خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ الثلاثاء ١٢ رجب ١٤٤٠ Tuesday, March 19, 2019
 
کد خبر: 897494
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۳/۱ - ۱۲:۲۲
آب سرد وزیراقتصاد آلمان درباره تحریم های ایران
وزیر اقتصاد آلمان در خصوص چشم انداز جنگ تجاری بین آمریکا و اروپا گفت، جنگ تجاری یا تعرفه ای هیچ برنده ای ندارد.
ایران و آلمان آب سرد وزیراقتصاد آلمان درباره تحریم های ایران
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، وزیر اقتصاد آلمان گفت، دولت این کشور تا جایی که می تواند به شرکت های آلمانی در کسب و کارشان با ایران کمک خواهد کرد، اما نمی تواند به طور کامل از آنها در مقابل تحریم های آمریکا علیه تهران محافظت کند.

پس از خروج آمریکا از برجام، شرکت های اروپایی فعال در ایران با تهدید آمریکا به وضع تحریم های جدید مواجه شده اند. مقامات اتحادیه اروپا می گویند، هیچ راه آسانی برای حفاظت از شرکت ها و بانک های اروپایی در مقابل ماهیت فراسرزمینی تحریم های آمریکا وجود ندارد. به گزارش تسنیم، آلتمایر در پاسخ به این سوال که دولت آلمان چگونه می تواند به شرکت های آلمانی ای که از تصمیم آمریکا نگران اند کمک کند گفت، برلین به آنها کمک خواهد کرد تا وضعیت و تحولات را ارزیابی کنند و در عین حال از دولت آمریکا می خواهند معافیت هایی برای شرکت های آلمانی در نظر بگیرد و موعد انقضای این معافیت ها را تمدید کند.

«ما تا جایی که می توانیم کمک خواهیم کرد اما راهی نیست که بتوان به طور کامل جلوی تبعات این تصمیم یکجانبه دولت آمریکا را گرفت.»

وی همچنین در خصوص چشم انداز جنگ تجاری بین آمریکا و اروپا گفت، جنگ تجاری یا تعرفه ای هیچ برنده ای ندارد. «اگر شما در مقابل آتش با آتش بجنگید، آنچه برایتان باقی می ماند زمین سوخته است. و این مصرف کنندگان هستند که آسیب می بینند... به همین دلیل است که من دارم با تمام توان برای تجارت آزاد و حفظ فرصت های شغلی مان می جنگم.»
 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین خبر
Top