خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ الأربعاء ١٨ شعبان ١٤٤٠ Wednesday, April 24, 2019
 
کد خبر: 897854
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۳/۳ - ۱۵:۳۷
خرمشهر، مقاومت یا مذاکره؟!
مذاکره آن هم با کسانی که بارها و بارها ثابت کرده اند که از اساس با جمهوری اسلامی دشمنی داشته و دارند. به رغم مخالفت ها اما مذاکرات پی گیری شد تا آنجا که جمهوری اسلامی هر چه داشت و نداشت در منظر و دید جهانیان گذاشت؛ اسمش شد بیانیه سعد آباد اما حاصلش هیچ نشانی از سعادت و آبادنی برای این مرز و بوم نداشت.
مقاومت خرمشهر خرمشهر، مقاومت یا مذاکره؟!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، 38 سال پیش متجاوزی به نام صدام به پشتوانه و تحریک استکبار جهانی و علی الخصوص ایالات متحده آغاز گر جنگی نا برابر علیه یک حکومت نوپا به نام جمهوری اسلامی بود. کار شکنی ها و خیانت های برخی از مقامات در آن زمان سبب سقوط خرمشهر و تصرف آن به دست نیروهای بعثی شد؛ با این وجود جوانان ایرانی با تعدادی اندک و با دست خالی، 35 روز در مقابل ارتش تا بن دندان مسلح عراق، مقاومتی جانانه داشتند تا صدام آرزوی تصرف چند روزه ایران را به گور ببرد.

 

در کمتر از دوسال پس از اشغال خرمشهر، زمانیکه جمهوری اسلامی توانست در داخل مرز های خود یک ثبات نسبی ایجاد کند و صف بندی همراهان و موافقان انقلاب از معاندین و مخالفین بر همگان آشکار شود، جوانان این مرز و بوم با تکیه بر فرهنگ مقاومت و ایستادگی دست به کاری زدند که دنیا را انگشت به دهان کرد.

ارتش و سپاه و جمهوری اسلامی ایران در عملیاتی مشترک به نام «الی بیت المقدس» که با رمز مقدس «یا علی ابن ابی طالب» شروع شد ضمن آزاد سازی خرمشهر خسارات بسیار فراوانی بر رژیم متجاوز بعثی وارد کردند.

 

بیست و دو سال بعد از این تجربه شیرین که مقاومت رمز بی بدیل پیروزی است؛ عده ای راه مذاکره را در پیش گرفتند تا بتوانند از این طریق خرمشهر اقتصاد و رفاه را که ناجوانمردانه با سلاح تحریم گرفتار شده بود آزاد کنند. مذاکره آن هم با کسانی که بارها و بارها ثابت کرده اند که از اساس با جمهوری اسلامی دشمنی داشته و دارند. به رغم مخالفت ها اما مذاکرات پی گیری شد تا آنجا که جمهوری اسلامی هر چه داشت و نداشت در منظر و دید جهانیان گذاشت؛ اسمش شد بیانیه سعد آباد اما حاصلش هیچ نشانی از سعادت و آبادنی برای این مرز و بوم نداشت.

 

بدعهدی اروپاییان زمینه شد تا مسئولین و مردم جمهوری اسلامی دوباره بر طبل مقاومت بکوبند، ثمره اش شد پیشرفت در زمینه های مختلف علمی، پژوهشی، نظامی و ... بسیاری از کالاهای مورد نیاز کشور بومی سازی شد. وارد باشگاه کشور های هسته ای شدیم، توانستیم با تکیه بر دانش و توان بومی ماهواره به فضا پرتاب کنیم؛ همه چیز خوب بود تا اینکه دشمنان ایران دوباره با سلاح تحریم و تهدید همه جانبه آمدند تا جلوی پیشرفت و توسعه ایران اسلامی را بگیرند.

 

تحریم و خیانت و سوء مدیریت دوباره نگاه ها را سمت مذاکره برد، کار به جایی رسید که حتی حل مساله آب شرب مردم را هم با مذاکرات گره زدند، همه چیز و همه جا را معطل گوشه چشم کدخدا کردند. پنج سال تمام، حلال همه مشکلات شد برجام و مذاکره. از فرو ریختن دیوار تحریم ها گفتند تا اینکه امضای کری تضمین است. شروط 9 گانه رهبر انقلاب در مذاکرات هم نادیده گرفته شد تا امروز آمریکا به خود جرأت بدهد که ضمن نقض یک توافق بین المللی برای مذاکره مجدد با جمهوری اسلامی ایران شروط دوازده گانه تعیین کند.

 

هم زمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر، نماد و نشانه پیروزی مقاومت، رهبر انقلاب ضمن وعده شکست چندین و چند باره دشمنان جمهوری اسلامی علی الخصوص آمریکا به شرط ادای وظیفه مسئولان برای ادامه برجام با اروپاییان شروطی را معین نمودند. امید است که تجربه های پیشین کارگر بیافتد و مسئولین کشور با قلبی مطمئن و استوار و با تکیه بر توان و دانش بومی و همچنین مقاومتی جانانه و مثال زدنی، خرمشهر رفاه و اقتصاد را نیز از چنگال دشمن ستمگر و ظالم آزاد سازند.

ان شاء الله

 

212

 

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top