خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ الثلاثاء ١٨ ذو الحجّة ١٤٤٠ Tuesday, August 20, 2019
کد خبر: 907308
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۶:۴۸
بحث ها بر سر مادر شدن در سنین بالا؛
تولد فرزندم پنجم قد بلندترین زن بازیگر جهان در 54 سالگی +عکس
بازیگر دانمارکی که در ۵۴ سالگی باردار شد، فرزند پنجم خود را در ۵۵ سالگی به دنیا آورد و مباحثه بر سر باردار شدن زنان در سنین بالاتر را دوباره مطرح کرد.
بریگیته نیلسن، بازیگر دانمارکی تولد فرزندم پنجم قد بلندترین زن بازیگر جهان در 54 سالگی +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، «بریگیته نیلسن» بازیگر دانمارکی که در ۵۴ سالگی باردار شد، فرزند پنجم خود را در ۵۵ سالگی به دنیا آورد، مباحثه بر سر باردار شدن زنان در سنین بالاتر با استفاده از لقاح مصنوعی را باز کرده است.

 

به گفته کارشناسان باروری سن متوسط زنانی که مادر می شوند بطور پیوسته در جهان در حال رشد است که اغلب با روی آوردن زنان به کلینیک های بارداری صورت می گیرد تا به سالهای زایمان خود اضافه کنند.

 

برخی، زن ها را تشویق به حامله شدن در سنین جوانی و در سالهایی که بیشتر بارور هستند می کنند، ولی بعضی دیگر می گویند که ارائه دهندگان بهداشت باید این را مد نظر داشته باشند که فشارهای مختلف زندگی اغلب باعث می شود که خیلی از زن ها تشکیل خانواده را به تعویق بیاندازند.

 

بریگیته نیلسن ۵۵ ساله، پیشتر در فیلم های راکی ۴، کبرا و پلیس بورلی هیلز ۲ شرکت کرده بود.

 

 

خانم نیلسن گفت برای تلقیح مصنوعی او از تخمک هایش که آنها را در سنین ۴۰ سالگی منجمد کرده بود، استفاده کردند.

 

از آنجایی که تعداد و کیفیت تخمک ها با سن نزول می یابد، بیشتر زنان سعی می کنند که در اواسط سنین ۴۰ باردار شوند، در غیر اینصورت به آنها توصیه می شود که از تخمک های اهداء کنندگان جوان تر استفاده کنند.

 

یک بررسی اخیر از درمان باروری که در ۱,۲۷۹ انستیتو در سراسر اروپا انجام شده است نشان می دهد که یک سوم از بارداری زنان از طریق تخمک اهداء شده در سال ۲۰۱۴، در بین زنان ۴۰ ساله و مسن تر بوده است.

 

بنابه گزارش روزنامه بریتانیایی «گاردین»، یک زن هندی، سال گذشته ظاهراً در ۷۰ و چند سالگی از طریق تخمک اهداء شده بچه دار شد، موردی که از نظر اخلاقیات سر بحث را در بین مردم باز کرد.

 

به گفته ریچارد کندی، رئیس فدراسیون بین المللی انجمن های باروری، اکنون تصمیم زنان در باردار شدن در سنین بالاتر خیلی رایج شده است.

 

او افزود: «بدون شک، در بریتانیا و اروپای غربی این یک تصمیم شخصی است. یک روش زندگی است. چرا که زن ها به دنبال اهداف و حرفه های خود می روند و تشکیل خانواده را عقب تر و به اواخر ۳۰ سالگی و ۴۰ سالگی می اندازند.»

 

خانم اوبراین اشاره کرد که پژوهش های سازمان «خدمات مشاوره بارداری بریتانیا» نشان می دهد که زنان کاملاً آکاه هستند که درصد باروری با بالارفتن سن کاهش میابد ولی اغلب آنها بچه دار شدن را به خاطر دلایل به جایی به تعویق می اندازند که بیشتر به خاطر ثبات اقتصادی و یا تأثیرات آن بر پیشبرد حرفه شان است.

 

خانم اوبراین افزود: «به جای اینکه تنها زنان را مورد سرزنش قرار داد، باید این را در نظر گرفت که بچه دار شدن و تشکیل خانواده را اغلب دو نفر با هم تصمیم می گیرند.»

 

کشورهای غربی برای استفاده از نیروی کار ارزان زنان آنها را وارد چرخه اقتصاد کرده و افزون بر توان شان بر آنها فشار وارد کرده است و بخاطر سختی ها زندگی مدرن زنان گرچه حس مادری خود را از دست نداده اند اما مشکلات ناشی از این سبک زندگی موجب شده آنها نتوانند به موقع تشکیل خانواده داده و فرزنددار شوند ظاهرا خانم اوبراین هم حواسش نیست که عوامل بیرونی اثرگذارتر از اراده زن و شوهر عمل می کنند.

 

 

 

115

 

کلیدواژه ها:
زن  |  زن  |  بازیگر  |  اروپا  |  خانواده  |  عکس  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top