خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ الاثنين ١٢ جمادى الثانية ١٤٤٠ Monday, February 18, 2019
 
کد خبر: 909525
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۱۹:۴۳
اسقف اعظم عراق: آیت الله سیستانی تحسین برانگیز است
کاردینال لوئیس رافائل ساکو اسقف اعظم کلیسای کلدانی عراق گفت: حکمت و سخنان آیت الله سیستانی تحسین برانگیز است و ایشان دارای اندیشه باز و حامی گفتگو هستند و تعصبی در ایشان دیده نمی شود.
کاردینال لوئیس رافائل ساکو اسقف اعظم کلیسای کلدانی عراق  اسقف اعظم عراق: آیت الله سیستانی تحسین برانگیز است
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، کاردینال لوئیس رافائل ساکو اسقف اعظم کلیسای کلدانی عراق در سخنانی گفت: حکمت و سخنان آیت الله سیستانی تحسین برانگیز است و ایشان دارای اندیشه باز و حامی گفتگو هستند و تعصبی در ایشان دیده نمی شود.

 

اسقف اعظم عراق در اشاره به توجه آیت الله سیستانی به آخرت و دوری از سیاست و امور آن، ایشان را راهبی معتکف خواند.

 

وی افزود: در زمان آغاز ورود داعش به عراق با آیت الله سیستانی دیدار کردم و ایشان با رنج های مسیحیان ابراز همدردی کردند و برای اصلاح امور عراق ابراز امیدواری کردند.

 

  وی چندی پیش نیز در سخنانی که از تلویزیون عراق پخش شد به دلیل اعتمادی که به نقش آیت الله سیستانی دارد، در مورد بی اعتنایی به سخنان مرجعیت دینی عراق مبنی بر لزوم تشکیل دولت و تحقق خواسته های مردم، به نیروهای سیاسی هشدار داد و گفت: در مرحله آینده سیاسیون باید در انتخاب نخست وزیر به ملاک های مرجعیت شیعه توجه کنند تا کشوری امن و با رفاه داشته باشیم و شاهد شکوفایی اقتصادی و کشاورزی و صنعتی کشور باشیم.


رئیس شورای کلیسای کاتولیک خاورمیانه گفت: پیام مرجعیت به گوش مردم رسید و ما امیدواریم عراقیون آن را به دقت دریافت کرده و در آن تأمل کنند. پدر ساکو تأکید کرد: امروز فساد از بالا تا پایین مراتب خدمات رسانی سرایت کرده و ما نیازمند اصلاحات و تشکیل دولتی سالم و قانونی هستیم.


وی ادامه داد: مرجعیت شیعه به سیاسیون هشدار داد و اگر آنها کاری انجام ندهند، مردم آنها را از صحنه سیاست جارو می کنند، زیرا این مردم هیچ بهره ای در خدمات و کار و اقتصاد ندارند و ما از سیاسیون می خواهیم پیش از آنکه فرصت از دست برود کاری انجام دهند.اسقف اعظم کلیسای کلدانی تأکید کرد: در این مرحله باید دولتی ائتلافی و مورد قبول همه گروه ها تشکیل شود که بتواند انتخاباتی شفاف برگزار کند.وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یک میلیون مسیحی پس از سال 2003 از عراق مهاجرت کرده اند و امروز فقط 500 هزار نفر از آنها در عراق حضور دارند، زیرا مردم عراق از جمله مسیحیان قربانی درگیری های سیاسی شده اند و این در حالی است که ما مسیحیان اهل صلح و آزادی و همزیستی هستیم و فرقی میان پیروان ادیان قائل نستیم و همه را به ارزش های انسانی دعوت می کنیم.پدر ساکو گفت: جنگ های منطقه جنگ هایی نیابتی است که برای کشورهای دیگر سودمند است و همه در این جنگ ها قربانی می شوند و ما در مورد اقلیت شمردن مسیحیان در کشور و آینده مبهم آنها نگرانیم.


وی تأکید کرد: شخصیت های برجسته ای از واتیکان از عراق بازدید کرده اند و پاپ واتیکان نیز از اوضاع عراق باخبر است و متاسفانه رسانه ها عراق را همچون جهنم نشان می دهند، اما هنگامی که گروه های مسیحی به عراق آمدند با تصویری متفاوت روبرو شدند و ما کمک هایی نیز از کلیساهای اروپا و واتیکان برای کمک به مسیحیان عراق دریافت کرده ایم.

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top