خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ السبت ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠ Saturday, February 23, 2019
 
کد خبر: 903704
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۱۸ - ۰۰:۲۰
عملیات روانی با دلارهای باطله!
امروزه عملیات روانی با تکیه بر ابزارهای نوین ارتباطاتی به یکی از مؤلفه های نفوذ تبدیل شده است و از آنجا که جمهوری اسلامی ایران سیاستی مبتنی بر ارزشهای اسلامی و انقلابی در پیش گرفته است، همواره آماج عملیات روانی دشمنان قرار داشته است.
ترامپ . دلار عملیات روانی با دلارهای باطله!
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، عملیات روانی میتواند حوزه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی را تحت تأثیر قرارداده و جامعه امن ایران را با چالشها و تهدیدهایی جدی مواجه سازد. دشمن سعی دارد با عملیات روانی از طریق شبکه‌های اجتماعی، فضا را متشنج کند و بی اعتمادی را گسترش دهد.


در واقع راهبرد دشمن در اجرای نقشه ها و توطئه های شوم خود، اقدام بر محور تحریم ها، محرومیت ها و فشارهای سیاسی و اقتصادی و از سوی دیگر تمرکز بر عملیات روانی گسترده علیه افکار عمومی در ایران است. 

 

 

کارویژه اصلی عملیات روانی، تحمیل خواسته های دشمن به منظور استیلا بر جامعه هدف بدون استفاده از ابزارهای نظامی است.

 

دشمنان جمهوري اسلامي ايران پس از ناکامي در تهديد سخت به بهره گيري از عمليات رواني و راهبرد جنگ‌نرم، روي آورده اند.  

 

عملیات روانی شامل هر اقدامی است که سوژه هدف را وادار سازد نیرو و تجهیزات خود را از جبهه فعال انتقال داده و آن‌ها را آماده دفاع در برابر تهاجمی کند که هیچگاه رخ نخواهد داد!

 


تعریف عملیات روانی در دهه 1950 که از سوی وزارت دفاع آمریکا ارائه شده بیانگر اهمیت آن برای سیاستمداران این کشور در راستای مقابله با دیگر کشورها ازجمله ایران است.


در این تعریف؛ استفاده اصولی از تبلیغات و فعالیت های ارتباطی توسط یک دولت یا مجموعه ای از دولت ها به منظور تاثیرگذاری بر دیدگاه ها، احساسات، موضع گیری ها و رفتار گروه های دوست، دشمن و یا بیطرف، در راستای تحقق سیاست های دولت، یا دولت های مزبور و اهداف آنها، عملیات روانی خوانده شده است.

 

 


در روزهای اخیر شاهد انتشار گسترده شایعه‌ای در رسانه های ضدانقلاب بودیم که به ابطال دلارهای موجود در ایران اشاره کرده و از آن به عنوان تیرخلاص ترامپ به اقتصاد ایران یاد شده بود.

 

فرامرز دادرس، از اعضای گارد شاهنشاهی و فعال ضدانقلاب طی مصاحبه‌ای مدعی شد بانک مرکزی دلار تقلبی چاپ کرده و در اختیار مردم قرار می‌دهد!


 

 

اینگونه القائات حسب توضیحاتی که ارائه شد، فقط در اتاق عملیات روانی دشمن قابل ردیابی است و هیچ مابه‌ازای خارجی برای آن وجود ندارد.


دشمن همواره کوشیده تا فضای روانی کشور را به هر نحو ممکن متشنج و افکار عمومی را درگیر کند و به همین منظور از استراتژی دروغ بزرگ استفاده می کند. دروغ ابطال دلارهای موجود در ایران آنچنان بکر و تازه است که با آب و تاب فراوان بازتاب می‌یابد. با این استدلال که باتوجه به شماره سریال دلارها و جابجا شدن آنها به صورت بسته بندی و اصطلاحا چمدانی، همچنین واضح بودن مبدا و مقصد انتقال، وزارت خزانه داری آمریکا به راحتی می تواند سری یک سریال مثلا عدد 33 را باطل و ارزش آن دلارها را با کاغذ باطله یکی اعلام کند! ادعایی که توسط وبسایت های تایمز اسراییل، رادیو زمانه، پایگاه اینترنتی منافقین و سایر بلندگوهای عملیات روانی، قریب الوقوع اعلام شده است، اما در واقع چیزی نیست جز بلوفی زننده جهت تامین اهداف شوم دشمن.

 


گرچه گذشت زمان بر بطلان این دروغ بزرگ صحه خواهد گذاشت، اما این ادعا، در کنار سایر ادعاهای پوچ و واهیِ ناشی از توهمات مستمر اتاق فکر دشمن، برنامه‌ریزی و توسط رسانه‌های یاوه‌گو و دروغ‌پراکنشان به صورت گسترده منتشر می‌شود تا از این رهگذر بتوانند به اهداف پلیدشان که همان برهم زدن امنیت است، رسیده و به ملت ایران ضربه بزنند.

 

 

 

 

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top