خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ الاثنين ١٦ شعبان ١٤٤٠ Monday, April 22, 2019
 
کد خبر: 897562
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۳/۱ - ۱۶:۴۳
اصلاح‌طلبان پس از امضای قرارداد توتال با ایران چه گفتند؟!
روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلب پس از حضور شرکت فرانسوی توتال با تیترهای متملقانه به استقبال این قرارداد رفتند تا یاد و خاطره تیترهای متملقانه آنان پس از امضای برجام زنده شود.
توتال و اصلاح طلبان اصلاح‌طلبان پس از امضای قرارداد توتال با ایران چه گفتند؟!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، تیرماه سال 96 بود که نخستین قرارداد در قالب قراردادهای جدید نفتی بین ایران و توتال برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی امضا شد. همان زمان بسیاری نسبت به انعقاد قرارداد با توتال ابراز نگرانی کردند چراکه در سال 87 نیز توتال با بدعهدی و پس از اعمال تحریم هایی علیه ایران یک طرفه زیر قول و قرارهای خود زد و از قرارداد با ایران خارج شد اما دولتمردان و حامیانشان یک پارچه از این قرارداد حمایت کرده و وزیر نفت این قرارداد را باعث تقویت اسلام دانست!

 

روزنامه های زنجیره ای اصلاح طلب پس از حضور شرکت فرانسوی توتال با تیترهای متملقانه به استقبال این قرارداد رفتند تا یاد و خاطره تیترهای متملقانه آنان پس از امضای برجام زنده شود.

تیترهایی همچون " جام تازه برجام/ غول۵میلیارددلاری/ بفرمایید گلابی برجام/ برجام به نفت رسید/ طلسم سرمایه گذاری نفتی شکست/ ضرب شست۵میلیاردی به دلواپسان/ قرارداد ایران و تواتل؛پیامی برای ترامپ/ سدشکنی نفتی/ امضای بزرگ /خونی تازه در رگ های صنعت نفت/ روزتاریخی برای نفت ایران/ قرارداد۲۰ساله جذاب / فرجام برجام/ دستاورد برجام و انتخابات/ نخستین قرارداد،شاه کلیدتدبیر برای توسعه/ رنسانس صنعت نفت ایران/ ۸۴ میلیارد درآمد برای ایران" یک روز پس از امضای قرارداد میان ایران و توتال در روزنامه های اصلاح طلب زده شد.

 

حال و پس از گذشت 10 ماه از امضای آن قرارداد، هفته گذشته شرکت توتال با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که به دنبال تصمیم دونالد ترامپ برای کنار کشیدن از توافق هسته‌ای برجام و برگرداندن تحریم‌های هسته‌ای ایران، این شرکت قادر نخواهد بود در پروژه میدان گازی «پارس جنوبی ۱۱» به فعالیت خود ادامه دهد تا درست 10 سال پس از بدعهدی خود در قرارداد با ایران، دوباره همان روش را در پیش گیرد و خیلی راحت زیر قول و قرارهای خود بزند.

 

این روزها عدم اعتماد به غربی ها عیان تر از گذشته شده است و می توان از گذشته عبرت گرفت اما هنوز شاهد ساده لوحی اصلاح طلبان در ماجرای اعتماد به اروپایی ها، این بار در قصه برجام هستیم به گونه ای که هر روزه تیترهایی در بزک کردن برجام بدون آمریکا توسط این رسانه های زده می شود و شاید چند ماه دیگر خلاف آنان بازهم به همگان اثبات شود.

 

107

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top