خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ الأحد ١١ جمادى الثانية ١٤٤٠ Sunday, February 17, 2019
 
کد خبر: 896305
نظرات: 6
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۱۷:۰۲
فتوای جدید مفتی عربستان؛ قرآن‌ها را از مساجد جمع کنید!
استفاده از قرآن چاپ ‌شده در مجمع «ملک فهد» و خواندن آن، نسبت به نسخه‌های دیگر ارجحیت دارد.
عبدالعزیز بن عبدالله بن باز فتوای جدید مفتی عربستان؛ قرآن‌ها را از مساجد جمع کنید!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 100% بازدید

به گزارش جام نیوز؛ "عبدالعزیز بن عبدالله بن باز" که  یکی از مفتیان وهابی اهل عربستان سعودی و از جمله هواداران اصلی اندیشه سلفی‌گری می باشد در فتوای جدیدی در برنامه «فتاوی علی الهواء» درباره نسخه‌هایی از قرآن که در مساجد عربستان وجود دارد و چاپ مراکز دیگر هستند گفت:

 

استفاده از قرآن چاپ ‌شده در مجمع «ملک فهد» و خواندن آن، نسبت به نسخه‌های دیگر ارجحیت دارد زیرا در آن لفظ جلاله «الله» ضمیر‌ «هو»، لفظ «الرب» و نه دیگر اسامی خداوند، به رنگ قرمز چاپ شده است،

 

مفتی وهابی سعودی با این ادعا که قرآن‌های چاپ ‌شده از سوی مراکز دیگر دارای اشتباه هستند تأکید کرد که تنها از قرآن چاپ مجمع قرآنی «ملک فهد» مدینه در مساجد استفاده شود.

 

مفتی سعودی با این ادعا که نسخه‌های قرآن چاپ ‌شده از سوی مراکز دیگر، اشتباهات کوچک و بزرگ دارند، لذا از وزارت اوقاف و امور اسلامی و ارشاد عربستان خواست که همه نسخه‌های قرآن موجود در مساجد را به جز نسخه‌های چاپ شده از سوی مرکز ملک فهد جمع‌آوری کنند.

 

این مفتی وهابی افزود: بقیه قرآن ها به استثناء قرآن "ملک فهد" دارای خطاهای جدی یا جزئی هستند. ولی امتیازی که قرآن ملک فهد دارد این است که آن قرآن دارای صحت کامل است و از بقیه چاپ ها مستغنی هستیم.

 

255

 

6 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top