خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ السبت ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠ Saturday, February 23, 2019
 
کد خبر: 896666
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۱۶:۵۲
انعکاس ناتوانی اروپا در یادداشت گاردین؛
ترامپ درباره ایران اشتباه می‎کند اما توان جدا شدن از آمریکا را نداریم
هیچ یک از روسای جمهور پیشین آمریکا به اندازه ترامپ با اصول اروپایی ها، مخالفت و دشمنی نکرده است اما جایگزینی برای «اتحاد قوی ترنس آتلانتیک» وجود ندارد.
ترامپ ترامپ درباره ایران اشتباه می‎کند اما توان جدا شدن از آمریکا را نداریم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سایت روزنامه گاردین در روزهای گذشته، مطالب متعددی را درباره حمایت اروپا از برجام منتشر کرده است.

 

در این مطالب تاکید شده بود که اروپا علیرغم خروج آمریکا از برجام، قاطعانه از این توافق حمایت خواهد کرد.

 

گاردین امروز اما یادداشتی را منتشر و تاکید کرده اروپایی ها توان سرپیچی از آمریکا را ندارند.

 

این بدان معنی است که پس از خروج آمریکا از برجام، اروپا نخواهد توانست از تحریم های آمریکا علیه ایران سرباز زده و به همکاری با ایران ادامه دهد.

 

گاردین نوشت: ترامپ درباره ایران، اشتباه می کند اما اروپا توان جدا شدن از آمریکا را ندارند.

 

در ادامه این گزارش آمده است: هیچ یک از روسای جمهور پیشین آمریکا به اندازه ترامپ با اصول اروپایی ها، مخالفت و دشمنی نکرده است اما جایگزینی برای "اتحاد قوی ترنس آتلانتیک" وجود ندارد.

 

گاردین در ادامه با اشاره به عهدشکنی آمریکایی ها می نویسد: دیپلماسی بین المللی برای رسیدن به توافق هسته ای، 12 سال به طول انجامید و اروپا هم در این روند، نقش مهمی ایفا کرد اما ترامپ تصمیم به پاره کردن این توافق گرفت.

 

گاردین اضافه کرد: تصمیم ترامپ برای خروج از برجام، شدیدا بر اعتبار آمریکا تاثیر خواهد گذاشت. "آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان برای دومین بار در سال جاری [میلادی] گفته اروپا دیگر نمی تواند به آمریکا اعتماد کند.

 

این روزنامه انگلیسی افزود: بسیاری دیگر از سیاستمداران نیز از خود خواهند پرسید: چگونه می توانیم بار دیگر به کشوری اعتماد کنیم که توانست به یکباره از یک توافق رسمی بین المللی خارج شود؟

 

گاردین در بخش دیگری از نوشتار خود تاکید کرده: تصمیم های ترامپ طی یک سال و نیم گذشته، بر علیه منافع غرب و اروپایی ها بوده است.

 

گاردین در توضیح تصمیم های ضداروپایی رئیس جمهور آمریکا افزود: ترامپ اهمیت کمی به ناتو می دهد و بر این باور است که آمریکا در ازای سرمایه گذاری که برای امنیت اروپا می کند، دریافتی منصفانه ندارد.

 

در ادامه این گزارش آمده است: وی همچنین از توافق آب و هوایی پاریس خارج شده و تعرفه هایی را بر فولاد و آلومینیوم اعمال کرده است.

 

گارد ین نوشت: بنابراین آیا اکنون زمان مناسبی برای جدا شدن اروپا از آمریکاست؟ به دلایل متعدد پاسخ این است: نه کاملا!

 

گاردین در ادامه به نقاط ضعف اروپا دربرابر آمریکا پرداخته و چنین نتیجه گیری می کند که اروپایی ها نمی توانند راه خود را از آمریکا جدا سازند.

 

 

 

111

1 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات

پس سرتان بگذارید و بمیرید

پاسخ

۱

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top