خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ الجمعة ١٠ المحرّم ١٤٤٠ Friday, September 21, 2018
 
کد خبر: 903508
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ - ۱۵:۲۷
ساعت اداری کدام استان‌ها تغییر کرد ؟ ( تیر ۹۷ ) + جزییات
به‌منظور کاهش ساعت کار ادارات در زمان پیک مصرف برق، ساعت کار ادارات در برخی از استان ها ظهر تغییر کرد.
ساعت ساعت اداری  کدام  استان‌ها  تغییر  کرد ؟ ( تیر ۹۷ ) + جزییات
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز،  به‌منظور کاهش ساعت کار ادارات در زمان پیک مصرف برق، ساعت کار ادارات در برخی از استان ها ظهر تغییر کرد.هیئت وزیران در جلسه عصر روز یکشنبه ۱۳ خرداد به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی با پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر جابجایی ساعات کار ادارات و دستگاه‌های دولتی، بانک ها، شهرداری‌ها و سایر مؤسسات عمومی غیردولتی برای بهینه سازی مصرف انرژی موافقت کرد.

 

در این جلسه، به استانداران در تمامی شهر‌های استان‌های هرمزگان، خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان و نیز شهرستان‌های استان‌های دیگر که دمای بالاتر از ۴۵ درجه دارند، اجازه داده شد بنا بر تشخیص شرکت‌های توزیع نیروی برق، ساعات شروع و پایان کار ادارات و دستگاه‌های مشمول را به ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ تغییر دهند.

 

وزارت نیرو معتقد است که بیش از ۲۰ هزار مگاوات برق توسط دستگاه‌های سرمایشی همانند کولر، یخچال و فریزر مصرف می‌شود که از این میزان ۴ هزار مگاوات مربوط به دستگاه‌های دولتی و وزارتخانه‌ها است.مصوبه تغییر ساعت کاری ادارات در استان‌های کرمان، یزد، ایلام، کرمانشاه، تهران،  سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان اجرا می‌شود.

 

تغییر ساعت کار ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی گیلان در پی افزایش بی سابقه دمای هوا

مصطفی سالاری استاندار گیلان گفت: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر افزایش دمای هوا و نامه شرکت توزیع برق گیلان مبنی بر افزایش مصرف برق در ساعات اوج بار روزانه و کاهش تولید برق نیروگا‌های برق آبی کشور، ساعات کار ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی استان، از ۱۱ تا ۳۱ تیر ماه در روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ دقیقه و روز‌های پنجشنبه از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۲:۳۰ تعیین شد.

 

ساعات کاری ادارات زنجان تغییر یافت

ساعت کاری ادارات به استثنای بانک ها و مراکز خدمات رسان در استان زنجان از روز سه شنبه 12 تا 31 تیر ماه سال جاری از ساعت ٦:٣٠ صبح تا ١٣:٣٠ ظهر تعیین شد.

 

تغییر ساعت کاری ادارات خوزستان

در اطلاعیه ای از سوی استانداری خوزستان خطاب به تمامی سازمان ها، ادارات کل، شرکت ها، موسسات دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، موسسات عمومی غیر دولتی، شهرداری ها و موسسات آموزشی آمده است: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و بروز گرمای شدید در استان و به منظور جلوگیری از قطعی احتمالی برق و رعایت حال شهروندان به این وسیله ساعات کاری از مورخه ۹ خردادماه جاری تغییر می کند.

 

تغییر ساعات کار اداری هرمزگان از امروز

با دستور آقازاده استاندار مرکزی؛ ساعت کاری ادارات در استان از روز شنبه ۱۶ تیر ماه تا پایان ماه مرداد از ساعت ٦/٣٠ آغاز می‌شود و درساعت ١٣/٣٠ پایان می‌یابد.

 

تغییر ساعات کاری ادارات استان ایلام

استانداری ایلام نیز در بخشنامه‌ای ابلاغ کرد، ساعات اداری شهرستان‌های جنوبی این استان شامل بدره، دره شهر، آبدانان، دهلران و مهران که دمای گرما در فصل تابستان بالا است از اول خرداد تا پایان شهریور ماه تغییر می‌کند. بر اساس این بخشنامه ساعات کاری این ادارات از ساعت ۶ و نیم صبح تا ۲ و نیم بعدظهر تعیین شده است که البته ساعات کاری مراکز درمانی و بانک‌ها مشمول این تغییر ساعت نمی‌شود.

 

تغییر ساعت کار ادارات استان مرکزی از ۱۶ تیر

با دستور آقازاده استاندار مرکزی؛ ساعت کاری ادارات در استان از روز شنبه ۱۶ تیر ماه تا پایان ماه مرداد از ساعت ٦/٣٠ آغاز می‌شود و درساعت ١٣/٣٠ پایان می‌یابد.

 

زمان آغاز و پایان ساعات کاری ادارات استان کرمان

محمدجواد فدائی، سرپرست استانداری کرمان همچنین روز دوم تیرماه در شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان نیز گفت: به دلیل بروز برخی مشکلات در تامین برق استان، ساعت کار ادارات به جز بانک ها، مراکز بهداشتی و درمانی و دانشگاه‌ها تا پایان تیرماه از ساعت ۶صبح الی ۱۳ خواهدبود.

 

ساعت کاری ادارات بوشهر تغییر کرد

سعید زرین‌فر، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بوشهر نیز گفت: از اواسط خردادماه به منظور کاهش پیک مصرف برق در ظهرها، ساعت کار ادارات از ساعت شش و ۳۰ دقیقه صبح تا ساعت ۱۳ درنظر گرفته شد که تا حدودی در کاهش پیک مصرف تاثیرگذار بود. از شنبه نهم تیرماه، ادارات استان بوشهر صبح‌ها از ساعت شش آغاز به کار کرده و ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه نیز تعطیل می‌شوند.

 

تغییر ساعت کاری ادارات استان یزد 

زمانی قمی استاندار یزد گفت:با توجه به ضرورت صرفه جویی در مصرف انرژی، از تاریخ ۲۷ خرداد ماه تا ۳۱ مردادماه ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان به استثنای مراکز درمانی در روز‌ها هفته از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ تغییر می‌یابد.

 

تغییر ساعت کار دستگاه های اجرایی در استان سمنان

ساعت کار دستگاه های اجرایی استان سمنان در بازه زمانی 16 تیر تا 15 شهریور ماه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 تا 13:30 و روز پنج شنبه از ساعت 6:30 تا 12:30 اعلام شد.

 

ساعت کاری دستگاه‌های اجرایی سیستان وبلوچستان تغییر کرد

بنابر اعلام روابط عمومی استانداری سیستان وبلوچستان، ساعت کار اداری دستگاه‌های اجرایی استان از روز چهارشنبه ٢٣ خرداد ١٣٩٧ تا نیمه شهریورماه به شرح ذیل تغییر کرد: روز‌های شنبه لغایت چهارشنبه از ساعت ٦ الی ١٣، روز‌های پنجشنبه از ساعت ٦ الی ١٢.

 

زمان آغاز ساعت کار اداری تهران در تیرماه

براساس ابلاغیه استانداری تهران در روز ۱۳ تیرماه، ساعت کار ادارات تهران از روز شنبه ۱۶ تیر تا پایان تیرماه از ساعت ۶ صبح تا ۱۴ خواهد بود.

 

ساعت کار ادارات دولتی کرمانشاه

رضا رحیمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه نیز گفت: ساعات شروع کار ادارات دولتی و دیگر دستگاه‌ها از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه ظهر باشد که این تصمیم از شنبه ۱۶ تیر ماه تا ۳۱ مرداد ماه اجرایی می‌شود. از دستگاه‌های مجهز به دیزل ژنراتور نیز برای تولید برق و کمک به مصرف برق در استان کرمانشاه درخواست همکاری شده است.

 

ساعت کاری ادارات دولتی تهران تغییر کرد

براساس مصوبه هیئت وزیران موضوع مجوز تنظیم ساعت کار دستگاه های دولتی، ادارات، بانکها، شهرداری ها و سایر موسسات عمومی غیر دولتی با عنایت به تداوم شرایط خاص جوی و با توجه به ضرورت صرفه جویی و مدیریت مصرف برق بدینوسیله ساعت کار ادارات به استثناء مراکز خدمات رسان تا پایان تیرماه سال جاری از ساعت ۶ شروع و ساعت ۱۴ پایان می یابد.

 

از اول تیر ماه ساعت كاری دستگاه‌های اجرايی قم تغییر می کند

به استناد بند (1) تصویب نامه هیات محترم وزیران و با توجه به نامه وزیر محترم نیرو مبنی بر لزوم اتخاذ تمهیدات لازم در مسیر رعایت الگوی مصرف برق در ساعات اوج به منظور جلوگیری از احتمال اعمال خاموشی‌های اضطراری در استان، بدینوسیله ساعت کار دستگاه‌های مشمول با رعایت ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری، از تاریخ اول تیر ماه تا 31 مرداد ماه برای روزهای شنبه الی چهارشنبه از ساعت 6:30 الی 13:30 و روز‌های پنجشنبه از ساعت6:30 الی 12:30 تعیین و ابلاغ می‌شود.

 

تغییر ساعت اداری شهرستان‌های فارس

ساعت اداری شهرستان‌های لارستان، لامرد، مُهر، گراش، خنج، فسا، داراب، جهرم، زرین دشت، کازرون، ممسنی، رستم، فراشبند و قیر و کارزین تغییر یافت و یک ساعت زودتر آغاز به کار می‌کنند.

 

خبرنگاران جوان

2025

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز

ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top