خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ السبت ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠ Saturday, February 23, 2019
 
کد خبر: 909633
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۲۲:۲۳
روز سد الابواب چه روزی است؟
در این روز به امر پیامبر (ص) همۀ درهای منازل اصحاب به طرف مسجد پیامبر (ص) بسته شد ، جز در خانۀ امیرالمؤمنین (ع) که به دستور خاص الهی آن را نبستند.
سدالابواب روز سد الابواب چه روزی است؟
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، سد الابواب در نهم ذی الحجه و روزی است که در آن به امر پیامبر (ص) همه درهاى منازل اصحاب به طرف مسجد پیامبر (ص) بسته شد، جز در خانه امیرالمؤ منین (ع) که به دستور خاص الهى آن را نبستند.
عده اى از اصحاب عرض کردند: یا رسول الله ، چرا همه دربها را جز در خانه على (ع) بستید؟ حضرت فرمودند: «من تابع وحى پروردگار هستم »، و در روایتى دیگر است که پیامبر (ص) خطبه اى ایراد فرمود و در ضمن آن فرمود: «اى مردم ، خداوند متعال به موسى و هارون امر فرمود خانه هایى بنا کنند، و امر فرمود که جنب در آن خانه ها بیتوته نکنند و زنها داخل آنها نشوند مگر هارون و ذریه هارون . على بن ابى طالب (ع) براى من به منزله هارون است براى موسى . پس براى احدى از زنها و جنب حلال نیست که به مسجد من داخل شود».

بخدا قسم که من آنها را بیرون نکرده ام و على (ع) را من ساکن مسجد قرار نداده ام ، بلکه خداوند آنها را بیرون نمود و على (ع) را ساکن مسجد قرار داده است

پیامبر (ص) ایستادند و فرمودند: «عده اى رضایت قلبى ندارند که على بن ابى طالب (ع) پیامبر (ص)ایستادند و فرمودند: «عده اى رضایت قلبى ندارند که على بن ابى طالب (ع) در همه وقت و هر حالتى ساکن مسجد باشد در حالى که آنها بیرون شده اند. بخدا قسم که من آنها را بیرون نکرده ام و على (ع) را من ساکن مسجد قرار نداده ام ، بلکه خداوند آنها را بیرون نمود و على (ع) را ساکن مسجد قرار داده است ، و منزلت او نزد من مانند منزلت هارون نزد موسى (ع) است» . سپس در فضایل على (ع) کلماتى بیان فرمودند، تا آنجا که فرمودند: «هر کس از این موضوع ناراحت است برود آنجا»، و اشاره به طرف شام کردند.

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top