خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠ Thursday, February 21, 2019
 
کد خبر: 909192
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۲۳:۵۷
تناقضات بی بی سی فارسی صدای کارشناسان این شبکه را هم درآورد +عکس
یک بام و دو هوای بی بی سی فارسی در اتفاقات مختلف آنقدر آشکار شده است که حتی صدای عطاالله مهاجرانی، وزیر سابق ارشاد اسلامی و یکی از اصلی ترین کارشناسان برنامه های بی بی سی فارسی هم درآمده است.
بی بی سی تناقضات بی بی سی فارسی صدای کارشناسان این شبکه را هم درآورد +عکس
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، یکی از شگردهای مورد استفاده توسط رسانه های معاند همچون بی بی سی فارسی، تغییر تیتر و تحریف اتفاقات مختلف می باشد تا بتوانند به صورت ناخودآگاه بر ذهنیت مخاطب اثر گذارند.

 

برای مثال به این تیتر بی بی سی فارسی توجه کنید: «پسربچه گمشده در "مراسم مذهبی" جان داد». چنانچه این خبر را نخوانید حتما گمان خواهید برد که چنین اتفاقی در یکی از کشورهای مسلمان و در حین مراسمی همچون برگزاری دعا و نماز اتفاق افتاده است اما واقعیت آن است که این اتفاق در یکی از ایالت های آمریکا رخ داده و منظور از مراسم مذهبی، مراسمی برای دفع ارواح شیطانی و اجنه بوده است!

 

 

از دیگر روش های بی بی سی فارسی برای تغییر ذهنیت مخاطب، استاندارد دوگانه آنها در پوشش وقایع مشابه سراسر دنیا می باشد.

 

برای مثال هنگامی که در سال 2010 شهر لندن درگیر ناآرامی بود و اموال عمومی به آتش کشیده می شد، بی بی سی فارسی این اتفاقات را آشوب نامید اما وقتی عده ای پس از انتخابات سال 88 اموال عمومی را در تهران به آتش کشیدند از آن با لفظ اعتراضات مردمی نام برد!

 

اما این رویکرد بی بی سی آنقدر آشکار شده است که حتی صدای عطاالله مهاجرانی، وزیر سابق ارشاد اسلامی و یکی از اصلی ترین کارشناسان برنامه های بی بی سی فارسی هم درآمده است.

 

ماجرا از این قرار است که شب گذشته عده ای ناشناس در چند شهر مختلف سوئد حدود هشتاد ماشین را به آتش کشیده اند و بی بی سی فارسی در تیتر خبر خود این افراد را تبهکار خطاب کرد.

 

عطاالله مهاجرانی در همین خصوص نوشت: بي بي سي در سايت خود تيتر مناسبى زده است كه: تبهكاران ٨٠ ماشين را در شهرهاى مختلف سوئد آتش زده اند. بسيار خوب! حالا اگر شهر هاى ايران بود و ماشين ها در تهران و پاسداران، آتش زنندگان ميشوند دموكرات و آزادى خواه و سكولار و رضا شاه روحت شاد!؟

 

 

به هر حال، این دست از اقدامات که صدای دوست و دشمن را هم درآورده است، مهر باطلی بر ادعای حرفه ای بودن و بی طرفی بنگاه خبرپراکنی بریتانیا می زند.

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top