خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ الجمعة ١٠ المحرّم ١٤٤٠ Friday, September 21, 2018
 
کد خبر: 903967
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ - ۲۲:۲۰
کشور برتر جهان برای پرورش کودکان کجاست ؟
رتبه نخست بهترین کشور برای زندگی بچه‌ها، دانمارک است این کشور دارای ویژگی‌های بارزی همچون امکان تحصیل و آموزش، کیفیت بالای زندگی، حمایت از حقوق زنان، شفافیت و صداقت و همچنین زندگی سبز و سالم است.
کودکان کشور  برتر  جهان  برای  پرورش  کودکان  کجاست ؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز،  هرچند وقت یک‌بار فهرستی از بهترین کشور‌ها برای آدم‌های مختلف بیرون می‌آید. یک‌بار نوبت به اعلام لیست بهترین کشور‌ها برای زندگی زنان می‌رسد، کشور‌هایی که کمترین میزان شکاف جنسیتی و بالاترین میزان امنیت را دارند. این‌بار هم نوبت به رتبه‌بندی کشور‌هایی رسیده که بهترین جا برای زندگی کودکان هستند. در این فهرست، نام کشور‌هایی مانند دانمارک، کانادا، سوئد و استرالیا به چشم می‌خورد و هیچ کشوری از آسیا در آن حضور ندارد.
 

 

در این تحقیق، بیشتر از ٢١٠٠٠ شرکت‌کننده به ٨٠ کشور مختلف براساس ٦٥ فاکتور متفاوت امتیاز داده‌اند. ازجمله مهمترین این دسته فاکتورها، می‌توان به نفوذ اقتصادی، قدرت، حقوق شهروندی و کیفیت زندگی اشاره کرد. مجموعه این عوامل در ارزیابی موفقیت یک کشور اثرگذار بوده است.

 

اگر بخواهیم به رویکرد انتخاب بهترین کشور برای پرورش کودکان نگاهی جزیی‌تر داشته باشیم، توجه به ٨ فاکتور اصلی اهمیت داشته است. فاکتور‌هایی مانند ارزش‌دهی به حقوق بشر، اهمیت خانواده، برابری جنسیتی، سطح شادمانی (شاخص شادی)، برابری درآمد، امنیت، نظام آموزش عالی دولتی توسعه‌یافته و همچنین سیستم مراقبت‌های بهداشتی توسعه‌یافته.

 

البته سیاست‌های زندگی با والدین یا جدایی از آن‌ها پس از سن قانونی، به‌طور مستقیم در میان عوامل نامبرده مشاهده نمی‌شود، اما کشور‌هایی که در اولویت قرار دارند مانند دانمارک و سوئد، از نظر این قوانین به‌طور کامل استانداردسازی شده‌اند.
 


یواس نیوز‌اند ورلد ریپورت یکی از مجله‌های خبری-تحلیلی ایالات متحده است که در واشنگتن دی‌سی چاپ می‌شود. یواس‌نیوز همراه با نیوزویک و تایم جزو مجلات مشهور آمریکاست که در حوزه‌های سیاست، اقتصاد و سلامت خبررسانی می‌کند.در سال‌های اخیر، عمده شهرت یواس‌نیوز به خاطر ارایه رتبه‌بندی کالج‌ها و دانشکده‌های پزشکی و بیمارستان‌های آمریکاست دلایلی که باعث انتخاب پنج کشور اول فهریت جدید «یو. اس» نیست شده را ببینید.

 

اول: دانمارک

رتبه نخست بهترین کشور برای زندگی بچه‌ها، دانمارک است. این کشور دارای ویژگی‌های بارزی همچون امکان تحصیل و آموزش، کیفیت بالای زندگی، حمایت از حقوق زنان، شفافیت و صداقت و همچنین زندگی سبز و سالم است.
 


دوم: سوئد

دلیل انتخاب سوئد به‌عنوان دومین کشور مناسب برای زندگی کودکان رشد فرهنگی، امکانات مدرن، کیفیت زندگی، بازنشستگی آسان، امکان تأسیس کسب‌وکار‌های جدید با همکاری قابل توجه از جانب دولت و جامعه، زندگی سبز، تحصیل و آموزش است.
 


سوم: نروژ

سومین کشور از میان کشور‌های برتر برای زندگی بچه‌ها هم از حوزه اسکاندیناوی است. کشوری سردسیر که دلیل انتخابش امکان زندگی سالم و سبز و همچنین تسهیل راه‌اندازی کسب‌وکار‌های جدید و امنیت بالاست.

 

چهارم: فنلاند

بازهم کشوری از شمال اروپا. دلیل انتخاب فنلاند به‌عنوان چهارمین کشور این فهرست هم شبیه به دلایل انتخاب بقیه گزینه‌هاست؛ یعنی زندگی سبز، توجه به حقوق زنان، شفافیت و صداقت، امکانات مدرن و کیفیت بالای زندگی.پنجم: کانادا

پنجمین کشور از میان بهترین کشور‌ها برای زندگی بچه‌ها، هزاران کیلومتر با چهار کشور اول فاصله دارد. دلیل انتخاب کانادا برای کسب عنوان پنجم رویکرد آینده‌نگر و امکان تحصیل و آموزش آسان اعلام شده است.

 

خبرنگاران جوان

2025

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز

ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top