خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ الثلاثاء ١٣ جمادى الثانية ١٤٤٠ Tuesday, February 19, 2019
 
کد خبر: 909464
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۲۶ - ۱۹:۱۸
شرکت اسپانیایی که بازگشت تحریمهای ایران برایش فرصت شد
شرکت اسپانیایی اِسپرواِنکو با آمدن تحریمها فعالیت خود را در ایران گسترش می‌دهد و خدمات و تجهیزات را در بخش نفت و گاز، صنعت پتروشیمی، و معادن عرضه می کند.
پرچم ایران و اسپانیا شرکت اسپانیایی که بازگشت تحریمهای ایران برایش فرصت شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، تحریم های آمریکا علیه ایران به اجرا گذاشته شد. واشنگتن بازهم سعی کرد از طریق یک سری اقدامات، تهران را منزوی کند و به شرکت های اروپایی درباره خطرات کار با ایران هشدار داد.

 

در این بین شرکت اسپانیایی Esproenko International   (اِسپرواِنکو) با آمدن تحریمها فعالیت خود را در ایران گسترش می‌دهد و خدمات و تجهیزات را در بخش نفت و گاز، از جمله خطوط تولید هیدروکربن، تجهیزات برای صنعت پتروشیمی، ابزارهای توسعه و بهبود عملکرد چاه ها و معادن عرضه می کند. این بدان معنی است که کشورهای  نفتی، مانند ایران، با ابزارهایی که این شرکت تحویل می‌دهد می‌توانند از توان بالقوه خود بهتر استفاده کنند.

 

این شرکت از سال 2013 از زمان تحریم ایران در بازار آن کشور حضور دارد. این تحریم ها بهترین دلیل برای سرمایه گذاری در ایران بود. کارلوس تولِدو (Carlos Toledo)  مدیر روابط عمومی اسپروانکو، در مصاحبه با اسپوتنیک  Sputnik گفت: ما در سال 2013 به ایران آمدیم، زمانی که تحریم ها از هر طرف اعمال شد تحریمهایی که از اتحادیه اروپا و ایالات متحده بود. بنابراین ما در قلمرو  ایران هیچ رقابتی نداشتیم، به همین دلیل تصمیم گرفتیم وارد این بازار شویم.

 

تولدو سپس گفت: اسپروانکو نیاز به تایید فن آوری هایی داشت که می‌خواست در ایران بکار ببرد. این پروسه حدود دو سال طول کشید، در آن زمان تحریم ها لغو شد. این خبر بد برای این شرکت بود. تولدو گفت: هنگامی که روند صدور گواهینامه و تأیید را به اتمام رساندیم، کشور باز شد و رقابت شدیدی شروع شد.

 

بنابراین، در سال 2015، این شرکت تصمیم گرفت فعالیت های خود را در ایران کاهش دهد. در حال حاضر که واشنگتن اقتصاد ایران را خفه می کند و شرکت های اروپایی و آمریکایی را در مورد پیامدهای انجام تجارت با ایران هشدار می دهد، Esproenko این را به عنوان یک فرصت جدید می بیند.

 

کوچک بودن این شرکت باعث می شود مانور بیشتری در مقایسه با واحد های بزرگ‌تر انجام دهد. این  شرکت از دستدرازی گروه های فشار آمریكا نمی ترسد، که بیشتر به شرکت های باسک می چسپد تا  آنها قبل از ادامه  كار خود در ایران، مجدداً فكر كنند.

 

ما هیچ تهدیدی دریافت نکردیم و اگر دریافت کنیم آنها را بدور می اندازیم. هیچکس به ما دستور نمی‌دهد که ما چه می توانیم یا نمی توانیم انجام دهیم و ما آنچه را که می خواهیم انجام می دهیم."

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top