خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢١ شوّال ١٤٤٠ Tuesday, June 25, 2019
 
کد خبر: 904429
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۸:۵۱
رای منفی آمریکا به پیمان جهانی مهاجرت
همه کشورهای حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل به استثنای آمریکا به پیمان جهانی مهاجرت رای مثبت دادند.
مهاجران رای منفی آمریکا به پیمان جهانی مهاجرت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، در سایه‌ی این پیمان جهانی می‌بایست امکان مهاجرت به گونه‌ای امن و سامان‌مند فراهم شود.

 

مذاکره و گفت‌وگو بر سر پیمان جهانی مهاجرت ۱۸ ماه ادامه داشت. پیمانی که اکنون با کسب ۱۹۲ رای مثبت از سوی کشورهای حاضر در مجمع عمومی سازمان ملل متحد پذیرفته شده است.

 

این پیمان برای کشورهای امضا کننده‌ آن الزام‌آور نیست و می‌بایست در ماه دسامبر سال جاری، در مراکش و در اجلاسی که در سطح وزیران برگزار خواهد شد، رسما امضا شود. ناظران، توافق بر سر این پیمان جهانی را یک موفقیت می‌دانند.

 

به گزارش دویچه وله، پیمان مهاجرت نخستین سند بین المللی در رابطه با سازمان دادن به پدیده مهاجرت در سطح جهان است. این پیمان می‌بایست زمینه‌های مهاجرت قانونی را فراهم آورد و به مهاجرت‌های خطرناک و پرزحمت پایان دهد.

 

آمریکا تنها کشوری است که به توافق بین المللی بر سر پیمان مهاجرت نپیوسته است. نمایندگان آمریکا در دسامبر سال گذشته با طرح این موضوع که برخی از مفاد و بندهای این پیمان با سیاست‌های مهاجرتی دولت دونالد ترامپ ناسازگار است، از این مذاکرات کناره‌گیری کردند.

 

دولت آمریکا اعلام کرده است که این کشور سیاست‌های مهاجرتی خود را دارد و از این رو، حاضر نیست از سیاست‌های دیگران در این رابطه پیروی کند؛ سیاست هایی که نه تنها با مخالفت های جهانی روبروشده بلکه موجب اعتراضات گسترده مردمی در آمریکا هم شده است.

 

 

در چندین شهر آمریکا تظاهرات گسترده علیه سیاست مهاجرتی ترامپ برگزار شد. ۱۷ ایالت نیز در همین زمینه از ترامپ شکایت کرده‌اند. اعتراضات هم به سیاست ترامپ درباره مهاجران مکزیک است و هم قانون منع سفر اتباع هفت کشور به آمریکا.

 

 در نامه‌ای که به یک دادگاه منطقه‌ای فدرال در سیاتل نوشته شده، دولت ترامپ به نقض قانون اساسی متهم شده است. در این نامه، عنوان شده که بر اساس فرمان مهاجرتی ترامپ، مهاجران آمریکای لاتین مورد خصومت و خسارت واقع شده‌اند. امضاکنندگان این نامه خواهان آن هستند که خانواده‌های جداشده از یکدیگر دوباره به هم بپیوندند.  

 

دادستان کل نیوجرسی جداسازی کودکان و والدین را "مطلقا بی‌رحمانه" خوانده است. همکار نیویورکی او نیز از یک عمل "غیرانسانی، غیرمنطقی و غیرقانونی" حرف زده است.

 

در هفته‌های گذشته بیش از ۲۳۰۰ کودک مهاجر در مرزهای مکزیک از والدینشان جدا شده و در سراسر آمریکا پخش شدند.

 

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top