خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ الخميس ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤٠ Thursday, August 22, 2019
کد خبر: 904953
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۱۹:۰۸
سازمان لیگ ناسازگاری استقلال را تلافی کرد
چرا سوپرجام ۳- صفر شد؟
واکنش سازمان لیگ به درخواست باشگاه استقلال، شگفت‌انگیز بود... هیچ جای دنیا، وقتی باشگاهی برای تغییر تاریخ بازی تیمش درخواست کتبی و تاریخ پیشنهادی ارائه می‌دهد، ۳ بر صفر بازنده‌اش نمی‌کنند!
دربی استقلال و پرسپولیس  چرا سوپرجام ۳- صفر شد؟
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، دیروز سازمان لیگ با استقلال چنین کرد... در حالی که غروب دوشنبه به صورت غیررسمی اعلام شده بود بازی استقلال و پرسپولیس در قالب سوپرجام به جای ۲۹ تیرماه، همزمان با تعطیلات نیم‌فصل برگزار می‌شود، دیروز ناگهان سازمان لیگ حوصله‌اش سر رفت و گفت: استقلال ۳ بر صفر بازنده است و جام به پرسپولیس می‌رسد!


بی‌تعارف از رأی سازمان لیگ، بوی لجبازی می‌آید... ناسازگاری‌های سریالی شفر و مدیران استقلال حرص سازمان لیگ را درآورد و آن‌ها هم بدون توجه به قوانین، تصمیم گرفتند از لج استقلالی‌ها جام را به پرسپولیس بدهند وگرنه مگر می‌شود تیمی را بابت این که نامه زده و پرسیده آیا می‌شود تاریخ بازی را تغییر داد، ۳ بر صفر بازنده کرد؟!


استقلال دیروز بلافاصله بعد از اعلام نظر سازمان لیگ، نامه‌هایش را منتشر کرد. این درست که مدیران استقلال در مصاحبه‌هایشان گفته بودند ۲۹ تیر با پرسپولیس بازی نمی‌کنند، اما در هیچ‌کدام از نامه‌هایشان حرفی از انصراف نبود. باشگاه استقلال فقط پرسیده بود آیا می‌شود به جای ۲۹ تیر، در تعطیلات نیم‌فصل، سوپرجام را برگزار کرد؟ سازمان لیگ تا دوشنبه‌شب مخالفتی با این جابه‌جایی نداشت، چون یادشان نبود نیم‌فصل، تیم ملی اردوی آماده‌سازی دارد و با توجه به برگزاری جام ملت‌های آسیا در زمستان سال جاری، امکان ندارد کی‌روش ملی‌پوشان استقلال و پرسپولیس را به هوای برگزاری سوپرجام، در تیمش نگه ندارد و آن‌ها را به سرخابی‌ها پس بدهد.


البته استقلال اعلام آمادگی کرده بود بدون ملی‌پوشانش با پرسپولیس بازی کند، اما پرسپولیس نپذیرفت. غروب دوشنبه گرشاسبی گفته بود سوپرجام یا باید همان ۲۹ تیر برگزار شود یا بعد از باز شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی پرسپولیس، اما دیروز که بحث بازی بدون حضور ملی‌پوشان مطرح شد، باشگاه پرسپولیس زیر بار نرفت.


سازمان لیگ هم دوباره به همان موضع قبلی خود بازگشت؛ «استقلال یا باید ۲۹ تیر طبق برنامه قبلی با پرسپولیس بازی کند یا بازی ۳ بر صفر به سود پرسپولیس می‌شود.»


استقلال، اما اعتراض دارد، آن‌ها می‌گویند چرا وقتی خونه‌به‌خونه بابل با ارسال نامه رسمی از حضور در فینال جام حذفی انصراف داد، فدراسیون به این نامه رسمی اکتفا نکرد و آنقدر اصرار به خرج داد تا خونه‌به‌خونه در فینال بازی کند، اما حالا می‌خواهد با استناد به یک نامه پرسش‌آمیز، استقلال را ۳ بر صفر بازنده کند؟
حق با استقلال است، فدراسیون باید ابتدا از استقلال نامه انصراف کتبی و رسمی بگیرد و بعد جام قهرمانی را به پرسپولیس بدهد. در غیر این صورت، داور بازی باید ۲۹ تیرماه وسط زمین بیاید، سوت بزند و اگر استقلال به زمین نیامد، پرسپولیس ۳ بر صفر برنده اعلام شود. شاید استقلال واقعاً خواست بازی کند یا تیم دومش (تیم امیدش) را به مصاف حریف بفرستد! البته احتمالاً آخرش هم استقلال ناچار به انصراف رسمی می‌شود، چون پرسپولیس حاضر نیست با پیشنهاد استقلال کنار بیاید و نیم‌فصل بدون ملی‌پوشان خود به مصاف رقیب دیرینه برود و استقلال هم اعتبارش را از سر راه نیاورده که تیم امیدش را روانه سوپرجام کند. استقلال توقع دارد سوپرجام عقب بیفتد و این همان چیزی است که پرسپولیس و سازمان لیگ نمی‌خواهند.


فعلاً هیچ‌چیز قطعی نیست. هر روز یک خبر تازه درباره سوپرجام شنیده می‌شود. واقعاً این سوپرجام است یا مکافات؟
مسئولان و صاحب‌نظران پاسخ می‌دهند


۳ بر صفر کردن سوپرجام به سود پرسپولیس منطقی بود؟
با تصمیم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، تیم پرسپولیس ۳ بر صفر برنده بازی سوپرجام اعلام شد. قرار است استقلال هم با جرایمی به خاطر عدم حضور در بازی ۲۹ تیرماه سوپرجام هم مواجه شود، اما اینکه آیا این مسئله و حکم صادره به سود پرسپولیس منطقی بوده یا نه، سؤالی است که آن را با تنی چند از مسئولان و صاحب‌نظران مطرح کردیم. این پاسخ‌ها را بخوانید:

 

مازیار ناظمی: این مسائل در حوزه اختیارات فدراسیون بود
وزارت ورزش و جوانان هرگونه دخالت در مورد عدم انجام بازی سوپرجام بین دو تیم تحت نظر خود یعنی استقلال و پرسپولیس را رد کرد. مازیار ناظمی، مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان در این خصوص گفت: تصمیم‌گیری در مورد سوپرجام و احکام صادره در این خصوص در حیطه اختیارات فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ است و وزارت ورزش و جوانان هیچ دخالتی در این خصوص نداشته و ندارد و هیچ تماسی هم درباره برگزاری یا لغو سوپرجام گرفته نشده است.


مهدی تاج: درخواست استقلالی‌ها قابل اجرا نبود
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال هم برنامه قبلی سازمان لیگ درباره زمان برگزاری سوپرجام فوتبال ایران را تأیید کرد و در پاسخ به اینکه استقلالی‌ها خواهان لغو یا به تعویق افتادن بازی با پرسپولیس در سوپرجام شده بودند، گفت: به نظر من بهترین زمان برای برگزاری دیدار سوپرجام، همان برنامه و اطلاعیه‌ای بود که سازمان لیگ از قبل اعلام کرده بود. اینکه حالا سازمان لیگ بر اساس قانون چه تصمیمی گرفته، باید گفت: درخواست استقلالی‌ها قابل اجرا نبود.


حسن زمانی: کار سازمان لیگ نسنجیده بود
حسن زمانی، عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در این خصوص گفت: این اقدام سازمان لیگ باید از طریق مراجع قانونی پیگیری شود. سازمان لیگ کار غیرمنطقی و نسنجیده‌ای انجام داده و باید از باشگاه استقلال و هوادارانش عذرخواهی کند. ما آماده حضور در سوپرجام بودیم و فقط گفتیم زمان برگزاری آن تغییر کند و در زمان دیگری برگزار شود. شک نکنید اجازه نمی‌دهیم حق باشگاه استقلال ضایع شود چرا که سازمان لیگ به دنبال قهرمان کردن پرسپولیس بود.


حمیدرضا گرشاسبی: ما آماده بازی و تابع سازمان لیگ بودیم
حمیدرضا گرشاسبی، سرپرست باشگاه پرسپولیس در این خصوص گفت: ما کاملاً برای برگزاری سوپرجام آماده بودیم و برنامه‌های خودمان را بر اساس برنامه سازمان لیگ هماهنگ کرده بودیم. حال اینکه تیم مقابل آماده بازی نبود و خواهان عقب افتادن آن بود، این موضوع فقط به سازمان لیگ برمی‌گشت و از طرف ما شرایط برای رویارویی با استقلال مناسب بود. حال فدراسیون و سازمان لیگ این تصمیم را گرفتند و برای ما برگزاری سوپرجام مشکلی نداشت.


فرهاد نیکوخصال: این موضوع را به ما ربط ندهید
فرهاد نیکوخصال، سرپرست مجموعه ورزشی آزادی در این خصوص گفت: صحبت‌هایی مطرح شد که ما آمادگی برگزاری سوپرجام را نداریم. این در حالی بود که چنین چیزی صحت نداشت. تصور ما این بود که یکی از تیم‌ها آماده نیست و همین‌طور هم بود. در جلسه شورای تأمین هم نماینده‌مان گفت: ورزشگاه آزادی آماده است و ظاهراً مشکل جای دیگری است که اعلام شد یکی از تیم‌ها خواهان به تعویق افتادن بازی شده و تصمیمی هم که سازمان لیگ گرفت، طبق قوانین خودشان بود و برای برگزاری بازی مشکلی به ما مربوط نمی‌شد.

منبع: خبرورزشی

110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top