خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ الثلاثاء ١٣ جمادى الثانية ١٤٤٠ Tuesday, February 19, 2019
 
کد خبر: 909524
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۱۹:۲۳
عاقبت کودکانی که به مقصد انگلیس قاچاق شده یا وارد قاچاق می شوند
بریتانیا در حال رد درخواست پناهندگی اکثر کودکانی است که پیشتر به صورت برده در برخی کشورها مورد سوء استفاده قرار می‌گرفتند.
کودکان پناهنده عاقبت کودکانی که به مقصد انگلیس قاچاق شده یا وارد قاچاق می شوند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، این رویکرد بریتانیا با قربانیان غیراروپایی موجب شده تا از سال ۲۰۱۲ تاکنون درخواست پناهندگی بیش از ۲۷۵ کودک رد شود و بسیاری از آنها بار دیگر گرفتار باندهای قاچاق کودک شوند.

 

مطابق آمار وزارت کشور بریتانیا که در اختیار رویترز قرار گرفته، دولت این کشور در فاصله سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ میلادی درخواست پناهندگی ۱۸۳ فرد قربانی قاچاق بردگی از جمله کودکان را رد کرده است. این رقم دو برابر درخواست‌های رد شده طی سه سال پیش از این دوره بوده است.

 

این داده‌ها برای اولین بار نشان می‌دهد که درخواست پناهندگی برخی از قربانیان بردگی کودکان با رسیدن به سن ۱۸ سالگی رد شده است. رخدادی که به زعم وکلای مهاجرت می‌تواند سایر جوانان گرفتار را برای نجات از وضعیت مبتلابه‌شان ناامید کند.

 

بنا بر بررسی نهادهای خیریه فعال در زمینه محو برده‌داری در جهان، این شیوه برخورد بریتانیا موجب می‌شود تا بسیاری از نوجوانان نجات‌یافته باردیگر به کشورهایی برگردانده ‌شوند که در آنجا هیچ خویشاوندی ندارند و پس از مدت کوتاهی آنها بار دیگر به دام باندهای قاچاق و برده‌داری می‌افتند.

 

در بریتانیا بیش از ۲ هزار کودک قربانی قاچاق وجود دارد که گرفتار بهره‌کشی جنسی و کاراجباری طاقت‌فرسا بوده‌اند. این تعداد حدود ۶۶ درصد بیش از موارد گزارش شده دولت در سال ۲۰۱۶ میلادی است.

 

بسیاری از این کودکان به عنوان ابزار حمل مواد مخدر به بریتانیا قاچاق شده‌اند. با این وجود اکثر این کودکان از حمایت‌های قانونی لازم برای اخذ پناهندگی و نجات از دام قاچاقچیان برخوردار نیستند.

 

این گزارش در حالی منتشر شده است که دولت بریتانیا به عنوان رهبر مبارزه با برده‌داری مدرن در جهان شناخته می‌شود و در سال ۲۰۱۵ قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای مبارزه با این پدیده تصویب کرد اما با این حال در قبال حتی کودکانی که بخاطر این کشور درگیر پدیده قاچاق شده اند، مسئولانه برخورد نمی کند.

 

115

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
رویترز  |  کودک  |  اروپا  |  یورونیوز  |  یورو  | 
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top