خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠ Monday, April 22, 2019
 
کد خبر: 896250
نظرات: 3
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ - ۰۸:۳۹
ریسمانی بی بدیل برای نجات از شرایط سخت زندگی
قرآن که در قلب انسان و در وجود او ثبت شود با وی می‌ماند و هر اندازه که نور قرآن در قلب شخص آمده باشد، می‌تواند بخواند و بالا برود.
قرآن ریسمانی بی بدیل برای نجات از شرایط سخت زندگی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، قرآن رشته، متّصل است؛ هیچ کجایش گره نخورده و قطع نشده است و در میانه راه، ما را نمی‌گذارد. دو طرف حبل متّصل کجا است؟ «فِیمَا بَیْنَکَ وَ بَیْنَ عِبَادِک»، یک طرفش حضرت حق و یک طرف بندگان خدا قرار

 

یکی از اوصافی که برای قرآن بیان می‌شود این است که؛ «حَبْلًا مُتَّصِلًا فِیمَا بَیْنَکَ وَ بَیْنَ عِبَادِک» (دعای شروع قرآن)، خدایا این کتاب تو یک رشته و ریسمانی است. مانند اینکه اگر در چاهی بیفتیم، رشته‌ای در چاه می‌اندازند تا بتوانیم به وسیله این رشته از چاه بیرون بیاییم.

 

بعد از هبوط حضرت آدم، ما هم هبوط کرده ایم و اکنون می‌خواهیم به طرف خدا باز گردیم. قرآن رشته‌ای است که آمده ما را از این ظلمات و تاریکخانه و از این عالم خاکی، نجات داده و به وسیله آن مسافت را طی کنیم و به قرب خدا برسیم. «حبلٌ» یک رشته است.

 

نکته دیگر اینکه این رشته، متّصل است؛ هیچ کجایش گره نخورده و قطع نشده است و در میانه راه، ما را نمی‌گذارد. دو طرف حبل متّصل کجا است؟ «فِیمَا بَیْنَکَ وَ بَیْنَ عِبَادِک»، یک طرفش حضرت حق و یک طرف بندگان خدا قرار دارد. ما باید این رشته را بگیریم و به سمت بالا برویم.

 

حبل متّصل یعنی اینکه هر قدمی که در قرآن سیر کنید و قلبتان با قرآن نورانی و حجاب قرآن از دلتان برداشته شود، اسرار و حقایقی را می‌بینید که در مرحله قبل نمی‌دیدید. در روایات فرموده اند درجات بهشت به اندازه آیات قرآن است و در روز قیامت به انسان می‌گویند إقرا و إرفع، بخوان و بالا برو.

 

این نکته را باید بیان کرد که انسان، قرآن را در بهشت از روی حافظه اش نمی‌تواند بخواند، زیرا این حافظه تا هنگام مرگ با او می‌آید و بعد از بین می‌رود. آنچه از قرآن که در قلب انسان و در وجود او ثبت شده، با وی می‌ماند و هر اندازه که نور قرآن در قلب شخص آمده باشد، می‌تواند بخواند و بالا برود. آن درجه‌ای از قرآن که در قلب ما هست، همان درجه بهشت ما است.


باشگاه خبرنگاران جوان

115

 

3 نظر
کلیدواژه ها:
جوان  |  باشگاه  |  قرآن  |  حجاب  | 
نمایش نظرات

قران و عترت ..عترت چیه؟ نماز اول وقت . روزه .زکات.. ما رضایت اهل بیت ع را در کارهابمان درنظر بگیرید به بالاترین درجات خواهیم رسید .. ایشان ولی و سربرست امت محمد ص هستند ما مرتبه ای روبسوی حق نخواهیم داشت مگر بررضایت ائمه اطهار ثوابی صورت داده باشیم فردای قیامت از جهنم نمی‌گذریم مگر به دست و شفاعت امامان معصوم ع.. گروه خوارج برخی حافظان قرآن بودن بس این ملاک نیست ..دراین ماه مبارک در کنار کتاب قرآن عترت را همچنین بیشتر در نظر داشته باشیم تا هم برسنت محمد مصطفی ص عمل کرده باشیم و هم ان شا الله از این سبب امام ما مولای مارا حضرت ولی عصر ارواحنافدا را خوشنود کرده باشیم که خشنودی دل باک و معصوم این امام معصوم خشنودی خداست خدا به ما توفیق سربازی و جانبازی در راه ایشان عنایت فرماید . در بناه حق.

پاسخ

۰

۰

بسم الله الرحمن الرحیم بسیار عالی وکامل بود سپاس .

پاسخ

۱

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top