اقدام تروریستی که یک هفته پس از جلسه مشترک رئیس جمهور آمریکا با سران یکی از دول مرتجع منطقه که پیوسته حامی تروریست‌های تکفیری است، روی داد را بسیار معنادار و بر عهده گرفتن مسئولیت آن توسط داعش را بیانگر دست داشتن آنهادر این اقدام سبوعانه می‌داند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثابت کرده است ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد و همانطور که امروز نیز با کمک نیروی انتظامی تمامی این تروریست‌ها را به هلاکت رساند، به ملت ایران اطمینان می‌دهد برای صیانت از امنیت ملی کشور و حفاظت از جان مردم عزیز لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد».

انتقامِ هزار برابری
همچنین سردار سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران نیز فردای اتفاق تروریستی در مجلس و حرم مطهر امام راحل، با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت: «مطمئنا انتقام‌گیری از خون شهدا در دستور کار جدی سپاه قرار دارد و این که در چه نقطه‌ای و با چه کیفیتی این اتفاق بیافتد، امری مکتوم خواهد بود. ملت ایران مطمئن باشند که ما هزاران برابر بیش از اتفاق دیروز انتقام خواهیم گرفت و این واقعیت را ملت خواهند دید».

مطالبه حقیرانه سعودی‌ها
سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران نیز در مراسم تشییع پیکر پاک شهدای حادثه تروریستی ۱۷ خرداد تهران، طی مصاحبه‌ای اظهار کرد: اطلاعات دقیقی داریم که عربستان سعودی علاوه بر حمایت تروریست‌ها از آن‌ها برای عملیات در ایران مطالبه کرده است.

ضربه شست به تروریست‌ها در مرز‌های شرقی و غربی
نیرو‌های مقتدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با همراهی سایر نیرو‌های نظامی و انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی، ۴۸ ساعت پس از حادثه تروریستی روز چهارشنبه ۱۷ خرداد، ضربه شست خود را به تروریست‌ها و عقبه آن‌ها نشان داد و مقر‌ها و خانه‌های امن آن‌ها در مرز‌های غربی و شرقی کشور را زیر آتش سنگین گرفت.

روز شنبه ۲۷ خرداد ماه بود که خبر هلاکت کامل تروریست‌های انصارالفرقان در چابهار و قصرقند واقع در سیستان و پلوچستان طی عملیات مشترک پاسداران سرافراز قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه و سربازان گمنام امام زمان (عج) مخابره شد و موجی از شادی را در میان مردم برانگیخت؛ پیش از آن نیز سپاهیان اسلام با همکاری وزارت اطلاعات در سایر نقاط مرزی ضربات مهلکی را به تروریست‌ها وارد آورده بودند.

خشم آمریکا و سعودی از درهم شکسته شدن عقبه تروریست‌ها
این مجاهدت‌های پیروزمندانه سپاه پاسداران در نبرد با تروریست‌های تکفیری موجب خشم حامیان منطقه‌ای و بین المللی آن‌ها یعنی رژیم سعودی و آمریکا شد؛ آمریکایی‌ها در این راستا طرحی تحریمی را با محوریت مقابله با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و توان دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران به تصویب رساندند.

اما تلاش‌های مذبوحانه حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای تروریست‌های تکفیری برای مقابله با سپاهیان سرافراز اسلام هیچگونه تاثیری در عزم واراده پولادین آن‌ها در انهدام مواضع تروریست‌ها در مرز‌های کشور و حتی فراتر از مرز‌های کشور نداشت.

اقتدار نظامی و امنیّتی مستحکم و روزافزون
البته در این میان، سخنان فرماندهی معظم کل قوا در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نقشه دشمنان برای رویارویی با این نیروی سرافراز، در افزودن به روحیه جهادی نیرو‌های مقتدر سپاه بسیار تاثیرگذار بود. معظم له طی سخنانی در ضیافت افطار با مسئولان نظام در ۲۲ خرداد، تصریح فرمودند: «اینکه دشمن از سپاه بدش می‌آید، خب معلوم است؛ میخواهید آمریکا از نیروی قدس شما خوشش بیاید؟ شما توقّع دارید آمریکا مثلاً فرض کنید از فلان سردار ما که فعّال است در این زمینه، خوشش بیاید؟ خب معلوم است که بدش می‌آید! معلوم است که شرط و شروط می‌گذارد در بخش‌های مختلف! خب او می‌خواهد عوامل اقتدار، در ما نباشد. این درست مثل این می‌ماند که به شما بگویند تیم کُشتی شما در مسابقات قهرمانی جهانی شرکت داده می‌شود، به شرط اینکه شما آن دو سه کشتی‌گیر قَدَر را در تیم ملّی نگذارید؛ معنایش چیست؟ معنایش این است که بیایید برای شکست خوردن! شما را وارد مسابقات بین المللی می‌کنیم، بیایید، برای اینکه شکست بخورید؛ معنایش این است. اینکه بگویند شرط این کار، این است که مثلاً فرض کنید سپاه چنین نباشد یا بسیج دخالت نکند یا در فلان مسئله -مثلاً در مسائل منطقه‌ای- شرکت نکنند، دخالت نکنند، معنایش این است؛ یعنی عوامل اقتدار خودتان را بایستی وارد میدان نکنید، وارد صحنه نکنید؛ ما به‌عکس باید عمل بکنیم. ما بایستی اقتدار نظامی و امنیّتی را حتماً اهمّیّت بدهیم و مستحکم کنیم و روزافزون کنیم».

۶ موشک؛ نوش جان تکفیری‌ها
اما فرماندهان سپاه همانطور که وعده داده بودند، انتقام از تروریست‌ها را تنها منحصر به انهدام مقر‌ها و خانه‌های تیمی آن‌ها در نقاط مرزی کشور نکردند، بلکه شب گذشته در اقدامی غرورآفرین مقر فرماندهی و تجمع تروریست‌ها در دیرالزور سوریه را با ۶ موشک میان برد هدف قرار دادند؛ اقدامی که از همان دیشب سرخط خبری رسانه‌های معتبر دنیاست؛ عملیات غرورآفرینی که احساس آرامش و امنیت و شعف مردم ایران اسلامی را دوچندان کرد.

در تاریخ ۲۸ خرداد ۹۶ در شب هنگام، ۶ موشک میان برد زمین به زمین سپاه در جواب عملیات کور و بزدلانه تروریست‌ها در مجلس و حرم امام خمینی (ره) به سمت پایگاه فرماندهان تروریست‌ها در دیرالزور واقع در شرق سوریه فرود آمد.

تنها ساعتی از فرمان نگذشته بود که موشک‌ها در محل پرتاب یعنی پهنه‌ای از سرزمین غیورمردان کرد کرمانشاه و کردستان مستقر شدند؛ احاطه و اشراف اطلاعاتی از مقر و مخفیگاه فرماندهان تروریست‌ها آنقدر بالا بود که به سرعت موقعیت مراکز تصمیم‌گیری تروریست‌های تکفیری در اختیار سکو‌های پرتاب موشک قرار گرفت.

موشک‌های نقطه زن
موشک‌های شلیک شده به سمت مقر تروریست‌های در دیرالزور، نقطه زن بودند و سکوت منابع نزدیک به تروریست‌ها حاکی از هلاکت و انهدام عناصر و تجهیزات آن‌ها و موفقیت آمیز بودن عملیات سپاهیان سرافراز ایران اسلامی است.

سردار شریف سخنگوی سپاه پاسداران طی مصاحبه‌ای تلویزیونی در رابطه با عملیات موفقیت آمیز شب ۲۸ خرداد یگان موشکی سپاه پاسداران گفت: «موشک‌های سپاه مقر‌های فرماندهی و مراکز تسلیحاتی داعش در دیرالزور را درهم کوبید؛ شلیک از دو استان عمدتاً سنی نشین به سمت مراکز تروریست‌های داعش، حاوی پیام وحدت همه ایرانیان در مقابل تروریست‌هاست؛ عملیات موشکی سپاه تنها گوشه بسیار کوچکی از قدرت تنبیهی ایران علیه تروریست‌ها و دشمنان بود؛ حامیان بین المللی و منطقه‌ای تروریست‌ها باید پیام هشدارآمیز عملیات موشکی را درک کنند».

اصابت دقیق
سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اشاره به شلیک ۶ موشک به پایگاه فرماندهان تروریست‌ها در دیرالزور سوریه در انتقام از حادثه تروریستی ۱۷ خرداد تهران، اظهار کرد: دشمنان ما باید بدانند تهران، لندن و پاریس نیست؛ این یک کار کوچک بود که انجام شد و اگر دست از پا خطا کنند، ضربات مهلک‌تری بر سر آن‌ها فرود خواهد آمد.

وی با اشاره به مسیر طی شده توسط این موشک‌ها برای فرود آمدن بر سر فرماندهان تروریست‌های تکفیری گفت: موشک‌ها از ایران شلیک شد و از فراز عراق عبور کرد، در سوریه فرود آمد و توسط هواپیما‌های بدون سرنشینی که از اطراف دمشق به پرواز درآمده بود، بر فراز دیرالزور، اصابت‌ها را همزمان برای ما مخابره کرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به این سوال که آیا تمام موشک‌های شلیک شده، به اهداف اصابت کرد یا خیر؟ گفت: دقیقا موشک‌ها به اهداف اصابت کرد.

سردار حاجی‌زاده تصریح کرد: شناسایی پایگاه تروریست‌ها و احاطه و اشراف اطلاعاتی در این رابطه، یک دنیا مساله است؛ زدن این موشک‌ها از این فاصله ۶۰۰ الی ۷۰۰ کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خود حامل یک پیام است؛ یعنی می‌فهمند که عیار ایرانی‌ها کجاست.

وی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به تبعیت از فرماندهی معظم کل قوا این عزم و اراده محکم برای دفاع از نظام را کاملا دارد و سرسوزنی عقب نمی‌نشیند.

واکنش رسانه‌های جهان به غرش موشکی سپاه اسلام.
اما عملیات موفقیت‌آمیز یگان موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انهدام مواضع تروریست‌ها در مقر اصلی‌شان یعنی دیرالزور سوریه، واکنش فوری رسانه‌های معتبر جهانی و تحلیلگران ارشد این رسانه‌ها را در پی داشت. رویترز دقایقی بعد از عملیات سپاه نوشت: «سپاه پاسداران ایران به تلافی حملات تروریستی تهران، اقدام به شلیک موشک‌های زمین به زمین از غرب کشور به شرق سوریه کرد».


وال استریت ژورنال نیز نوشت: «سپاه پاسداران ایران در یک حمله بی‌سابقه و مستقیم مواضع داعش در سوریه را هدف قرار داد. سپاه هشدار داده که به هرکس که به ایران حمله کند به همین روش پاسخ خواهد داد».

سراسیمگی صهیونیست‌های بزدل
«اولین استفاده ایران از موشک‌های میان‌برد بصورت عملیاتی طی ۳۰ سال گذشته»؛ این واکنش وب‌سایت روزنامه صهیونیستی هاآرتص به حمله موشکی سپاه پاسداران به تروریست‌ها در دیرالزور سوریه بود.

لانه زنبور
بی تردید، اقدام غرورآفرین سپاهیان اسلام در انهدام مقر تروریست‌ها و اصطلاحا از جا کندن «لانه زنبور»، معادلات نظامی و حتی سیاسی را در منطقه دستخوش تغییر خواهد کرد؛ لانه زنبور نام عملیاتی است که به گفته ادوارد اسنودن کارمند پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا توسط سرویس‌های جاسوسی غرب برای ایجاد داعش طرح ریزی شد و هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز در کتاب خاطرات خود به تشریح آ. پرداخته است.

ظالمان و فاسقان باید منتظر طوفان مستضعفان باشند
حالا استراتژی موشکی و منطقه‌ای ایران تلفیق شده است و یگان موشکی سپاه پاسداران که قوی‌ترین نیروی موشکی در خاورمیانه است به یاری سلحشوران نیروی قدس سپاه آمده است. این تلفیق و هم افزایی بیش از آنکه تروریست‌های روبه زوال مستقر در سوریه و عراق را بترساند، حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن‌ها را آشفته کرده است؛ یادمان نرود همانطور که مقام معظم رهبری ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ در جمع اقشار مختلف مردم، فرمودند، صهیونیست‌های کودک‌کش تا ۲۵ سال دیگر موجودیت نامشروع‌شان پایان یافته است؛ این تازه شروع ماجراست؛ ظالمان و فاسقان باید منتظر طوفان مستضعفان باشند. این وعده خداوند در قرآن کریم است که می‌فرماید: «وَنُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ».

سیلی محکم‌تر در راه است
اما بیانات همچون همیشه پرصلابت و متقن مقام معظم رهبری در عصر روز ۲۸ خرداد ۹۶ در دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم و شهدای مرزبانی و تعبیر معظم‌له از سیلی خوردن دشمنان ایران اسلامی، موجب شد تا از عملیات موفقیت آمیز و غرورآفرین شب ۲۸ خرداد یگان موشکی سپاه پاسداران علیه تروریست‌های تکفیری در یکی از پایتخت‌ها و پایگاه‌های اصلی شان یعنی دیرالزور سوریه، به سیلی تعبیر شود؛ سیلی‌ای که البته چندان هم سنگین نبود؛ تکرار حماقت و ماجراجویی از سوی تروریست‌ها و اربابان حقیرشان، سیلی‌های محکم تری در پی خواهد داشت.

 

میزان

111

 

2 نظر
کلیدواژه ها:
داعش  |  سپاه  |  موشک  |  جام نیوز  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top