خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ السبت ٢٢ ذو الحجّة ١٤٤٠ Saturday, August 24, 2019
کد خبر: 898285
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۳/۶ - ۱۷:۲۹
واکنش مادر حمید صفت به آزادی موقت فرزندش
خدا را شکر می‌کنم که پسرم می‌تواند با قرار وثیقه آزاد شود. این حادثه یک اتفاق بود و قطعاً با برنامه‌ریزی نبوده است. در این مدت خیلی اذیت شدم چرا که پسرم بازداشت شد و همسرم را نیز از دست دادم. این اتفاق ممکن بود برای هر کسی رخ دهد.
حمید صفت واکنش مادر حمید صفت به آزادی موقت فرزندش
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز، رسیدگی به پرونده از 28 مرداد سال 96 و همزمان با اعلام خبر مرگ مرد میانسالی در یکی از بیمارستان‌های پایتخت آغاز شد. به‌دنبال اعلام موضوع به بازپرس جنایی، تحقیقات شروع و در نخستین بررسی‌ها مشخص شد که سه روز قبل مرد میانسال با پسر خوانده‌اش به‌ نام حمید درگیر و مجروح شده است. بدین ترتیب به دستور بازپرس منافی آذر، حمید صفت که از خوانندگان زیرزمینی کشور بود بازداشت شد وی در تحقیقات گفت: پدرخوانده‌ام با مادرم دعوایش شده بود و من به خانه رفتم تا در مورد این درگیری با او صحبت کنم که باهم دعوایمان شد و من چند ضربه به سر و صورت او زدم. حمید، به بازسازی صحنه جنایت پرداخت. این درحالی بود که پزشکی قانونی علت مرگ را ضربه مغزی ناشی از اصابت جسم سخت عنوان کرد.


با ابلاغ نظریه پزشکی قانونی، وکیل حمید به‌ نظریه پزشکی قانونی اعتراض کرد و با دستور بازپرس پرونده کمیسیون 3 نفره تشکیل شد. وکیل متهم به رأی کمیسیون 3 نفره نیز اعتراض زد و این‌بار کمیسیون 5 نفره و درنهایت کمیسیون 7 نفره تشکیل شد. کمیسیون 7 نفره اعلام کرد که حمید 50 درصد در مرگ پدرخوانده‌اش مقصر است. از سویی حمید به بازداشت موقت خود اعتراض کرد و این اعتراض برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.


محمد شهریاری - سرپرست دادسرای جنایی تهران- در این رابطه گفت: حمید در بازداشت موقت به سر می‌برد که طبق قانون به رأی بازداشت خود اعتراض داد. دادگاه اعتراض او را پذیرفته و بازداشت موقت او تبدیل به قرار وثیقه 600 میلیون تومانی شده است. نظریه دادگاه صبح شنبه ارسال و به وکیل متهم ابلاغ شد.


البته این بدان معنا نیست که متهم از اتهامش تبرئه شده است، بلکه با تأمین وثیقه آزاد می‌شود و روند رسیدگی به این پرونده ادامه دارد. چنانچه اولیای دم به نظریه کمیسیون 7 نفره پزشکی قانونی اعتراض کنند، کمیسیون 9 نفره پزشکی قانونی تشکیل خواهد شد. اما در قرار وثیقه او تأثیری نخواهد داشت. اگر هم اولیای دم اعتراض نداشتند پرونده برای صدور حکم به دادگاه کیفری ارسال می‌شود. قضات دادگاه با توجه به مدارک موجود در پرونده، رأی خود را اعلام خواهند کرد که این رأی ممکن است قتل را شبه‌عمد یا عمد بداند.

ایران

کلیدواژه ها:
حمید صفت  |  وثیقه  |  آزادی  |  مادر  | 
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top