خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ السبت ١٠ جمادى الثانية ١٤٤٠ Saturday, February 16, 2019
 
کد خبر: 901534
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ - ۲۰:۵۳
انتقاد شدید "کیهان لندن" از آقای جادوگر؛
حمله ضدانقلاب به کمپین علی کریمی/ تکلیفت را مشخص کن!
پایگاه سلطنت‌طلب با انتشار یادداشتی، از سه جهت به ستاره فوتبال ایران تاخته است.
علی کریمی حمله ضدانقلاب به کمپین علی کریمی/ تکلیفت را مشخص کن!
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش جام نیوز، فراخوان «علی کریمی» برای پیوستن مردم به کمپین مبارزه با گرانی، خبرساز شده و واکنش‌هایی مثبت و منفی برانگیخته است.

آنچه در این میان قابل تأمل به‌نظر می‌رسد، ناخرسندی طیف "ضدانقلاب برانداز" از این اقدام ستاره فوتبال ایران است.

 

تازه‌ترین نمونه این ناخرسندی در یادداشتی که پایگاه سلطنت‌طلب "کیهان لندن" منتشر کرده، نمود یافته است.

کیهان لندن طی یادداشتی با تیتر "نگاهی از زاویه‌ای دیگر به کمپین آقای جادوگر" از سه جهت به کریمی تاخته است.

 

 

انتقاد نخست اینگونه عنوان شده است که: «خاصیت ملموس این حرکت و اثرگذاری آن بر موج فزاینده تورم، قابل اطمینان نیست و بیش از آنکه عملیاتی باشد، تبلیغاتی است.»

 

در بند دوم این یادداشت می‌خوانیم: «مخاطبان کمپین- اگر طبقات فرودست و متوسط در نظر گرفته شده‌اند- باید توجیه شوند که چرا تا اطلاع ثانوی باید از ضروریات یک معیشت شرافتمندانه چشم‌پوشی کنند؟
بازنشسته‌ای که برای امرار معاش از طریق مسافرکشی، در صف ثبت‌نام اتومبیل تسهیلاتی جا گرفته، یا کارمند و کارگری که سقف آرزوی قابل تحقق‌شان یک آپارتمان ۷۰ متری است، مثل علی کریمی پشتوانه مالی محکمی ندارند که با اندک سرمایه خود ریسک کنند.
باید به آن‌ها حق بدهیم که با مشاهده زندگی لاکچری علی کریمی (یا هر سلبریتی مانند او) نسبت به مشارکت در چنین برنامه‌هایی بی‌انگیزه شوند.»

 

نگارنده مطلب مورد اشاره، ضمن طعنه به کریمی، افزوده است: «پذیرفتنی نیست که من از دیگران بخواهم طلا نخرند، اما گاوصندوق خودم پر از سکه باشد! خصوصا در مقطعی که مردم برای جلوگیری از تنزل ارزش سرمایه خود در وانفسای سقوط اقتصادی، چاره‌ای جز این کار ندارند.
خنده‌دار نیست که مخاطبان خود را به تحریم برند «نایکی» فرا بخوانیم، اما پوشاک زیر و روی خودمان ویترینی از گران‌ترین برندهای موجود باشد؟!»

 

و بالاخره در فراز سوم یادداشت، این نشریه لندنی انگیزه اصلی خود از حمله به "آقای جادوگر" را برملا کرده است؛ آنجا که وی را به همراهی پنهان با نظام اسلامی متهم کرده و می‌نویسد: «علی کریمی و سایر افراد محترم مانند او، هنوز روی خطوط ظریف محافظه‌کاری بندبازی می‌کنند و تکلیفشان را با ملت و رژیم مشخص نکرده‌اند. البته این انتقاد به اصلاح‌طلبان جاانداز که به ایشان نیز میدان داده‌اند واردتر است؛ اما به آن جماعت امیدی نیست.»


پایگاه ضدانقلاب کیهان لندن در پایان مدعی شده است: «در غیاب ستاره‌های حقیقی عالم ورزش و هنر همچون حشمت مهاجرانی، ناصر حجازی، بهروز وثوقی، ملک مطیعی و... وجود امثال علی کریمی مغتنم شمرده می‌شود؛ ولی به‌شرط آنکه نقش ویژه خود را از دست ندهند و به ابزار کانالیزه کردن خشم مردم از رژیم تبدیل نشوند. مردم ایران بسیار باهوش و باتجربه‌اند و از سوپاپ‌های اطمینان جمهوری اسلامی دل خوشی ندارند.»[!]

 

گفتنی است گروهک‌ها و عناصر فعال اپوزیسیون که خیال خام پایان جمهوری اسلامی را در سر می‌پرورانند، همواره نگاهی ابزاری به ستاره‌های دنیای هنر و ورزش دوخته‌اند.

مادام که رفتار و گفتار آن‌ها مطامعشان را برآورده کند، ستاره‌ها را حلواحلوا می‌کنند؛ اما به محض آنکه فعالیت‌ها و مواضع این ستاره‌ها را خلاف منافع خود تشخیص دهند، بی‌رحمانه ایشان را آماج حملات رسانه‌ای قرار می‌دهند.

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top