خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ الأحد ١١ جمادى الثانية ١٤٤٠ Sunday, February 17, 2019
 
کد خبر: 897611
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۳/۱ - ۲۰:۵۸
جنایت هولناک پای بساط
مرد معتادی که با استفاده از پیک نیک، دختر و مادری را به قتل رسانده و بعد از آن هم دست به ارتکاب چندین فقره سرقت خودرو زده بود به قصاص محکوم شد.
اعدام جنایت هولناک پای بساط
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، مرد معتادی که با استفاده از پیک نیک، دختر و مادری را به قتل رسانده و بعد از آن هم دست به ارتکاب چندین فقره سرقت خودرو زده بود به قصاص محکوم شد.

قاضی پرونده در این باره گفت: چهارم آذر سال 1395 فردی از اهالی یک محله در شمال شهر بیرجند هنگام عزیمت به مسجد برای اقامه نماز صبح با بلند شدن دود غلیظی از یک خانه مواجه می شود و موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع می دهد که با توجه به آتش سوزی در منزل مسکونی ماموران آتش نشانی در محل حاضر می شوند و آتش را مهار می کنند.


«رمضانی» ادامه داد: قبل از رسیدن ماموران انتظامی و آتش نشانی با کمک اهالی کوچه شهید برگی، مرد خانه توسط اورژانس به مرکز درمانی منتقل می شود اما پس از مهار آتش، ماموران با اجساد یک خانم و یک دختر بچه مواجه می شوند.
به گفته وی کارآگاهان اداره جنایی و بازپرس ویژه قتل در محل حاضر می شوند و پس از بررسی آثار به جا مانده از آتش سوزی و خون ریزی از سر زن 35 ساله و دختر 12 ساله درمی یابند، موضوع غیر عمدی نیست.


وی تصریح کرد: در تحقیقات کارآگاهان، دختر دیگر صاحبخانه که تا ساعت 20:30 در منزل پدرش حضور داشته است اظهار کرد که وقتی در محل بودم چند نفر دیگر هم حضور داشتند که سر یک گوشی تلفن همراه با همدیگر بحث داشتند. همچنین روند تحقیقات نشان می داد که خودروی صاحبخانه در روز حادثه دیده نشده است که با تحقیقات از افرادی که شب در منزل او حضور داشتند سر نخ هایی از متهم به قتل به دست آمد و وی دستگیر شد.


قاضی «رمضانی» گفت: شب حادثه، متهم در منزل شاکی به مصرف مواد مخدر مشغول بود که آخر شب همان جا می خوابد و نیمه های شب با پیک نیک اقدام به ضربه زدن به مرد خانواده می کند که با درگیری بین آن ها زن 35 ساله بیدار می شود و برای جدا کردنشان تلاش می کند اما متهم با وارد کردن ضرباتی او را به قتل می رساند و در همین هنگام دختر بچه آن ها که قصد داشته است با ایجاد سر و صدا همسایه ها را با خبر کند با استفاده از پیک نیک توسط متهم به قتل می رسد.وی ادامه داد: بعد از آن متهم با سرقت خودروی صاحبخانه به سمت نهبندان فرار و در آن جا خودروی سرقتی را با خودروی پی کی معامله می کند سپس به زاهدان می گریزد و در این شهر خودروی زانتیایی به امانت می گیرد و به بیرجند عزیمت می کند. زانتیا را در آن جا به 405 تبدیل می کند که هنگام فرار به سمت مشهد در فیض آباد خراسان رضوی دستگیر می شود.


متهم 24 ساله (م-ک) در اولین جلسه رسیدگی به پرونده تشکیل شده در دفاع از خود ضمن پذیرفتن اتهام های وارد شده اظهار کرد: ساعت حدود 17:30 چهارم آذر 95 بود که به اتفاق چند نفر دیگر برای مصرف مواد مخدر به منزل (ع-ه) رفتیم و حوالی ساعت20:30 دختر صاحبخانه را به خیابان مدرس رساندیم و دوباره برگشتیم و شروع به مصرف کردیم.
آخر شب در خانه صاحبخانه ماندم. سند و سوئیچ خودروی صاحبخانه چشم ام را گرفته بود. آن شب تا جایی که توانستم مواد کشیدم به طوری که حالت دیوانگی به من دست داد اما قصد کشتن آن ها را نداشتم.


ساعت 5 صبح بود که سند و سوئیچ را برداشتم که ناگهان مرد خانواده بیدار شد و بین ما درگیری رخ داد و با پیک نیک دو ضربه به او زدم.

در همین هنگام خانم اش بیدار شده بود که دو یا سه ضربه هم به او زدم. در این میان دختر بچه آن ها سر و صدا می کرد که دیگر ذهن ام فرمان نمی داد و نمی خواستم ردی از خودم به جا بگذارم بنابراین با پیک نیک سه ضربه به او زدم و پیک نیکی را که خودم مشغول استعمال بودم واژگون کردم تا خانه آتش بگیرد و ردی از من نماند.


قاضی شعبه اول دادگاه کیفری یک استان به موجب کیفرخواست صادرشده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بیرجند، متهم (م -ک) که دارای سوابق کیفری متعددی از جمله قتل عمدی مادر و فرزند و ایراد صدمه بدنی غیر عمدی به صاحب منزلی که در آن جا قتل رخ داده است، آتش کشیدن عمدی منزل صاحبخانه و سرقت متعدد خودرو و ایراد صدمه بدنی به راننده آژانس در سیستان و بلوچستان بود و با توجه به اقرار مکرر متهم در تمام مراحل رسیدگی و نظر به درخواست صریح اولیای دم مبنی بر قصاص، بزهکاری متهم را مبنی بر دو فقره قتل عمدی محرز دانست و وی را به قصاص نفس محکوم کرد.

همچنین متهم به دلیل ارتکاب سرقت چندین خودرو به تحمل دو فقره 15 سال حبس و تحمل دو فقره 74 ضربه شلاق محکوم شد.
علاوه بر این متهم به جرم سرقت خودروی ام وی ام صاحبخانه (محل وقوع قتل) و خودروی زانتیا به دو فقره چهار سال و نیم حبس و دو فقره به تحمل 74 ضربه شلاق و رد اموال و همچنین به دلیل ایراد صدمه بدنی به راننده آژانس در سیستان و بلوچستان به پرداخت دیه و تحمل 9 ماه حبس محکوم شد.

رکنا

0 نظر
کلیدواژه ها:
بساط  |  جنایت  |  معتاد  |  قتل  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top